Na domácím ledě podlehli hokejisté třebíčské Horácké Slavie Olomouci 2:3 (na snímku Marek Laš) | foto: Petr Lemberk, MAFRA

V Havlíčkově Brodě i Třebíči padly branky v poslední minutě

• 0
Fanoušci Rebelů a Horácké Slavie si letošní premiéru na domácím ledě příliš neužili. Ve druhém kole první hokejové ligy hokejisté Havlíčkova Brodu i Třebíče prohráli: první jmenovaní brali alespoň bod za porážku v prodloužení.

Brodští Rebelové brali ve vyrovnaném duelu s nováčkem z Písku alespoň bod za porážku 1:2 v prodloužení, Horácká Slavia podlehla favorizované Olomouci 2:3.

"Odehráli jsme dobře první třetinu, bohužel jsme v ní nedali více gólů," hodnotil třebíčský kouč Roman Mejzlík úvodních dvacet minut, které díky gólu Okázla z úvodní minuty vyhráli domácí 1:0.

5. Vít Budínský 3 (3+0)

"Od druhé části soupeř zvýšil aktivitu, začal nás tlačit a vytvářet si šance, které využil," všiml si Mejzlík. Hanáci dvěma zásahy Michala Černého a jedním Petra Domina průběh utkání otočili.

"My jsme naopak hráli moc složitě," pokračoval v hodnocení na klubovém webu. "Mysleli jsme si, že to půjde dál samo, ale nešlo to."

V závěrečné části pak domácí gólman Fiala podruhé v sezoně zlikvidoval trestné střílení, když efektně vychytal Mikšana. V závěru pak Třebíč sice 49 vteřin před koncem snížila Nahodilem na 2:3, na vyrovnání však už nedosáhla.

Branku v poslední minutě viděli také diváci v Havlíčkově Brodě, kde 38 vteřin před koncem vyrovnal Miroslav Třetina na 1:1. "Snažil jsem se prostě jen vystřelit na bránu. Tak, aby to tam hlavně nějak prošlo," usmíval se střelec důležitého gólu.

Jenže už po 12 vteřinách prodloužení se hostům podařilo vstřelit vítězný gól, když se podruhé v zápase prosadil Michal Pšurný.

Neúspěšné nastavení prožili také jihlavští hokejisté, kteří v Hradci Králové podlehli 3:4 na nájezdy. Katem Dukly se stal domácí útočník Vít Budínský, který vstřelil tři branky – včetně rozhodujícího nájezdu.