Momentka z duelu Třebíč - Most (archviní foto).

Momentka z duelu Třebíč - Most (archviní foto). | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Třebíč válí. Počtvrté v řadě vyhrála a bodově se dotáhla na Jihlavu

• 0
První hokejová liga napsala o víkendu svou 23. kapitolu, která přinesla celkům z Vysočiny čtyři body. Nebodovala Dukla Jihlava, která odjela s prázdnou z Litoměřic. Třebíč si veze rovnou tři body z Mostu za výhru 6:3 a Havlíčkův Brod, který se představil doma, prohrál na samostatné nájezdy 3:4.

Brodští hokejisté měli našlápnuto k překvapivému tříbodovému zisku, jenže tři minuty před koncem soupeř dokázal vyrovnat na 3:3. A když ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, musely na řadu přijít samostatné nájezdy a ty lépe zvládl celek ze severu Čech.

"Jsme rádi, že máme dva body, protože Havlíčkův Brod hrál dobře," uznal ústecký kouč Jiří Mička.

To trochu posmutnělý byl domácí trenér Jiří Rech. "Kdybychom v první třetině odskočili na rozdíl dvou branek, tak se to vyvíjelo jinak, ale na kdyby se nehraje," pokrčil rameny.

Rebelové totiž nedokázali proměnit trestné střílení, nastřelili tyčku a Jan Knotek šel sám na brankáře. Druhá třetina nebyla úplně podle představ trenérů, ale v té poslední strhli domácí vedení na svou stranu. Jenže přišlo vyrovnání a pak prodloužení a nájezdy. "Byli jsme v nájezdech o gól horší a prohráli jsme. Bohužel," dodal Rech.

Třebíč se opět rozjela, už čtvrté utkání v řadě neprohrála. V Mostě dokonce předvedla přestřelku a nakonec zvítězila vysoko 6:3.

Na stadionu nebyla ideální hokejová kulisa. "Byl to divný zápas. Hrálo se ve zcela komorní atmosféře," potvrdil třebíčský lodivod Kamil Pokorný. Na stadionu v Mostě bylo pouhých 213 diváků.

Dukla Jihlava padla po pětizápasové bodové šňůře. Tu utnuly Litoměřice, které doma vyhrály 3:1.