Na vhazování čekají třebíčský Dolníček (vlevo) s mosteckým Havlíčkem.

Na vhazování čekají třebíčský Dolníček (vlevo) s mosteckým Havlíčkem. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Třebíč se zvedá, Jihlava prodloužila sérii, Brod v závěru selhal

• 0
Ve středu odstartovala druhá čtvrtina první hokejové ligy a pod největším tlakem fanoušků byli hokejisté Třebíče. Ti totiž hostili Most, který ještě před zápasem hájil předposlední příčku.

"Samozřejmě je to vždycky těžké, když k vám přijede soupeř, který je těsně před vámi," míní třebíčský trenér Kamil Pokorný. "Diváci očekávali, že zvítězíme. Proto nás to stálo velké úsilí. Ale zvládli jsme to," oddychl si.

Vítězství Horáků se skutečně nerodilo lehce. I přesto, že vedli o tři góly, soupeř to nevzdal a díky přesilovkám dokázal snížit na jednobrankový rozdíl. Domácí ale propad v polovině zápasu dokázali odvrátit a zvítězili 5:3.

"Jsem rád, že se trefilo více hráčů a nezáviselo to třeba jen na jednom. To týmu pomůže," věří Pokorný. A velký posun cítí i v psychice.
"To máte všude stejné. Když získáte body a jste úspěšní, jdete nahoru, když se nedaří, už to ideální není," dodal trenér Třebíče.

Prodloužit domácí neporazitelnost se snažili i hokejisté jihlavské Dukly, kteří hostili berounské Medvědy. Průběh zápasu se podobal utkání v Třebíči. Domácí Dukla se totiž dostala do dvoubrankového vedení a soupeř se poté dokázal do utkání vrátit. "V první třetině jsme se brzo prosadili a byli jsme na tom lépe. Ale druhé dějství už Medvědi zatlačili, a proto dokázali snížit," hodnotil jihlavský asistent Patrik Augusta.

Dukla ve třetí třetině zvýšila a už se zdálo, že má šesté vítězství v kapse. Ale v 55. minutě utkání zdramatizoval Stromko a závěr byl velmi vypjatý. Hosté však podle trenéra Doležala neměli příležitost odvolat brankáře, a tak se díky slušně odvedené práci domácí obrany radovala po vítězství 3:2 Dukla. "V zápase rozhodly přesilové hry, kterých měla Jihlava více," shodli se trenéři.

Třetí tým z Vysočiny, Havlíčkův Brod, se pokoušel o napravení předchozího debaklu 0:5 v Benátkách nad Jizerou. A na ledě Šumperku rozhodně o vstřelené branky nebyla nouze. Hostujícím Rebelům ale utekl závěr a kvůli dvěma smolným brankám v posledních pěti minutách se muselo prodlužovat. Ani tam při nich nestálo štěstí a odvezli si pouze jeden bod.

"Co k tomu říct? Určitě jsme chtěli stoprocentně bodovat a nevyšlo to," povzdechl si brodský kouč Novák. A dodává: "Špatná koncentrovanost nás tentokrát stála dva body."