Přibyslav není aquacentrum, ale příjemné rodinné koupaliště

  8:10aktualizováno  8:10
Není to koupaliště pro tisíce návštěvníků denně. Nečekejte velké aquacentrum se spoustou atrakcí a nekonečným vyžitím. Koupaliště v Přibyslavi ale naplno splní roli menšího zařízení rodinného typu, kde se lze za lidové ceny osvěžit v současných vedrech.

Kdo přijede autem, dopoledne zaparkuje pohodlně v ulici u koupaliště. Odpoledne už ale bývá plno. Auto je nutné nechat až na náměstí či v okolních ulicích a dojít pěšky se všemi věcmi v ruce.

Fotogalerie

Do areálu se dá vjet i s kolem, stojany na ně jsou až za pokladnou. Návštěvníci to oceňují jako praktické, na kola je vidět a lze si je ke stojanům zamknout vlastním řetězem.

U pokladny si návštěvníci také vyzvednou klíček od skříňky v šatně. Je za vratnou zálohu 50 korun. Šatny samotné jsou velice jednoduché. Dámské i pánské mají několik převlékacích kabinek, na věci pak slouží skříňky proti vstupu do šaten.

V místnosti vedle převlékárny jsou sprchy. Tvoří je jedna místnost, kde jsou čtyři hadice vedle sebe.

Pro ležení u vody slouží velká louka. Na malé koupaliště je opravdu rozlehlá. Její spodní část je otevřená slunci, ve vrchní rostou vysoké stromy a dělají příjemný stín.

Vodu ohřívá pouze slunce

„Návštěvníci leží na svých dekách, děti si mohou zdarma zapůjčit lehátka. Lidé si na koupaliště mohou vzít i vlastní slunečníky, paravany, cokoliv,“ říká Veronika Vošická Buráňová, ředitelka Sportovních zařízení města Přibyslavi, pod něž areál koupaliště spadá.

Známkování

kvalita vody: 1

poskytované služby: 1

občerstvení: 2

toalety: 1

atrakce: 2

parkování: 2

celková známka: 1,5

Známkuje se jako ve škole, nejlepší je jednička.

Dětských lehátek však není mnoho a bývají rychle rozebraná. „V příštím roce bychom chtěli za poplatek nabídnout i lehátka pro dospělé,“ dodala ředitelka.

Přibyslavské koupaliště má tři bazény. Ten hlavní má nepravidelný tvar a jeho dominantou je široká klouzačka, jež bývá v provozu po celý den.

V bazénu je pětadvacetimetrová plavecká dráha určená plavcům a několik málo atrakcí, jako jsou vodní lavice či několik podvodních i nadvodních chrličů. Uprostřed nádrže je kruhová atrakce, na níž se návštěvníci vlastní vahou houpají a pohyblivá deska pak vytváří vlny.

Velký test koupališť

Další dva bazény jsou malinkaté a jsou určené dětem. Jeden je klasickým brouzdalištěm s hloubkou přibližně pětadvacet centimetrů, v o něco větším je půl metru vody. Propojené jsou malou dětskou nerezovou skluzavkou.

Voda v bazénu je čistá, hlavně dopoledne až křišťálově průzračná. O její aktuální teplotě informují Sportovní zařízení města Přibyslavi na svých webových stránkách. Například ve středu měla přes 26 stupňů, vzduch byl o sedm stupňů teplejší.

„Na rozdíl od jiných koupališť nemáme ohřev vody, jsme závislí na teplotě vzduchu,“ pravila ředitelka. U bazénů hlídkují obvykle dva plavčíci, při malém počtu návštěvníků stačí jeden. U rohu velkého bazénu mají jednu prosklenou budku, druhá je pod svahem k bazénům v malé budově, kde je i ošetřovna.

Občerstvení? Až hodinu po otevření areálu

Kdo má dost koupání, může zkusit jinou aktivitu. Pro děti jsou na opalovací louce ruské kuželky nebo dvě minitrampolíny. Odrostlejší mohou využít propojení koupaliště se sportovním hřištěm.

V něm zájemci najdou běžecký ovál a hřiště s umělým povrchem na malou kopanou, basketbal, tenis nebo volejbal. „Běžecký ovál je zdarma, za pronájem hřiště si účtujeme stokorunu na hodinu. Míče k tomu půjčujeme bez dalšího poplatku,“ uvedla Vošická Buráňová.

Provozní informace

Otevírací doba: Pokud je vhodné počasí, je otevřeno každý den od 9 do 19 hodin. Každý pátek je otevírací doba prodloužena do 21 hodin.

Bazény: K dispozici je jeden velký bazén s 25 metrů dlouhou plaveckou dráhou a několika atrakcemi, jako jsou chrliče či vodní lavice. Dva další malé bazénky jsou určeny pro děti a jsou spojeny malou klouzačkou. Všechny bazény v Přibyslavi jsou z nerezu.

Ceník: Celodenní vstupné dospělého stojí 70 korun, dopoledne 40 korun a odpoledne 50 korun. Děti do patnácti let platí 40, 20 a 30 korun. U dopoledního vstupného se připlácí ještě vratná záloha 30 a 20 korun. Pokud dotyčný areál do 13 hodin nestihne opustit, záloha se nevrací a vstupné se mění v celodenní.

Více info na www.szpribyslav.cz

Najíst se je možné u jednoho většího stánku. Ten nabízí klasické rychlé občerstvení, jako jsou hranolky, párek v rohlíku, bramboráčky, případně sušenky či různé chipsy a další pochutiny.

„Letos jsme začali dělat obědová meníčka. Bývá to smažený sýr s hranolky nebo kuřecí nugety a podobně. Součástí menu je i pití a stojí 60 korun,“ konstatovala šéfka areálu. Ceny nejsou vysoké, třeba hranolky stojí patnáct korun, bramboráček deset.

Široká je nabídka pití včetně piva, děti si vyberou z množství nanuků. Naproti občerstvení je i stánek s točenou zmrzlinou. Ten má v pronájmu soukromý provozovatel.

Drobnou nevýhodou občerstvení je jeho otevírací doba. Zatímco koupaliště otevírá v 9 hodin, stánek až o hodinu později. Kvůli úklidu pak končí půl hodiny před uzavřením koupaliště. Obsluha ale v občerstvení bývá a bez problému nalije pití i mimo oficiální otevírací dobu.

Nejčtenější

Příslušník StB se marně snažil překazit natáčení filmu Císařův pekař

Cisařův pekař

V zájmu dělnické třídy není vhodné, aby film Císařův pekař - Pekařův císař s Janem Werichem vznikl. Jeho ideová hodnota...

Dodnes mě děsí vzpomínka na provaz z šibenice, vypráví politický vězeň

Zemědělec, politický vězeň, traktorista a spisovatel Miloslav Růžička

Řadový dům z opuky stojí na náměstí ve Vilémově už tři sta let. Sedmdesáticentimetrové zdi v létě chladí a v zimě drží...

Jihlava vyhrála posedmé v řadě a na vedoucí Budějovice ztrácí jediný bod

Momentka z prvoligového duelu Jihlava vs. Kladno (modrobílá)

Jihlavští hokejisté si ve 24. kole první ligy poradili s Litoměřicemi 5:2 a díky sedmé výhře v řadě ztrácejí na vedoucí...

První liga: Kladno prohrálo s Kadaní, Budějovice a Jihlava uspěly venku

Radost jihlavských hokejistů

Lídr z Českých Budějovic si v 25. kole první hokejové ligy dojel pro suverénní výhru 4:0 do Ústí, druhá Jihlava uspěla...

Lidé si koupili nové byty, stavba ale kvůli insolvenci firmy PSJ stojí

Toto je pohled na budoucí Rezidenci Vrchlického, jež má sousedit s krajským...

Na místě bývalých Štefánikových kasáren v Jihlavě má vyrůst 63 bytů. I když už je většina z nich prodaných, práce ve...

Další z rubriky

Při běhu se psem si zranila obratle, přesto vydržela. A dál vozí medaile

Po nedávném úspěchu na mistrovství světa v Polsku, kde skončila stříbrná v...

Canicross a bikejöring jsou sportovní disciplíny, kde kromě fyzické kondice hraje velkou roli především souhra člověka...

Znal jsem i sedmdesátiletého hráče, takže mám pořád čas, říká kuželkář

V Jihlavě Jan Kotyza kdysi s kuželkami jako kluk začal a teď už za ni druhou...

Letos je to osm let, co se stal Jan Kotyza vicemistrem světa v kuželkách jednotlivců. A ačkoli v reprezentaci už rodák...

Penzista jezdí těšit lidi flašinetem, města si vybírá podle nálady

S flašinetem objíždí Jan Novák města zhruba šest let. Své štace si vybírá podle...

O jihlavském Masarykově náměstí se říká, že nežije. Politici a úředníci si lámou hlavy s tím, jak centrální...

Najdete na iDNES.cz