Regionální pohár hokejistů pokračuje, Havlíčkův Brod hostí Třebíč

12:20aktualizováno  12:20
Přesně v polovině se před zápasem prvoligových hokejistů Havlíčkova Brodu a Třebíče ocitl letošní ročník Regionálního poháru. V něm se zatím všem třem účastníkům daří podobně – shodně si připsali jednu výhru a jednu prohru.

Přátelský duel Havlíčkův Brod - Dukla Jihlava. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Vzájemné duely prvoligových hokejových celků z Vysočiny, Havlíčkova Brodu, Jihlavy a Třebíče vždy fanouškům nabídnou zajímavý duel s nádechem krajského derby. Díky dalšímu ročníku Regionálního poháru, do kterého se letos zapojily všechny tři zmiňované týmy, se diváci na tyto duely mohou těšit také v přípravě.

A zatím to vypadá, že ani jeden z týmů nemá navrch. V polovině soutěže, kdy všichni soupeři odehráli dva zápasy, totiž na svém kontě mají po jednom vítězství a jedné porážce.

Aktuální tabulka, ve které by o umístění muselo rozhodovat skóre, by tak vypadala takto: 1. Havlíčkův Brod 2. Jihlava 3. Třebíč Brodským Rebelům by k vedení pomohl fakt, že zatímco na ledě Horácké Slavie prohráli 2:3, doma jihlavskou Duklu porazili 3:1. Jako jediní jsou tak zatím ve skóre v plusu (Brod 5:4, Jihlava 3:3, Třebíč 3:4).

Klíčovou pro aktuální postavení v tabulce byla třetí třetina úterního utkání mezi Brodem a Jihlavou, ve které hostující Dukla na ledě Rebelů neudržela těsný náskok 1:0. Inkasovala hned třikrát.

"Do poslední třetiny jsme nastoupili dobře, ale domácí zlepšili pohyb a důraz," všiml si jihlavský trenér Petr Vlk. "Jak už jsem říkal klukům v kabině, misky vah byly vyrovnané a stačila sebemenší chyba," pokračoval ve svém hodnocení na brodském webu. "Ta přišla při vyrovnávací brance, kdy jsme si tam dávali přednost v předbrankovém prostoru a kdy to tam, i když možná trochu náhodně, spadlo," doplnil.

"Branka na 1:1 nás nakopla, poté jsme dali krásný gól po pěkné akci na 2:1 a do prázdné na 3:1," těšilo domácího kouče Jiřího Mičku. "Myslím, že tomuto zápasu by slušela více remíza, ale vyhráli jsme ho a jsme za to rádi," doplnil.

"Domácí si za tu třetí třetinu zkrátka vyhrát zasloužili," uznal Vlk.

Třebíč nasázela slovenské Senici za jedenáct minut pět gólů

Dnes se Rebelové v domácím prostředí představí podruhé, když od 17.30 hostí Třebíč. Horácká Slavia si v úterý na vlastním ledě s chutí zastřílela, když v gólově bohatém utkání porazila Senici 8:6.

O svém vítězství prakticky rozhodla už v první třetině, kterou vyhrála 5:0. "V prvních jedenácti minutách jsme dali pět gólů. Prostě nám to tam napadalo, byli jsme produktivní," pochvaluje si kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Soupeř sice ve druhé části dokázal zkorigoval na 5:3, v závěrečném dějství však dostal další tři góly a hrozící debakl 8:3 už jen snížil.

Regionální pohár 2013

Úterý 20. srpna
Třebíč – Havlíčkův Brod 3:2

Branky: 25. Nahodil (Vondráček, Čejka), 28. Laš (Dolníček), 58. Paták (Čech, Moučka) – 32. Rytnauer (Drtina, Soldán), 56. Drtina (Rytnauer).
Čtvrtek 22. srpna Jihlava – Třebíč 2:0
Branky
: 22. Mikeš (Zeman), 47. Čachotský (Mikeš) Úterý 27. srpna Havlíčkův Brod – Jihlava 3:1 Branky: 45. Chlubna (Kubeš, Rybalkin), 46. Havel (Polodna, Vágner), 60. Knotek (Rytnauer, Drtina) – 14. Vysloužil Zbývající program

Čtvrtek 29. srpna Havlíčkův Brod – Třebíč 17.30
Úterý 3. září Třebíč – Jihlava 17.30
Čtvrtek 5. září Jihlava – Havlíčkův Brod 17.30

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Cyklokrosař Martin Bína (vpravo) během prvního závodu Toi Toi Cupu ve Slaném.
Všechno teď směřuju k mistrovství Evropy v Táboře, prozradil Bína

Skoro to vypadá, jako by si chtěl vynahradit období, kdy nebyl kvůli únavovému syndromu kolikrát schopen ani naprosto běžných denních činností. Cyklokrosař...  celý článek

Momentka ze softbalového finále Havlíčkův Brod - Ledenice
Letos jsem vítězství nečekal, tvrdí kouč havlíčkobrodských softbalistů

Čtvrté finále české softbalové extraligy nebylo nic pro slabé povahy. Domácí Ledenice se totiž odmítaly vzdát i za na první pohled rozhodnutého stavu 2:10....  celý článek

Martin Erat zvedá nad hlavu Masarykův pohár.
Motivujme děti: Buďte nejlepší! vyzývá hokejista Erat

Na krku 36 let, za sebou snovou sezonu, ve které extraligový comeback dostal zlatý punc, a teď klíčové rozhodnutí: Skončit jako vítěz, nebo ještě ne? Martin...  celý článek