Bystřickému koupališti chybí víc atrakcí, plavcům svědčí teplejší voda

  8:14aktualizováno  8:14
Třináct let už láká Bystřice nad Pernštejnem na tři vyhřívané bazény. Vznikly v lokalitě Lužánky místo původních hasičských nádrží. Areál si v horkých letních dnech užijí hlavně rodiny s dětmi, které mohou dovádět ve dvou menších bazénech s příjemně teplou vodou. Chybí tu však víc atrakcí.

Parkoviště mezi koupalištěm, fotbalovým stadionem a sportovní halou nabízí dostatek místa, navíc se dá auto odstavit i v sousedních ulicích nebo o kousek dál na parkovišti u kulturního domu.

Fotogalerie

Vstupné je lidové. Dospělí za celý den zaplatí 70 korun, děti od tří let 40 korun. Počítejte však se zálohou ve výši 20 korun na náramkový čip. Kdo chodí pravidelně na předplacený čip, vyjde ho vstupné o pět korun levněji. Vstupné je možné koupit také na dvě hodiny či dvě až pět hodin.

Místa, kde rozložit deku, je všude dost, areál má šest tisíc metrů čtverečních travnatých ploch. S jejich údržbou už je to horší, při návštěvě redaktora byla tráva ve vzdálenějších částech odrostlá a zasloužila by si přistřihnout.

Velkou výhodou je, že v areálu roste několik stromů, kde se dá schovat před spalujícím sluncem. Ani v poledne není problém najít stinné místo. Přitom se v den testu vystřídalo na koupališti přes tisíc lidí.

Pozor na odlepené kachličky

Koupaliště Bystřice nad Pernštejnem

Hodnocení:

kvalita vody: 1

poskytované služby: 1

občerstvení: 2

toalety: 1

atrakce: 3

parkování: 1

celková známka: 1,5

Na některých místech koupaliště je poznat, že slouží už třináct sezon. Ojediněle narazíte na odlepenou kachličku lemující odtokové kanálky, své už pamatuje zámková dlažba, která se místy „rozjíždí“. V nejteplejších dnech roku je tak rozpálená, že není radno šlapat po chodnících bez bot.

Celkově je znát, že se Bystřičtí o areál starají. „Chybí nám větší atrakce, rádi bychom pořídili větší skluzavku, než máme v dětském bazénu. Ještě letos pořídíme slunečníky,“ popisuje další plány vedoucí Areálu sportu a kultury Zdeněk Mašík. Společnost provozuje i další sportoviště, jejím stoprocentním vlastníkem je město.

Kdo by hledal adrenalinové tobogany, bude zklamaný. Na koupališti si ve dvou malých bazénech užijí hlavně nejmladší děti. Skluzavka, hříbek, chrlič, to nejmenším bohatě stačí.

Velký test koupališť

Plavcům je určený největší bazén, klasická pětadvacítka se šesti dráhami. Dvě jsou vždy vyhrazené pro plavání, navíc kondiční plavci mohou využít jednu ranní a večerní hodinu mimo obvyklou otevírací dobu (9 až 19 hodin).

Velkou výhodou bystřického koupaliště je vyhřívání vody. Teplota v bazénech se pohybuje mezi 26 až 28 °C.

„Přes koupaliště vede horká voda na sídliště z nedaleké biomasové kotelny, každý ze tří bazénů má své vlastní vytápění,“ popisuje Mašík. Ani ve dnech s chladnějšími rány tak nemusí mít plavci obavy ze studené vody.

V bufetu převažují smažená jídla

Komu vyhládne, míří na terasu do bufetu, kde je také posezení se slunečníky. Nabídka nijak nevybočuje z obvyklé nabídky - pivo, limo, pět druhů kávy, zmrzlina, hranolky, hamburger, bramborák, langoš... Koho děsí tučná smažená jídla, toho snad uspokojí aspoň šopský salát.

Provozní informace

Otevírací doba: V sezoně je v případě hezkého počasí otevřeno od 9 do 19 hodin, od 8 do 9 a od 19 do 20 hodin je bazén vyhrazen kondičním plavcům.

Bazény: K dispozici jsou tři vyhřívané bazény, ten největší - plavecký - se šesti dráhami má rozměr 25 x 16 m, jeho hloubka se pohybuje od 1,2 do 1,8 m, teplota vody kolem 26 °C. V rekreačním bazénu s masážními tryskami a chrličem (12,5 x 12,5 m, hloubka je od 0,6 do 1 m) je o dva stupně teplejší. Dětský bazén (12,5 x 10,5 m) má hloubku do 0,4 m, děti zabaví vodní hříbek a skluzavka.

Ceník: Děti do 3 let mají vstup zdarma, ty starší do výšky 125 cm zaplatí za celý den 40 Kč, dospělí 70 Kč. Kratší vstupy jsou v rozmezí dvou hodin a 5 hodin.

Více informací na www.arealsportu.cz.

Standard si drží dřevěné převlékárny hned vedle bazénové části a také toalety se sprchami. Ani v těch největších vedrech není problém s typickým zápachem.

Komu nestačí ležet na dece a osvěžovat se ve vodě, pro toho je bystřický areál ideální. K dispozici jsou dva kurty na plážový volejbal, hrad s pískovištěm pro děti, malá trampolína. Je možné si pronajmout také sousední antukové tenisové kurty.

„Na původních kurtech hrávala jako malá Lucka Šafářová,“ připomíná Mašík dětská léta jedné z nejlepších světových tenistek současnosti, jejíž matka z Bystřice pochází. Mimochodem teď Bystřičtí čekají, kam až to dotáhne talent Zdeněk Kolář, vítěz loňského ročníku Pardubické juniorky.

V sousedství koupaliště je veřejně přístupný skatepark a také znovu otevřené lanové centrum. A kdyby se chtěl někdo vyloženě zchladit, může zavítat na nový zimní stadion s celoročním provozem. I ten leží na Lužánkách.

Autor:

Nejčtenější

Příslušník StB se marně snažil překazit natáčení filmu Císařův pekař

Cisařův pekař

V zájmu dělnické třídy není vhodné, aby film Císařův pekař - Pekařův císař s Janem Werichem vznikl. Jeho ideová hodnota...

Dodnes mě děsí vzpomínka na provaz z šibenice, vypráví politický vězeň

Zemědělec, politický vězeň, traktorista a spisovatel Miloslav Růžička

Řadový dům z opuky stojí na náměstí ve Vilémově už tři sta let. Sedmdesáticentimetrové zdi v létě chladí a v zimě drží...

Jihlava vyhrála posedmé v řadě a na vedoucí Budějovice ztrácí jediný bod

Momentka z prvoligového duelu Jihlava vs. Kladno (modrobílá)

Jihlavští hokejisté si ve 24. kole první ligy poradili s Litoměřicemi 5:2 a díky sedmé výhře v řadě ztrácejí na vedoucí...

Jihlava předčila Ústí a ve druhé lize vede. Brno prohrálo v Třinci

Martin Svědík se loučí s fotbalovou Jihlavou.

Jihlavští fotbalisté v 15. kole druhé ligy porazili doma Ústí nad Labem 4:1, vrátili se do čela tabulky a vítězně se...

Lidé si koupili nové byty, stavba ale kvůli insolvenci firmy PSJ stojí

Toto je pohled na budoucí Rezidenci Vrchlického, jež má sousedit s krajským...

Na místě bývalých Štefánikových kasáren v Jihlavě má vyrůst 63 bytů. I když už je většina z nich prodaných, práce ve...

Další z rubriky

Střet osobního a nákladního auta u Humpolce zavřel hlavní tah k D1

Dopravní nehoda, která se stala na hlavním tahu mezi Havlíčkovým Brodem a...

Vážná nehoda na více než čtyři hodiny zastavila provoz na jedné z nejfrekventovanějších silnic na Vysočině. U Skály...

Drahou budovu brodského finančního úřadu v první dražbě nikdo nechtěl

Státní instituce nemají o budovu bývalého finančního úřadu v Brodě zájem, a tak...

V prvním kole veřejné dražby se státu nepodařilo prodat bývalé sídlo finančního úřadu v Havlíčkově Brodě. Nebylo to...

Ve Svratce už mají vánoční strom. Tentokrát si ho zasadili i s kořeny

Sedmimetrový jehličnan už pracovníci s pomocí manipulační techniky převezli z...

Na nový vánoční strom se mohou těšit lidé ve Svratce na Žďársku. V pondělí pracovníci převezli s pomocí manipulační...

Najdete na iDNES.cz