Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úřednice z Jihlavy si jezdí svoji Tour de France. Za hejtmanem a zpět

  17:42aktualizováno  17:42
Za jeden měsíc dokázala úřednice z Polné u Jihlavy Renata Krupičková najezdit cestou do práce a z práce přes 1 100 kilometrů na kole. A její šéf, kterým není nikdo jiný než hejtman Vysočiny, jí toleruje případné pozdější příchody do kanceláře.

Za jeden měsíc dokázala úřednice z Polné u Jihlavy Renata Krupičková najezdit cestou do práce a z práce přes 1 100 kilometrů na kole. | foto: Jaroslav Paclík, MAFRA

Renata Krupičková najela i letos nejvíc kilometrů v rámci květnové soutěže Do práce na kole. Zúčastnit se mohl na Vysočině každý. Dokonce i ten, kdo jezdí do zaměstnání na koloběžce, běhá tam či dochází pěšky.

„Od domu v Polné to mám k závoře jihlavského krajského úřadu přesně dvacet kilometrů, když jedu klasicky po hlavní,“ říká Krupičková. Místo, aby sedla do auta nebo na autobus, tak vytáhne kolo a zhruba hodinu cesty do Jihlavy a pak zase zpět do Polné šlape. Vlastně si může říct, že jezdí takovou svou malou Tour de France.

„Na začátku soutěže mi to třeba trvalo hodinu a deset minut, na konci jsem to dávala třeba už za padesát minut,“ doplňuje úřednice.

Kolik lidí letos jezdilo do práce na kole

Na Vysočině se letos do akce Do práce na kole zapojilo 507 cyklistů, běžců a chodců. Ti na kolech či koloběžkách ujeli přes 97 400 kilometrů. O hlavní ceně, skládacích kolech, rozhodl los. Bicykly si včera převzali účastníci akce Petra Fortelná z Třebíče, Pavel Vrábel z Jihlavy a Ondřej Sobotka ze Žďáru nad Sázavou.

I loni se jí podařilo soutěž Do práce na kole v regionu Vysočiny vyhrát. Měla najeto nejvíc kilometrů. „A to byla pohodová jízda,“ připomněla.

Letos prý byla situace už trochu jiná. „Jak jsem věděla, že obhajuju vítězství, tak jsem statistiky ostatních sledovala už od prvního týdne, a když jsem zjistila, že se mi někdo pomyslně tlačí na záda, začala jsem jezdit delší trasu,“ prozradila Renata Krupičková.

Zatímco na úvod jezdila nejkratší trasou a denně si tedy připisovala po čtyřiceti kilometrech, končila až na pětaosmdesáti. „To jsem to brala přes Luka nad Jihlavou,“ doplnila žena ze sekretariátu hejtmana. Šéf kraje Jiří Běhounek jí prý dokonce dává i drobnou úlevu oproti jiným zaměstnancům – možnost pozdějšího příchodu do práce.

„Pan hejtman mi docela fandí. Musím ocenit, že je velice vstřícný. Toleruje pozdější příchody do práce, než jsou obvyklé. Většinou začínáme pracovat v sedm hodin a stane se, že já se sem na kole dostanu později. Snažím se však přijet nejpozději na půl osmou,“ vysvětlila Krupičková.

Zatímco soutěž trvala jeden měsíc, ona kolo zahálet nenechává. „Pokračuju dál, protože mě to baví. Můj předpoklad je, jezdit takto do práce do konce října. Pokud to s ohledem na počasí půjde,“ doplnila cyklistka.

Na trase domů má už i jednoho skalního fanouška. „Je to na pátém kilometru. Sedí tam v místní hospůdce, a když projíždím, postaví se a vesele mi mává. Líčila jsem kolegům v práci, že je to velký sympaťák. Ale jednou jsem ho tam viděla sedět s manželkou a tím celá příhoda skončila,“ usmála se.

„Ty máš fanouška i na posledním kilometru při jízdě do Jihlavy. Protože já mám kancelář nad garážemi krajského úřadu a kontroloval jsem tě, jak dojíždíš,“ vloží se do rozhovoru Krupičkové s novináři vysočinský cyklokoordinátor Petr Stejskal.
Nejčtenější

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...Kamion převážející auta rozpáral bok autobusu, D1 u Humpolce stála

Noční nehoda kamionu s autobusem uzavřela dálnici D1

Téměř na tři hodiny byla v noci na středu zavřená dálnice D1 nedaleko Humpolce. Kolem deváté hodiny večer se na 95....

Lotyšský hit fotbalové ligy. Ikaunieks pálí a Jihlava válí

Jihlavský útočník Davis Ikaunieks si bedlivě hlídá míč.

Táhne Jihlavu. Na dvanácti jarních bodech fotbalové Jihlavy má lví podíl útočník Davis Ikaunieks. Za rok a půl si...

Opravy dálnice D1 se protáhnou až do roku 2021, kvůli výtkám Dětí Země

Rekonstrukce dálnice D1 v srpnu 2017

Rekonstrukce klíčové dopravní tepny mezi Čechy a Moravou, dálnice D1, skončí o rok později, tedy až v roce 2021....

Další z rubriky

Oprava nejdelšího úseku D1 u Humpolce začala kilometrovými kolonami

Na dálnici D1 začaly 15. března 2018 dvouleté opravy mezi Humpolcem na 90....

Až pět kilometrů měřila kolona, která od dopoledne pomalu popojíždí na dálnici D1 před exitem Větrný Jeníkov ve směru...

Čápi se vracejí na jihlavský komín, kde loni tragicky přišli o potomka

Samec čápa na starém komínu SMJ v Jihlavě vytrvale čekal na svou partnerku i v...

Na starý komín v areálu Služeb města Jihlavy se vrátil čáp. Po loňském neštěstí, kdy tu při kroužkování ptáků vyskočilo...

Osm kostí, čtyřicet vazů. Odborník na zápěstí pomáhá i olympionikům

Jaroslav Pilný se stal primářem ortopedického oddělení novoměstské nemocnice...

Už tři roky vede Jaroslav Pilný ortopedické oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě. Vyhlášený specialista na...

Najdete na iDNES.cz