DOBRÁ PRÁCE, KLUCI. Hokejisté Havlíčkova Brodu oslavují vítězství nad Olomoucí...

DOBRÁ PRÁCE, KLUCI. Hokejisté Havlíčkova Brodu oslavují vítězství nad Olomoucí (1:0). | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Brodské hokejisty zachránil proti Olomouci brankář Dolejš

• 0
Hrdina sobotního utkání Havlíčkova Brodu – brankář Daniel Dolejš – vychytal proti Olomouci nulu a měl velký podíl na třech bodech. Na konci utkání na něj volali fanoušci: "Dáňa je bůh!"

Rebelové si po sobotním zápase s Olomoucí připisují do statistik čtvrté vítězství. Domácí oslabený tým se dvěma obránci na postu útočníků ubojoval proti Olomouci tři potřebné body i přes výraznou střeleckou převahu soupeře.

Hvězdou zápasu se stal talentovaný brankář Daniel Dolejš, který do brodské brány nepustil ani jednu střelu. Již v prvních minutách utkání se Havlíčkobrodští ocitli v nepříjemné situaci, kdy hostující tým jednoznačně ovládl ledovou plochu.

Brodský brankář si však se všemi zákroky hravě poradil, a to i přesto, že v první třetině se na trestné lavici vystřídali hned tři jeho spoluhráči.

Na domácí atmosféře se podepsalo také nečekané zranění Jana Milfaita, který si při ranním rozbruslení natáhl tříslo. V sobotu chyběl ještě jeden útočník, a sice Lukáš Endál. Ten se v současné době potýká se zánětem a léčí se antibiotiky.

Nápor hostů brankář Rebelu z Havlíčkova Brodu udržel Kotouč tedy v prvních minutách prolétával především mezi nebezpečnými olomouckými hokejkami a domácí se do útočného pásma probíjeli se značnými obtížemi.

"Drtivý tlak Olomouce v první části hry jsme přežili jen díky skvělému gólmanovi," chválil svěřence Dolejše asistent trenéra Broďanů Richard Cachnín.

Změnu přinesl až konec první třetiny, kdy se domácí obrana stabilizovala a útočníci získali více šancí ke střelbě. Svou nově získanou bojovnost pak brodští hráči jen potvrdili, když ve druhé třetině vyrovnali hru a dali jediný gól celého utkání. O vítěznou dorážku po tvrdé ráně Davida Dvořáčka se v šestadvacáté minutě postaral hokejista Roman Maliník, čímž úspěšně završil útočné snahy brodského mančaftu.

Zbytek zápasu pak hráči obou týmů předváděli disciplinovanou hru, při které kotouč putoval z jednoho obranného pásma do druhého.

Olomouci se však brodského gólmana překonat nepodařilo. "V koncovce jsme byli jaloví. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale domácí nás svou bojovností přehrávali," okomentoval bezprostředně po zápase zklamaně utkání trenér olomouckých hokejistů Petr Fiala.

Brodští si po debaklu 0:6 s Boleslaví spravili chuť

Sobotním vítězstvím tak havlíčkobrodští hokejisté alespoň částečně napravili předchozí ligový zápas, v němž v Mladé Boleslavi inkasovali šest gólů.

A fanoušci mohli z utkání odcházet s vědomím, že vybojované tři body posunou brodský tým na páté místo. O tom, kdo měl na neočekávaném vítězství významný podíl, měli přitom jasno už v závěru zápasu, kdy se z kotle ozýval pokřik: "Dáňa je bůh!" "Nemám pocit, že by vítězství stálo jen na mně. Kluci zvládli obranu perfektně," uvedl po zápase Dolejš.

Mladý gólman z Humpolce na sobotním zápase svými zákroky potvrdil, že místo v české reprezentaci hráčů do dvaceti let mu skutečně náleží.