Přátelský duel Havlíčkův Brod - Dukla Jihlava.

Přátelský duel Havlíčkův Brod - Dukla Jihlava. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Regionální pohár hokejistů pokračuje, Havlíčkův Brod hostí Třebíč

• 0
Přesně v polovině se před zápasem prvoligových hokejistů Havlíčkova Brodu a Třebíče ocitl letošní ročník Regionálního poháru. V něm se zatím všem třem účastníkům daří podobně – shodně si připsali jednu výhru a jednu prohru.

Vzájemné duely prvoligových hokejových celků z Vysočiny, Havlíčkova Brodu, Jihlavy a Třebíče vždy fanouškům nabídnou zajímavý duel s nádechem krajského derby. Díky dalšímu ročníku Regionálního poháru, do kterého se letos zapojily všechny tři zmiňované týmy, se diváci na tyto duely mohou těšit také v přípravě.

A zatím to vypadá, že ani jeden z týmů nemá navrch. V polovině soutěže, kdy všichni soupeři odehráli dva zápasy, totiž na svém kontě mají po jednom vítězství a jedné porážce.

Aktuální tabulka, ve které by o umístění muselo rozhodovat skóre, by tak vypadala takto: 1. Havlíčkův Brod 2. Jihlava 3. Třebíč Brodským Rebelům by k vedení pomohl fakt, že zatímco na ledě Horácké Slavie prohráli 2:3, doma jihlavskou Duklu porazili 3:1. Jako jediní jsou tak zatím ve skóre v plusu (Brod 5:4, Jihlava 3:3, Třebíč 3:4).

Klíčovou pro aktuální postavení v tabulce byla třetí třetina úterního utkání mezi Brodem a Jihlavou, ve které hostující Dukla na ledě Rebelů neudržela těsný náskok 1:0. Inkasovala hned třikrát.

"Do poslední třetiny jsme nastoupili dobře, ale domácí zlepšili pohyb a důraz," všiml si jihlavský trenér Petr Vlk. "Jak už jsem říkal klukům v kabině, misky vah byly vyrovnané a stačila sebemenší chyba," pokračoval ve svém hodnocení na brodském webu. "Ta přišla při vyrovnávací brance, kdy jsme si tam dávali přednost v předbrankovém prostoru a kdy to tam, i když možná trochu náhodně, spadlo," doplnil.

"Branka na 1:1 nás nakopla, poté jsme dali krásný gól po pěkné akci na 2:1 a do prázdné na 3:1," těšilo domácího kouče Jiřího Mičku. "Myslím, že tomuto zápasu by slušela více remíza, ale vyhráli jsme ho a jsme za to rádi," doplnil.

"Domácí si za tu třetí třetinu zkrátka vyhrát zasloužili," uznal Vlk.

Třebíč nasázela slovenské Senici za jedenáct minut pět gólů

Dnes se Rebelové v domácím prostředí představí podruhé, když od 17.30 hostí Třebíč. Horácká Slavia si v úterý na vlastním ledě s chutí zastřílela, když v gólově bohatém utkání porazila Senici 8:6.

O svém vítězství prakticky rozhodla už v první třetině, kterou vyhrála 5:0. "V prvních jedenácti minutách jsme dali pět gólů. Prostě nám to tam napadalo, byli jsme produktivní," pochvaluje si kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Soupeř sice ve druhé části dokázal zkorigoval na 5:3, v závěrečném dějství však dostal další tři góly a hrozící debakl 8:3 už jen snížil.

Regionální pohár 2013

Úterý 20. srpna
Třebíč – Havlíčkův Brod 3:2

Branky: 25. Nahodil (Vondráček, Čejka), 28. Laš (Dolníček), 58. Paták (Čech, Moučka) – 32. Rytnauer (Drtina, Soldán), 56. Drtina (Rytnauer).
Čtvrtek 22. srpna Jihlava – Třebíč 2:0
Branky
: 22. Mikeš (Zeman), 47. Čachotský (Mikeš) Úterý 27. srpna Havlíčkův Brod – Jihlava 3:1 Branky: 45. Chlubna (Kubeš, Rybalkin), 46. Havel (Polodna, Vágner), 60. Knotek (Rytnauer, Drtina) – 14. Vysloužil Zbývající program