Radost jihlavských florbalistek z postupu do nejvyšší soutěže.

Radost jihlavských florbalistek z postupu do nejvyšší soutěže. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Skvělý obrat v poslední třetině. A florbalistky postupují do extraligy

• 0
Šedesát osm vteřin. Tedy o trošičku více než pouhou minutu. Jen tak dlouho ve druhém finálovém utkání I. ligy žen, hraném na 3x15 minut, florbalistky FBŠ Jihlava držely vedení. Přesto se radovaly z důležitého vítězství 4:3, které společně s předchozí výhrou 3:2 v Šumperku znamená přímý postup jihlavského týmu do nejvyšší soutěže.

"Je to výborný pocit," připouští prezident a zároveň trenér jihlavského družstva Michal Peterka. "Na tuto chvíli jsme se soustředili celou sezonu. Chtěli jsme dokázat, že extraligovou kvalitu a právo si nejvyšší soutěž zahrát máme," usmívá se spokojený kouč.

Tomu však v sobotu dlouho nebylo do zpěvu. Jeho svěřenkyně ještě na začátku třetí třetiny prohrávaly 1:3. "Celý zápas, podobně jako v prvním střetnutí, jsme měli hodně šancí. Jenže Šumperk nás školil v produktivitě," tvrdí Peterka, jenž však ani za nepříznivého stavu nepřestal doufat v obrat. "Věřil jsem, že tam ještě něco padne," usmíval se po utkání.

A skutečně. Bezprostředně po začátku třetí třetiny Jihlava snížila, šest minut před koncem vyrovnala a v čase 43:52 pak Eva Mácová vstřelila vítěznou branku.

"Komu by takový obrat ve třetí třetině neudělal radost," položil řečnickou otázku Peterka, kterému za stavu 4:3 spadl obrovský kámen ze srdce. "To byla rána, kterou museli slyšet snad všichni."

Jihlava se tak vyhnula nepříjemné komplikaci s případným třetím duelem. "Jsme rádi, že to tak dopadlo a sérii jsme ukončili," oddechl si Peterka. "Oba finálové duely totiž byly neuvěřitelně vyrovnané.

A zítra, když by to bylo vabank, to mohlo dopadnout úplně jinak." Takto si však Jihlava může užívat pozice vítěze první ligy žen a přímého postupu. Naopak druhý Šumperk má možnost vybojovat si dodatečný postup v následné baráži.