První evropská medaile z kolečkového rychlobruslení míří na Vysočinu

17:07aktualizováno  17:07
V italské Maceratě získal o víkendu junior Adam Adlt ze Žďáru nad Sázavou historicky první českou medaili z evropského šampionátu v kolečkovém bruslení. V závěrečném maratonu na 42,5 km vybojoval stříbro, když ve spurtu jen těsně podlehl vítěznému Dánovi Stefanovi Due Schmidtovi.

Adam Adlt (vlevo) na stupních vítězů na mistrovství Evropy juniorů v kolečkovém bruslení v italské Maceratě. | foto: Lída Krupková

Závod juniorského ME 2011 se jel na perfektní, ale náročné trati podél hradeb historického centra města Macerata. Jeden okruh měřil 3,2 km a bylo v něm dlouhé a náročné stoupání, na němž si řada závodníků sáhla na dno.

Sedmnáctiletý Adam Adlt byl po celý závod velmi aktivní. Do posledního kola vjížděl ve vedoucí skupince, z níž postupně odpadávali jednotliví závodníci. Před poslední otočkou zaútočil a na cílové pásce byl shodně s Dánem ve výborném čase 1 hodina 10 minut. Teprve cílová kamera potvrdila, že Seveřan zvítězil o pouhé dvě tisíciny vteřiny.

Další čeští závodnici v ostatních disciplínách na dráze se jen těsně neprobojovali do první desítky a zařadili se tak často mezi borce evropských velmocí jako jsou Itálie, Francie, Německo nebo Belgie.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Cyklokrosař Martin Bína (vpravo) během prvního závodu Toi Toi Cupu ve Slaném.
Všechno teď směřuju k mistrovství Evropy v Táboře, prozradil Bína

Skoro to vypadá, jako by si chtěl vynahradit období, kdy nebyl kvůli únavovému syndromu kolikrát schopen ani naprosto běžných denních činností. Cyklokrosař...  celý článek

Kam až to dotáhne?Jakub Flajsar, opora dorostenců Nového Veselí, by si jednou...
Talentovaný Flajsar: Nemám malé cíle. Chtěl bych se dostat vysoko

Házenkář Nového Veselí Jakub Flajsar chce hrát za reprezentaci a v zahraničí.  celý článek

Momentka z utkání Jihlava - Sparta.
Hokejisté Sparty v předehrávce prohráli, zaskočil je nováček z Jihlavy

Předehrávka 15. kola hokejové extraligy přinesla překvapení: favorizovaná Sparta prohrála na ledě jihlavského nováčka 2:4, přestože v utkání dvakrát vedla....  celý článek