Havlíčkův Brod (červené dresy) na vlastním ledě porazil Kadaň 3:2.

Havlíčkův Brod (červené dresy) na vlastním ledě porazil Kadaň 3:2. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Za prvoligové hokejisty z Vysočiny brali body jen Rebelové

• 0
Hokejisté Havlíčkova Brodu porazili doma Kadaň. Další dva prvoligové týmy z Vysočiny však při sobotním šestém kole u soupeřů neuspěly.

Na body tak dosáhl pouze Havlíčkův Brod, který na vlastním ledě porazil Kadaň 3:2. Naopak další dva týmy z kraje se zvenku vracely s prázdnou. Jihlava podlehla v Třebíči 1:3, Třebíč v Táboře 1:5.

1. hokejová liga po 6. kole

Kanadské bodování
1. Václav Eiselt 9 (5 + 4)(Sportovní klub Kadaň)

(HC Slovan Ústečtí Lvi)

Havlíčkobrodské Rebely přitom rozhodně nečekal snadný soupeř. V uplynulých sezonách podceňovaný celek ze severu Čech totiž díky spolupráci s Chomutovem velmi posílil. V předchozích dvou kolech pak ztrapnil své soupeře osmi přesnými trefami: v Táboře vyhrál 8:1, doma s Třebíčí 8:2.

"Věděli jsme, že Kadaň dala během minulých dvou utkání dohromady 16 branek. Proto jsme chtěli vycházet ze zabezpečené obrany a zodpovědně bránit," připustil havlíčkobrodský trenér Petr Novák.

"To se nám podařilo. Musím všem klukům za předvedený výkon poděkovat," dodal v hodnocení pro internetové stránky klubu.

Domácí už po 21 vteřinách díky brance Šenkeříka vedli 1:0, hostům se však v průběhu zápasu podařilo skóre otočit. Deset minut před koncem ale střelu obránce Moravy tečoval za Jarinova záda Knotek a v 58. minutě vstřelil vítězný gól na 3:2 Jiří Ondráček.

"Povedlo se nám proměnit naši druhou přesilovku pět na tři a v závěru jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Aktivně a agresivně," pochvaloval si Novák.

Dukla poprvé nebodovala

Poprvé v sezoně naopak zůstala bez bodu jihlavská Dukla. Ta přitom k derby proti Znojmu odjížděla v pozici aktuálně vedoucího celku soutěže.

A také na jihu Moravy mohla dlouho pomýšlet na úspěch. Až do 49. minuty svítil na ukazateli průběžný výsledek 1:1. Poté však po vyhraném buly exjihlavského útočníka Hradeckého překvapil hostujícího gólmana Řehoře Aleš Staněk. V závěrečné power play pak přidal třetí branku Orsava.

"Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodla jedna naše chyba," litoval po utkání asistent jihlavského kouče Vlka Patrik Augusta. "Oba týmy předvedly dobrý výkon."

Podobnému hodnocení byl po sobotním utkání zřejmě hodně daleko třebíčský kouč Roman Mejzlík. Jeho svěřenci totiž nezvládli ani druhé po sobě jdoucí venkovní utkání. Po středečním debaklu 2:8 v Kadani tentokrát podlehli 1:5 na ledě nováčka z Tábora.