KDO BUDE RYCHLEJŠÍ? Jihlavský Jan Kopic (ve žlutém) svádí sprinterský souboj s Jakubem Blažkem ze Sokolova. | foto: Jeffrey M. Boan, MAFRA

Trápení jihlavských fotbalistů pokračuje: padli také v Sokolově

• 1
Do konce aktuálního druholigového ročníku sice zbývá odehrát ještě třetina soutěže, přesto už nyní je jasno: pokud fotbalisté Jihlavy nedosáhnou kýženého postupu, mohou za to zejména jejich opakovaná selhání na hřištích soupeřů.

Zatímco v domácím prostředí je nyní FC Vysočina s 24 body z 10 utkání druhým nejúspěšnějším klubem v soutěži, venku důležité body ztrácí. Z elitní pětice, která přímo usiluje o dvě postupové příčky, je přitom nejhorší.

"Na hřištích soupeřů se nám nedaří, jsme zde poloviční a nevěříme si," všímá si jihlavský kouč Josef Vrzáček.

Vysočina má venku zatím přesně třetinovou úspěšnost. Ze třiceti možných bodů v deseti utkáních získala deset. V tabulce venkovních zápasů jí tak patří až osmé místo.

První příčky přitom naopak okupují její největší rivalové v boji o postup: Žižkov při stejném počtu utkání získal 18 bodů, Vlašim 16, Dukla Praha 14 a Třinec 12.

"Už bychom venku konečně potřebovali předvést kvalitní výkon i s tříbodovým koncem," přeje si Vrzáček.

Vysočina v úvodním jarním zápase remizovala ve Varnsdorfu 0:0. O dva týdny později sice zvítězila ve Znojmě 4:0, s předvedenou hrou však kouč nebyl spokojen. A ještě větší vrásky mu jistě přidělal sobotní duel, při kterém jeho svěřenci podlehli 1:2 v Sokolově.

"Nezachytili jsme začátek utkání, rozehráli jsme se až po inkasované brance po půlhodině zápasu," všiml si Vrzáček. "A když jsme se ve druhé půli nadechovali k vyrovnání, přišel druhý gól do naší sítě," popsal zřejmě rozhodující moment. Vysočina totiž už dokázala pouze snížit na 2:1, když se v 79. minutě trefil Tecl.