V Havlíčkově Brodě v příštím roce zřejmě vyrostou dvě víceúčelové sportovní haly. Ilustrační foto

V Havlíčkově Brodě v příštím roce zřejmě vyrostou dvě víceúčelové sportovní haly. Ilustrační foto | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

V Brodě příští rok vyrostou dvě nové haly, potřebují je školáci i sportovci

  • 0
Hned dvě víceúčelové sportovní haly by mohly už příští rok sloužit v Havlíčkově Brodě. Nová sportoviště mají vzniknout blízko sebe v ulici Reynkova v sousedství Základní školy Nuselská a město na jejich stavbu přispěje zhruba sedmi miliony korun.

Prioritou organizace TJ Orel, která haly plánuje, je podle jejího starosty Františka Holase podporovat sport pro všechny. Projekt víceúčelového hřiště za zhruba 10 milionů je připravený, prošel stavebním řízením a podporuje jej i město.

havlíčkobrodské haly

Haly by měly být dvě: Jedna na ploše 36 × 36 metrů se dvěma hřišti na tenis, druhá o velikosti 45 × 25 metrů, kterou by mohli využívat další sportovci na florbal, futsal, badminton či házenou.

"Je vydáno územní rozhodnutí, zastupitelstvo schválilo, že město bude stavbu sportovního zařízení spolufinancovat, ovšem za dodržení několika podmínek," uvedl vedoucí odboru rozvoje města Josef Beneš.

Město dá na stavbu sedm milionů

Podle Beneše je zapotřebí, aby Orel sehnal na projekt dvě třetiny financí, město by pak doplatilo zbytek, což je sedm milionů. "Město rozhodně nebude investorem," upozornil Beneš.

V Havlíčkově Brodě je víceúčelové haly třeba. Fungují tam totiž převážně tělocvičny a multifunkční hala TJ Jiskra, jejíž kapacita však na celé město nestačí.

"Máme velké množství sportovců, sportovních oddílů, které se v hale musí vystřídat. Proto víme, že zde chybí další podobná hala, kam by mohli chodit sportovat futsalisté, házenkáři a další sportovci, kteří potřebují větší prostor," upozornil brodský radní Libor Honzárek.

Brodští florbalisté jezdí trénovat do Ledče

V halách najdou zázemí nejen florbalisté, ale třeba i futsaloví Chlapíci Havlíčkův Brod, kteří zatím hrají v Ledči nad Sázavou, tedy mimo domácí prostředí.

Haly by mohly využít také školy, které s lokalitou sousedí. Například ZŠ Nuselská usiluje o podobnou halu již patnáct let.

Další organizace, TJ Sokol Havlíčkův Brod má sedm florbalových družstev všech věkových kategorií, která mohou v současné době trénovat v dostatečně velkém prostředí pouze jednou týdně 1,5 hodiny. Pokud však hrají víkendová mistrovská domácí utkání, musejí často do jiných měst – Žďáru nad Sázavou, Jihlavy, Třeště.

TJ Jiskra, která zatím provozuje jedinou multifunkční halu ve městě, se stavbě, o níž usiluje TJ Orel, nebrání.

Podle tajemníka TJ Jiskra Pavla Mazánka si vzájemně "do zelí nepolezou". "Nám by stavba určitě nevadila. Orel chce dělat sporty, které my neprovozujeme, navíc tenisová hala tady přes zimu určitě chybí, bylo by dobré, kdyby tenisté mohli chodit hrát i v tomto období," nechal se slyšet Mazánek.

Zároveň dodal, že není vyloučena stavba další haly TJ Jiskra, která by podle něho byla potřeba. "Město se nebrání pomoci i nám. Pokud bychom sehnali peníze, máme přislíbeno, že by i naši halu dofinancovalo," zakončil Mazánek.