Opravy mostu v Meziříčí skončí dřív, jinde uzavírky silnic potrvají

  13:55aktualizováno  13:55
Kvůli rekonstrukcím silnic a mostů musí řidiči na Vysočině počítat s řadou uzavírek. Patrně nejsledovanější omezení souvisí s opravou dálničního mostu na D1 ve Velkém Meziříčí. Práce tam měly končit 24. června, nyní to ale vypadá, že dělníci prostor opustí už o týden dřív.
S teplým počasím přibývají opravy a uzavírky silnic. Ilustrační snímek

S teplým počasím přibývají opravy a uzavírky silnic. Ilustrační snímek | foto:  Radek Cihla, MAFRA

"Úplně přesné datum nevyslovím, bude se odvíjet od výsledku kontrolního dne," konstatovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Vybrané úseky silnic, kde čekat problémy

Žďársko

D1, Velké Meziříčí

- ještě příští týden potrvá rekonstrukce mostu, tvoří se kolony.

Jihlavsko

I/38, Dlouhá Brtnice

- uzavírka mostu, malá auta místo objíždějí.

Havlíčkobrodsko

Centrum Havlíčkova Brodu

- oprava mostu, doprava je svedená na Masarykovu ulici.

Pelhřimovsko

I/34 Pelhřimov - Humpolec

- rekonstrukce na etapy, semafory.

Třebíčsko

Silnice mezi Mohelnem a Březníkem je zavřená, objížďka je dlouhá 15 kilometrů.

Podle velkomeziříčského starosty Radovana Necida po dobu stavebních prací na mostě bývá zvýšený provoz i ve městě: "Hlavně ve středu, kdy se přeorganizovává průjezdnost pruhů, a pak tradičně v pátek. Tentokrát nám ale maximálně vychází vstříc policie. Pokud se na mostě stane bouračka, neodklání provoz z dálnice přes město, auta nám sem nevpouští, nechá je stát a čekat. Protože pokud by jim umožnila průjezd Meziříčím, doprava by ve městě během pěti minut zcela zkolabovala."

Podle starosty ti, co to znají a jezdí po D1 pravidelně, rovnou sjíždějí u Lhotky. Rekonstrukce mostu bude stát asi 55 milionů korun, stavbaři dělají novou vozovku, izolaci mostovky a mění zábradlí.

Na Jihlavsku ŘSD až do podzimu opravuje most v Dlouhé Brtnici na frekventované mezinárodní trase E 59 mezi Jihlavou a Vídní. Jsou tam semafory a mostní provizorium, na které ale smějí vjet jen náklaďáky a vozidla nad 3,5 tuny, a to ve všední dny od sedmi do sedmnácti hodin. Menší auta musí jezdit po objížďce přes Stonařov, Pavlov a Starou Říši.

V Havlíčkově Brodě na jaře silničáři uzavřeli starý most v Dolní ulici a veškerou dopravu, která tudy proudila do centra, svedli na už tak velmi frekventovanou Masarykovu ulici. Práce tu potrvají do září.

V Brodě přidělal vrásky most

Místní lidé se zpočátku obávali, že se s tím doprava ve městě popasuje jen těžko. "Kupodivu ale až zas takové potíže nejsou," odpovídají většinou tamní motoristé. Největší dopravní problémy bývají denně kolem osmé hodiny ráno a odpoledne mezi druhou a čtvrtou hodinou. I tak ale šoféři ztratí kvůli uzavírce jen pár minut. Na Havlíčkobrodsku je ještě jedno výrazné dopravní omezení, a to úplná uzavírka průtahu Chotěboří. Objížďky zde vedou po místních komunikacích.

Rozkopaný je i dálniční přivaděč z Pelhřimova do Humpolce, státní silnice I/34, dělníci mají naplánované práce až do konce října na etapy. Na trase jsou semafory, které šoféry zdrží okolo deseti dvaceti minut.

Naopak dobrá zpráva přichází z Telče. Turisticky vyhledávané město bylo loni kvůli rozsáhlým uzavírkám takřka odříznuté od okolního světa, řada návštěvníků si kvůli rozkopaným silnicím rozmyslela výlet do města. To už neplatí. Sice stále probíhají rekonstrukce, ovšem nyní řidiče na vjezdu do Telče brzdí už jen semafory. "Rád bych, aby se to zájemci o naše památky dozvěděli a přijeli," vzkázal starosta Roman Fabeš.

Zdržení na Oslavě

Na Třebíčsku příští týden skončí nepříjemné objíždění úseku Moravské Budějovice - Dědice při cestě do Jemnice. Stavbaři předají dílo do užívání patrně do pátku.

Asi patnáctikilometrová objížďka číhá na šoféry, kteří by rádi dojeli z Mohelna do Březníku, protože se opravuje most přes řeku Oslavu na trase. Uzavírka skončí do půlky července. Částečné omezení je na státní silnici I/23 v Rapoticích a ve Štěměchách, provoz řídí semafory.

Kde naopak není a mělo omezení být, to je most u Spáleného mlýna za Kralicemi na téže dopravní tepně. "Bohužel se nám měnil ředitel a čekáme, až ten nový podepíše smlouvu na montáž provizorního mostu, přes který svedeme veškerou dopravu. Pak teprve zbouráme starý most, který je v havarijním stavu, a postavíme nový. Jinudy kvůli kopání kanálů v Hlubokém objížďka nelze vést," zmínila šéfová jihlavského pracoviště ŘSD Marie Tesařová.

Nejčtenější

Lidé zámek nechtěli, obec ale odolala milionům z prodeje a vítá turisty

Obyvatelé Police zámek nejdříve v majetku obce nechtěli. Památka se však...

Referendum v polovině 90. let dopadlo v Polici na Třebíčsku jasně. Více než osmdesát procent obyvatel obce rozhodlo,...

Hokejista, co si koupil sám sebe: Jsem hrozně rád, že jsem to udělal

Petr Šidlík (uprostřed) v dresu Vítkovic.

Nedávno rozvířil hokejové hladiny v Česku prohlášením, že se musel z Jihlavy vykoupit, přičemž Dukle zaplatil tolik,...

Farmář, který blokuje brodský obchvat, může zarazit lyžování na Vysoké

Správce sjezdovky na Vysoké Zdeněk Novotný může, pokud tomu počasí dovolí,...

Jako na veletoči je lyžařský areál Vysoká u Havlíčkova Brodu. Před pár lety byly myšlenky na obří modernizaci areálu,...

Plekanec rozjásal Kladno. Výhru nad Litoměřicemi podpořil gólem

Tomáš Plekanec slaví svou první trefu v kladenských barvách po návratu ze...

Hokejový stadion v Kladně zažil velkou slávu. V duelu 30. kola první ligy totiž poprvé od konce kariéry v NHL nastoupil...

KVÍZ: Iglau, Gablonz, Dux... Znáte německé názvy českých měst?

Na historické pohlednici je morový sloup na jihlavském Masarykově náměstí ještě...

Je tu další vlastivědný kvíz Regionů iDNES.cz. Od středověku Němci postupně osidlovali pohraničí českých zemí a...

Další z rubriky

Samec zebry se pokusil utéct ze zoo, proskočil oknem a poničil vrátnici

Kolem samce ošetřovatelé rozestavěli kontejnery. Vystresované zvíře i pod...

Z jihlavské zoologické zahrady se ve středu pokusil uprchnout samec zebry. Dostal se z výběhu, v amoku proskočil...

Požár v jihlavském Enviropolu způsobil akumulátor ukrytý v elektroodpadu

Jihlavští hasiči likvidují požár haly s elektroodpadem (3. prosince 2018)

Příčinou pondělního požáru v hale s elektroodpadem v jihlavské provozovně společnosti Enviropol byl akumulátor ukrytý v...

Jeden z mužů, kteří napadli trenéra Melenovského, dostal pět a půl let

Kvůli napadení a zranění hokejového trenéra Marka Melenovského stanul před...

V případu červnového napadení bývalého hokejisty Marka Melenovského na jihlavském náměstí padl první trest. Jeden ze...

Najdete na iDNES.cz