Žihadla otupíme sprejem, baví brodští hokejisté fanoušky ve videu

• 4
I přípravu na klíčové zápasy v hokejovém play-off lze odlehčit humorem. Dokazují to druholigoví hokejisté Havlíčkova Brodu, kteří pro své fanoušky chystají ve vyřazovací části soutěže vskutku originální pozvánky na zápasy.

Soustředění, taktika, napětí, odhodlání... Nic z toho havlíčkobrodským hokejistům v letošním play-off nechybí. Přesto si ale i ve vypjatých soubojích najdou čas i na legraci. V posledních dnech se nejen fanoušci Bruslařského klubu baví u jejich promo videí.

„Sranda taky musí být. A v naší kabině určitě je. Máme skvělou partu,“ usmívá se Tomáš Chlubna, jeden z hlavních protagonistů nejčerstvějšího počinu hokejistů BK.

Jen pár hodin před úvodní semifinálovou bitvou s Moravskými Budějovicemi, kterou nakonec ve čtvrtek večer vyhráli divokým výsledkem 8:5, zveřejnili svěřenci trenéra Romana Kaňkovského video, v němž si vzali na mušku právě svého rivala.

„Celé to byl nápad přítelkyně Lukáše Endála, Lucky. A režie se ujal náš kapitán Míra Třetina,“ prozrazuje Chlubna, který v pozvánce hraje jednoho ze dvou agentů záškodníků. Společně s parťákem Petrem Kuchtou se pod rouškou tmy snaží vloupat na stadion do kabiny hostů.

„Myslím, že jsme vybrali dobré komedianty. Oba se na to natáčení strašně těšili,“ směje se brodský „režisér“ Miroslav Třetina.

Cíl mise v soupeřově šatně: zaškodit a potichu zmizet

Pointa celého videa spočívá v tom, že oba zmiňovaní hráči se nakonec skutečně do prostor určených pro hostující tým dostanou. A vzhledem k tomu, že jde o moravskobudějovická žihadla, vystříkají celou kabinu sprejem proti hmyzu. Hned poté zase potichu zmizí.

„Chtěli jsme udělat něco, co by nebylo urážlivé, aby se všichni pobavili. A podle mě se u tohohle museli zasmát i v Moravských Budějovicích,“ věří Třetina.

Na vymýšlení scénáře ani na samotné natáčení přitom nebylo moc času.

Jméno semifinálového soupeře se totiž v Brodě dozvěděli až v pondělí večer. „V úterý mi pak volala Lucka, že má nápad a mně začala v hlavě šrotovat tahle scénka,“ směje se kapitán brodského týmu.

Herci po šichtě před kamerou pálili ostrými i na ledě

A jak byl spokojený s výkony herců? „Docela to s nimi šlo. Všechny záběry dali buď na první, nebo maximálně na druhou dobrou. Jsou to talentovaní herci,“ usmívá se.

Oba ale evidentně ovládají i hokejové řemeslo. Ve 32. minutě čtvrtečního zápasu zařídili pátý gól svého týmu, přičemž Kuchta přihrával a Chlubna pálil. V sérii se tak i díky nim ujali bruslaři vedení 1:0 na zápasy.

Co do promo videí už ale Havlíčkův Brod vede v celém play-off nad ostatními soupeři 2:0. Také jejich první pozvánka totiž bavila. Žďárské plameny na ní likvidovali převlečení za hasiče.

„Rekvizity nám půjčil asistent trenéra Láďa Fixa, protože on sám je hasič. Jen nám nechtěl dovolit, abychom při natáčení měli opravdický oheň, tak jsme hasili jen znak nakreslený na ceduli,“ směje se Třetina.