Třebíčský brankář Hrubec likviduje nájezd jihlavského Jeslínka.

Třebíčský brankář Hrubec likviduje nájezd jihlavského Jeslínka. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Spokojeni s posledním kolem jsou jen hokejisté Třebíče, udolali Písek

• 0
Tento týden se odehrálo 35. kolo první hokejové ligy, které bylo zároveň posledním v letošním roce 2011. Odstartovalo již pondělní předehrávkou Dukly s Chomutovem, ze které lépe vyšli hosté, kteří brali tři body za výhru 6:2.

Všechny ostatní zápasy sehrály prvoligové týmy tuto středu. Radost měli Horáci z Třebíče, kteří na domácím ledě po dramatické třetí třetině udolali Písek 3:2.

I když v prvním dějství svěřenci Kamila Pokorného byli lepší, více než 1 200 diváků se muselo obejít bez gólu. "Byli jsme lepší a dobře jsme bruslili, ale nepadlo nám to tam. V první přestávce jsem apeloval na hráče, aby byli trpěliví," uvedl třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Třebíči se vydařila druhá třetina

A mladý tým si zřejmě slova trenéra vzal k srdci, jelikož se ve druhé třetině do soupeřovy brány trefil hned třikrát. "Měli jsme skvělý vstup do druhé části hry, který potvrdilo vedení o tři góly," komentoval. "Jenomže pak šla koncentrace dolů a soupeř dal jasně najevo, že to nevzdává," dodal v komentáři kouč Třebíče.

Písečtí totiž ve třetí třetině dokázali snížit na jednobrankový rozdíl a nervozita na třebíčském stadionu stoupala. "Soupeř hrál jednoduchý hokej, díky kterému se průběh zápasu zlomil," myslí si Pokorný. "My jsme měli jednu přesilovku pět na čtyři, kterou kluci sehráli skvěle, ale gól jsme nedali," vyjadřoval klíčovou situaci Kamil Pokorný.

Ani přes dramatický závěr si ale Horáci vedení o jednu branku vzít nenechali, a tak se předposlední tým tabulky rozloučil s rokem 2011 ziskem tří bodů. O to méně spokojení jsou Rebelové z Havlíčkova Brodu, kterým stejně jako jihlavské Dukle poslední zápas roku, nevyšel. Hráli s Kadaní.

A nevyšel jim ani úvod zápasu, který vstřeleným gólem využili hokejisté Kadaně. "V téhle části hry byli domácí lepší. My jsme měli snad jenom jednu velkou šanci, kterou bohužel Milan Kostourek neproměnil," uvedl na internetu brodského klubu trenér Karel Dvořák.

Pak jako by branka ne a ne padnout a o osudu dějství se rozhodlo až v poslední desetiminutovce. V té padly hned čtyři góly, jenomže tři z nich byly za záda brodského Stanislava Nerudy, a Rebel tak prohrál 4:1.

"Domácím pomohly přesilovky, ve kterých vstřelili dva góly. Nechci se vymlouvat na rozhodčí, to vůbec ne, ale podle mě byl na nás přísnější," soudil Karel Dvořák.

Podobně jako Dukla Rebelové z posledních výsledků moc spokojeni nebudou. Nejenže z osmi zápasů pouze dvakrát vyhráli, ale potýkají se také s velkým množstvím inkasovaných branek. Od začátku sezony dostali 120 gólů, z toho 23 jich bylo v prosinci.