Pohoda v bazénu.

Pohoda v bazénu. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Na Polance láká návštěvníky koupaliště především skokanská věž

  • 1
Koupaliště Polanka v Třebíči si zachovává atmosféru původních prvorepublikových říčních lázní, byť už se tu od roku 1977 koupe v bazénech. Příjemně zelené údolí řeky Jihlavy dodává dodnes plovárně ty správné kulisy.

Koupaliště Polanka

Známkování

kvalita vody: 1

poskytované služby: 2

občerstvení: 2

toalety: 1

atrakce: 2

parkování: 2

celková známka: 1,7

Pozn.: Známkuje se jako ve škole.

Areál má kapacitu přes 2 000 návštěvníků. Ve špičce bývá problém s parkováním, v ostatní dobu parkoviště za řekou dostačuje. V ceně vstupného je minigolf i možnost zahrát si volejbal nebo nohejbal.

Redakční test se uskutečnil ve čtvrtek 13. srpna v podvečer. A protože ten den panovalo vedro k zalknutí, na Polance bylo i tou dobou poměrně plno. Voda v bazénech byla čistá i při takové zátěži.

K dispozici jsou hlavní bazén padesátka, výplavový bazén pod 85 metrů dlouhým toboganem a hluboký bazén pod skokanskou věží. Plus jeden větší a jeden malý bazének s malou hloubkou pro děti. Vodní plochy je tedy dostatek.

Fronty se tu stojí nejen na tobogan, ale taky na skokanskou věž, zdejší oblíbenou atrakci. Odrazové prvky jsou ve výškách jeden, tři a pět metrů. Přičemž jedno odrazové prkno v třímetrové výšce je zavřené.

Hlavní budova má v přízemí zázemí s toaletami, šatnami a bufetem. Na střeše je potom další opalovací prostor, který doplňuje už tak rozsáhlou travnatou plochu areálu.

Toalety, které jsou zrekonstruované, byly v době kontroly přijatelně čisté i při velkém provozu. Mýdla i papíru bylo dost. Ovšem ženské šatny působily o dvě kategorie hůř. Husté pavučiny kolem oken, nespecifikovatelný zápach, desítky kovových sudů a nehezký interiér s vyřazenými skříňkami z koupaliště Laguna.

„Máme problémy s prostorem, šatny jsou teď příruční sklad. Pavučiny určitě odstraníme,“ slíbil Jiří Novák, ředitel areálu.

Někteří návštěvníci si postěžovali, že Polanka nemá systém vrácenek. Když někdo potřebuje na chvíli opustit areál, musí při návratu platit znovu.

„Došli jsme k závěru, že by to lidé zneužívali. Jasně, že kdo si skočí do auta pro zapomenuté brýle, toho u vstupu vzápětí pustí,“ řekl Novák.

V Jaroměřicích vyřešili stejný problém systémem náramků, jaké se dávají například na festivalech. „To je zajímavý námět. Letos už to měnit nebudeme, ale není vyloučeno, že příští rok to doladíme,“ uzavřel Jiří Novák.

Provozní informace

Otvírací doba: Při vhodném počasí je otevřeno každý den od 10 do 20 hodin.

Bazény: K dispozici jsou 50metrový plavecký bazén, hluboký bazén se skokanskou věží s odrazovými prvky ve výšce 1, 3 a 5 m. Dále dojezdový bazén s 85metrovým toboganem, dva mělké bazény pro děti, minigolf, hřiště na volejbal a nohejbal.

Ceník: Celodenní vstupné pro dospělého stojí 60 korun, odpolední koupání od 17 hodin je za 40 korun. Děti nad 140 cm, studenti a senioři platí za celý den 50 korun, od 17 hodin 30 korun. Děti do 140 centimetrů a postižení lidé mají celodenní vstup za 40 korun, od 17 hodin za 30. Caparti do 100 centimetrů neplatí nic. Vstupné pro rodinu (2 dospělí a 3 děti) je 160 korun.