Třebíč válí. Počtvrté v řadě vyhrála a bodově se dotáhla na Jihlavu

10:06aktualizováno  10:06
První hokejová liga napsala o víkendu svou 23. kapitolu, která přinesla celkům z Vysočiny čtyři body. Nebodovala Dukla Jihlava, která odjela s prázdnou z Litoměřic. Třebíč si veze rovnou tři body z Mostu za výhru 6:3 a Havlíčkův Brod, který se představil doma, prohrál na samostatné nájezdy 3:4.

Momentka z duelu Třebíč - Most (archviní foto). | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Brodští hokejisté měli našlápnuto k překvapivému tříbodovému zisku, jenže tři minuty před koncem soupeř dokázal vyrovnat na 3:3. A když ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, musely na řadu přijít samostatné nájezdy a ty lépe zvládl celek ze severu Čech.

"Jsme rádi, že máme dva body, protože Havlíčkův Brod hrál dobře," uznal ústecký kouč Jiří Mička.

To trochu posmutnělý byl domácí trenér Jiří Rech. "Kdybychom v první třetině odskočili na rozdíl dvou branek, tak se to vyvíjelo jinak, ale na kdyby se nehraje," pokrčil rameny.

Rebelové totiž nedokázali proměnit trestné střílení, nastřelili tyčku a Jan Knotek šel sám na brankáře. Druhá třetina nebyla úplně podle představ trenérů, ale v té poslední strhli domácí vedení na svou stranu. Jenže přišlo vyrovnání a pak prodloužení a nájezdy. "Byli jsme v nájezdech o gól horší a prohráli jsme. Bohužel," dodal Rech.

Třebíč se opět rozjela, už čtvrté utkání v řadě neprohrála. V Mostě dokonce předvedla přestřelku a nakonec zvítězila vysoko 6:3.

Na stadionu nebyla ideální hokejová kulisa. "Byl to divný zápas. Hrálo se ve zcela komorní atmosféře," potvrdil třebíčský lodivod Kamil Pokorný. Na stadionu v Mostě bylo pouhých 213 diváků.

Dukla Jihlava padla po pětizápasové bodové šňůře. Tu utnuly Litoměřice, které doma vyhrály 3:1.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lukáš Endál (vpravo) se s brodskými barvami na tváři raduje z jednoho ze svých...
Už od rána jsem se cítil dobře. Endál v roli hosta, zařídil výhru Slavie

Havlíčkobrodský hokejista Lukáš Endál si zase odskočil do WSM Ligy. A hned zařídil Slavii výhru.   celý článek

David Musil zpět v Jihlavě, ale v třineckém dresu.
Pořád je pro mě zvláštní hrát proti Jihlavě, říká třinecký Musil

Hokejoví Oceláři Třinec v obou dosavadních extraligových zápasech s jihlavskou Duklou nedostali ani gól. V nedělním 16. kole extraligy ji porazili 3:0. Předtím...  celý článek

Kam až to dotáhne?Jakub Flajsar, opora dorostenců Nového Veselí, by si jednou...
Talentovaný Flajsar: Nemám malé cíle. Chtěl bych se dostat vysoko

Házenkář Nového Veselí Jakub Flajsar chce hrát za reprezentaci a v zahraničí.  celý článek