Opravy mostu v Meziříčí skončí dřív, jinde uzavírky silnic potrvají

  13:55aktualizováno  13:55
Kvůli rekonstrukcím silnic a mostů musí řidiči na Vysočině počítat s řadou uzavírek. Patrně nejsledovanější omezení souvisí s opravou dálničního mostu na D1 ve Velkém Meziříčí. Práce tam měly končit 24. června, nyní to ale vypadá, že dělníci prostor opustí už o týden dřív.
S teplým počasím přibývají opravy a uzavírky silnic. Ilustrační snímek

S teplým počasím přibývají opravy a uzavírky silnic. Ilustrační snímek | foto:  Radek Cihla, MAFRA

"Úplně přesné datum nevyslovím, bude se odvíjet od výsledku kontrolního dne," konstatovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Vybrané úseky silnic, kde čekat problémy

Žďársko

D1, Velké Meziříčí

- ještě příští týden potrvá rekonstrukce mostu, tvoří se kolony.

Jihlavsko

I/38, Dlouhá Brtnice

- uzavírka mostu, malá auta místo objíždějí.

Havlíčkobrodsko

Centrum Havlíčkova Brodu

- oprava mostu, doprava je svedená na Masarykovu ulici.

Pelhřimovsko

I/34 Pelhřimov - Humpolec

- rekonstrukce na etapy, semafory.

Třebíčsko

Silnice mezi Mohelnem a Březníkem je zavřená, objížďka je dlouhá 15 kilometrů.

Podle velkomeziříčského starosty Radovana Necida po dobu stavebních prací na mostě bývá zvýšený provoz i ve městě: "Hlavně ve středu, kdy se přeorganizovává průjezdnost pruhů, a pak tradičně v pátek. Tentokrát nám ale maximálně vychází vstříc policie. Pokud se na mostě stane bouračka, neodklání provoz z dálnice přes město, auta nám sem nevpouští, nechá je stát a čekat. Protože pokud by jim umožnila průjezd Meziříčím, doprava by ve městě během pěti minut zcela zkolabovala."

Podle starosty ti, co to znají a jezdí po D1 pravidelně, rovnou sjíždějí u Lhotky. Rekonstrukce mostu bude stát asi 55 milionů korun, stavbaři dělají novou vozovku, izolaci mostovky a mění zábradlí.

Na Jihlavsku ŘSD až do podzimu opravuje most v Dlouhé Brtnici na frekventované mezinárodní trase E 59 mezi Jihlavou a Vídní. Jsou tam semafory a mostní provizorium, na které ale smějí vjet jen náklaďáky a vozidla nad 3,5 tuny, a to ve všední dny od sedmi do sedmnácti hodin. Menší auta musí jezdit po objížďce přes Stonařov, Pavlov a Starou Říši.

V Havlíčkově Brodě na jaře silničáři uzavřeli starý most v Dolní ulici a veškerou dopravu, která tudy proudila do centra, svedli na už tak velmi frekventovanou Masarykovu ulici. Práce tu potrvají do září.

V Brodě přidělal vrásky most

Místní lidé se zpočátku obávali, že se s tím doprava ve městě popasuje jen těžko. "Kupodivu ale až zas takové potíže nejsou," odpovídají většinou tamní motoristé. Největší dopravní problémy bývají denně kolem osmé hodiny ráno a odpoledne mezi druhou a čtvrtou hodinou. I tak ale šoféři ztratí kvůli uzavírce jen pár minut. Na Havlíčkobrodsku je ještě jedno výrazné dopravní omezení, a to úplná uzavírka průtahu Chotěboří. Objížďky zde vedou po místních komunikacích.

Rozkopaný je i dálniční přivaděč z Pelhřimova do Humpolce, státní silnice I/34, dělníci mají naplánované práce až do konce října na etapy. Na trase jsou semafory, které šoféry zdrží okolo deseti dvaceti minut.

Naopak dobrá zpráva přichází z Telče. Turisticky vyhledávané město bylo loni kvůli rozsáhlým uzavírkám takřka odříznuté od okolního světa, řada návštěvníků si kvůli rozkopaným silnicím rozmyslela výlet do města. To už neplatí. Sice stále probíhají rekonstrukce, ovšem nyní řidiče na vjezdu do Telče brzdí už jen semafory. "Rád bych, aby se to zájemci o naše památky dozvěděli a přijeli," vzkázal starosta Roman Fabeš.

Zdržení na Oslavě

Na Třebíčsku příští týden skončí nepříjemné objíždění úseku Moravské Budějovice - Dědice při cestě do Jemnice. Stavbaři předají dílo do užívání patrně do pátku.

Asi patnáctikilometrová objížďka číhá na šoféry, kteří by rádi dojeli z Mohelna do Březníku, protože se opravuje most přes řeku Oslavu na trase. Uzavírka skončí do půlky července. Částečné omezení je na státní silnici I/23 v Rapoticích a ve Štěměchách, provoz řídí semafory.

Kde naopak není a mělo omezení být, to je most u Spáleného mlýna za Kralicemi na téže dopravní tepně. "Bohužel se nám měnil ředitel a čekáme, až ten nový podepíše smlouvu na montáž provizorního mostu, přes který svedeme veškerou dopravu. Pak teprve zbouráme starý most, který je v havarijním stavu, a postavíme nový. Jinudy kvůli kopání kanálů v Hlubokém objížďka nelze vést," zmínila šéfová jihlavského pracoviště ŘSD Marie Tesařová.

Výsledky voleb 2018

 Výsledky komunálních voleb do jednotlivých obcí Kraje Vysočina dle okresů:

Volby do Senátu

Senátní volby 2018 v Kraji Vysočina vyhrála ve druhém kole v obvodu č.53 - Třebíč Hana Žáková.Nejčtenější

Vraťte do parku pamětní desku zavražděného Jakuba, žádají stovky lidí

Speciální hlásiče na dětských hřištích, které dokážou v případě nouze přivolat...

„Vraťte pamětní desku Jakuba Šimánka tam, kam patří! Nedovolte radním se takhle zachovat!“ Tak apeluje petice, která se...

V Třebíči se trpaslíci spojili proti obrovi, vítěz voleb jde do opozice

Takto se Jaromír Barák (za monitorem v šedém saku) radoval z volebního...

Třebíči bude následující čtyři roky vládnout koalice složená ze sedmi uskupení. Zatím ovšem není jasné, kdo obsadí post...Budějovičtí hokejisté zdrtili Porubu, Kladno si snadno poradilo s Třebíčí

Pavel Novák (vpravo) z Českých Budějovic v duelu s Ústím

České Budějovice ve 14. kole první hokejové ligy drtivou výhrou 8:1 nad Porubou potvrdily pozici lídra, v čele mají...

Dukla v domácím poháru vyhrála na Žižkově, Opava vyřadila Jihlavu

Daniel Tetour z Dukly (vpravo) se raduje z gólu do zlínské sítě. Zleva jsou...

Dvě těsné výhry prvoligových týmů se soupeři z druhé nejvyšší soutěže přinesla páteční klání 3. kola domácího...

Virtuální hokej: cesta, jak trénovat, zlepšovat se a neplatit drahý led

SENSE ARENA. Tak se jmenuje projekt, který má změnit přípravu hokejistů. Líbí...

Přichází doba, kdy se i hráči z NHL nebudou lepšit jen na ledě, ale třeba doma v garáži. Virtuální hokej nabízí dřinu....

Další z rubriky

Na Vysočině ve druhém kole uspěli starostové, exministr Herman propadl

Jan Tecl.

Na Vysočině uspěli ve druhém kole senátních voleb starostové Jan Tecl z ODS a Hana Žáková z hnutí STAN. Své...

Inteligentní kočka ocicat připomíná ocelota, ale aportuje jako pejsek

Jana Georgievová má chovný pár, kterému se nedávno narodila čtyři koťata. Toto...

Jana Georgievová za Žďárska chová atraktivní a inteligentní plemeno kočky domácí. Připomíná divokou šelmu ocelota, ale...

Opilý šofér se po D1 řítil stosedmdesátkou, putoval rovnou na záchytku

Ilustrační snímek

Policisté na dálnici D1 u Jihlavy lapili řidiče, který jel příliš rychle a navíc byl opilý. Povolenou rychlost...

Personal Consult s.r.o.
Seřizovač (P4413)

Personal Consult s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz