Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S opravami gymnázia se začne příští rok, řekl náměstek hejtmana Joukl

  17:59aktualizováno  17:59
Letos projektová dokumentace, příští rok oprava rozvodů, výtahů a toalet, pak výměna oken a zateplení. To všechno čeká gymnázium v Havlíčkově Brodě. Na besedě o krajském školství na tamní radnici to slíbil náměstek hejtmana Libor Joukl.

Náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl | foto: ČTK

Skupina učitelů a rodičů studentů před několika týdny ostře odsoudila postup kraje, který se podle nich o budovy havlíčkobrodského gymnázia nestará a školu diskriminuje.

Poukazovali na to, že zatímco do jiných škol investuje, nové vedení kraje podle nich na gymnáziu zatím neučinilo vůbec nic. A budova začíná být v havarijním stavu. "V zimě máme na chodbách sníh," poznamenal na besedě profesor Zdeněk Vošický.

"Denně jezdím kolem střední stavební školy. Co na ní je, že je v tak luxusním stavu? Co ona má a gymnázium ne? Je opravená zvenku i uvnitř," ptala se náměstka i krajské radní pro oblast školství Marie Kružíkové Romana Suchá. Gymnázium navštěvují její synové.

Chyběl projekt, ministerstvo slíbilo měně peněz

Podle Libora Joukla je ale spíš vinou minulého vedení kraje, že na investice do gymnázia dosud nedošlo. "Nastoupili jsme na konci roku 2008. V té době nebyl připraven žádný projekt, ten jsme museli zadat až pak. Nějakou dobu trvá, než ho odborníci vypracují, další čas je potřeba na získání dotací," trpělivě vysvětloval.

V případě brodského gymnázia však zasáhl i stát. Zateplení budovy bylo plánováno už na letošní rok, ze státních dotací mělo přijít 85 procent nákladů. Jenže ministerstva změnila podmínky a přidělí jen třetinu tohoto podílu. O dva roky proto muselo být zateplení odloženo, aby na akci za zhruba tři desítky milionů sehnal kraj peníze.

"Je logické, že provedeme vnitřní úpravy a výměnu oken a hned poté budeme zateplovat. A třeba jen výměna plechových kójí za klasické toalety naráží na hygienické předpisy týkající se počtu umyvadel a prostoru. Není to jen o vybudování příček. Kvůli prostoru je možné, že budeme muset zasáhnout do sousedních tříd," doplnil Joukl.

Pokud tady budu, na všechny práce dojde, sliboval Joukl

Ani s tímto tvrzením se ale kantoři nechtěli spokojit. "Kde máme garance, že to tak skutečně bude?" tázal se Zdeněk Vošický. Ty podle Joukla nejsou nikde. "V plánu to máme. Pokud tady budu, na všechny práce dojde, to můžu slíbit," glosoval náměstek hejtmana.

Dohady o investicích do brodského gymnázia rozpoutali zaměstnanci školy a rodiče studentů. Ostře se do kraje, který školu zřizuje, v otevřeném dopise opřela právě Romana Suchá. Vedení kraje v něm obvinila z porušování zákona, když zanedbává svůj majetek.

Autor:Nejčtenější

Barážová hádanka, blíží se rozuzlení. Jágrovo Kladno cítí křivdu

Kladenští trenéři Pavel Patera (vlevo) a Miloslav Hořava přihlížejí společně s...

Do konce baráže o hokejovou extraligu zbývají už jen tři kola, ale situace je stále zamotaná. Jak tohle dopadne? Hodně...

Karlovy Vary jsou blízko extralize. Litvínov ožil a drží druhé místo

Litvínovský Jakub Černý slaví gól se spoluhráčem Markem Baránkem

Hokejisté Karlových Varů jsou blízko návratu do extraligy. Západočeši se k postupu mezi elitu přiblížili dvě kola před...Kladnu uteklo vedení v baráži o 16 vteřin, Jihlava přetlačila Litvínov

Momentka z utkání Jihlava - Litvínov.

V baráži o hokejovou extraligu už zbývají odehrát tři zápasy. Karlovy Vary si čtvrtým vítězstvím v řadě pojistily...

Výtvory musí z chodeb pryč, zaveleli hasiči ve školkách. Jsou hořlavé

Takto nyní vypadají stěny vstupní chodby MŠ Pastelka v Riegrově ulici....

Z chodeb mateřských škol v Jihlavě musely zmizet obrázky i další výrobky dětí. S ohledem na riziko požáru to požadují...

Karlovy Vary uspěly po nájezdech, Litvínov se raduje na Kladně

Zleva Adam Kubík z Kladna a Peter Jánský z Litvínova.

Karlovy Vary zažily v osmém kole baráže o hokejovou extraligu drama. Ztratily slibné vedení 4:1 a zápas musely otáčet...

Další z rubriky

Jihlava přijala zvláštní vyhlášku proti jedinému pouličnímu hudebníkovi

Jiří Šperlík alias George Silverman je zpravidla jediný, kdo v jihlavských...

Jihlava se rozhodla vydat vyhlášku, která omezuje pouliční vystupování. Nařízení vzniklo prakticky kvůli jedinému...

K cyklostezce do Dukovan přibyly další kilometry, do dvou let bude celá

Několik desítek kilometrů nových cyklostezek chtějí vybudovat jihomoravští...

Budování cyklostezky z Třebíče do Dukovan má za sebou další tříkilometrovou etapu. Nová část byla ve čtvrtek otevřena...

Brod kupuje pozemky za miliony. Chce větší křižovatku i nová parkoviště

Bývalý statek na křižovatce ulic Masarykova a Ledečská kupuje město. To by v...

Havlíčkův Brod koupí od restituentky rozsáhlý soubor pěti pozemků. Za celkovou výměru čtyř hektarů zaplatí přes 23...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.cz