Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Průjezd Třebíčí se řidičům brzy zkomplikuje, v plánu je vícero oprav

  12:23aktualizováno  12:23
Zatímco v Jihlavě a Havlíčkově Brodě se řidiči s uzavírkami už potýkají, v Třebíči na šoféry ty největší problémy teprve čekají. Omezení budou v několika ulicích.

V Třebíči na šoféry ty největší problémy teprve čekají. Omezení budou v několika ulicích. Ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Správci silnic už před prázdninami varovali, že ještě letos do zimy je potřeba opravit některé velmi frekventované ulice, ale zatím je druhé největší město Vysočiny - na rozdíl třeba od Jihlavy a Havlíčkova Brodu - volně průjezdné bez výrazných omezení.

Co se kde spravuje nebo bude opravovat

V Třebíči: ulice Hrotovická – srpen až říjen, Sportovní – srpen až říjen, Račerovická – srpen až prosinec, Nádražní – od 1. září.

V okolí: I/23 průtah Náměští – do října, I/23 průtah Kralicemi – do října, I/23 průtah Štěměchami – asi až příští rok

Teď už je jasněji.

V srpnu mají odstartovat práce na křižovatce v ulici Račerovické u rybníku Kuchyňka a také v Hrotovické a Sportovní ulici.

"A s největší pravděpodobností 1. září začne překopávání Nádražní ulice u viaduktu kvůli stavbě dopravního terminálu," doplnil vedoucí třebíčského odboru dopravy Aleš Kratina.

Oprava Hrotovické ulice od nadjezdu u nemocnice až po křižovatku se Žďárského ulicí bude zahájena mezi 16. až 20. srpnem. Práce zde mají být hotové do konce letošního října.

Místo bude částečně průjezdné po polovině vozovky. V první fázi bude doprava ve směru od centra města do části Horka-Domky vedena přes Nádražní a Znojemskou ulici.

 "V opačném směru bude Hrotovická ulice průjezdná," přiblížil Kratina. A autobusy městské autobusové dopravy budou kvůli další uzavírce v Nádražní ulici využívat jako náhradu ulici Sokolskou. Příjezd do areálů firem v okolí Hrotovické ulice zůstane zachován.

Dukovanští by měli raději jet přes Vladislav

Řidičům, kteří si budou plánovat jízdu po "dukovanské" silnici II/351, Aleš Kratina doporučuje využívat trasu přes Číměř a Vladislav po opravené silnici I/23. Budou se tak méně tvořit kolony ve Spojovací ulici u benzinky Shell a nákupních center.

V Račerovické ulici se začne pracovat na rekonstrukci křižovatky zřejmě v týdnu od 18. srpna. Uvedl to Jan Pálka, stavbyvedoucí společnosti Kapucín, která veřejnou zakázku na práce vyhrála. Křižovatka se má předělávat do půlky prosince. "Sháníme razítka, přebíráme staveniště, začne se tam kácením některých topolů. Místo bude podle předpokladu většinu času průjezdné pro směr Nová Ves a Račerovice, přesné podmínky ladíme," sdělil Pálka.

Vojtěch Novák z třebíčského odboru dopravy doplnil, že dojde k uzavření vjezdu do čtvrti Poušov, ale přesný termín dosud nezná. "Přístup pro obyvatele a majitele zahrádek bude umožněn," zmínil.

Komplikace i ve Sportovní ulici

Až na druhou polovinu srpna je naplánovaný začátek oprav vytížené Sportovní ulice, součásti státní silnice I/23. Termín se zde posouval kvůli dodělávkám projektu a soutěžení zhotovitele. Rozkopané to tam bude do října a oprava se týká i ramp u nemocnice.

"Sportovní ulici půjde rekonstruovat tak, že dopravu povedeme po polovinách silnice. Tam je kudy, vyjma ramp, kde bude muset být na krátkou dobu úplná uzavírka, než se udělá nový povrch. To se dá zvládnout za víkend," řekla Františka Revúcká, zástupkyně ředitelky jihlavského pracoviště Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Podle Revúcké se bude na I/23 poblíž Třebíče letos dodělávat průtah Náměště, teď tam začínají stavět kruhový objezd u Benziny. Termín ukončení prací je stanoven na 30. říjen. V Kralicích nad Oslavou mají být na stejné silnici stavební stroje taky do konce října.

Otazník stále visí nad vsí Štěměchy, kde je I/23 v dezolátním stavu. Tam se plánovala v tomto roce oprava průtahu. "Jenže tam stavba kanalizace předbíhá opravu silnice a není hotová. Zatím to vypadá, že se udělají dílčí vysprávky vozovky a celková oprava se odsune na příští rok," dodala Revúcká.Nejčtenější

Úředníci nejspíš neoprávněně rozdávali pokuty. Používali nezákonný důkaz

Jedna z křižovatek, kde případný průjezd na červenou hlídá kamerový systém, je...

Kamery na křižovatkách fungují v Jihlavě jako bič na řidiče, kteří ignorují na semaforech červenou, už dvanáct let....

Oprava D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem je po dvou letech hotová

Oprava dálnice D1 u Velkého Meziříčí. (březen 2014)

Na Vysočině se po dálnici D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem začne od pondělí opět jezdit bez omezení. Oprava...Jihlava, Budějovice a Ústí ve druhé lize dál jen vítězí. Brno vrávorá

Pavel Pilík z Táborska (vpravo) a jihlavský Ondřej Machuča bojují o míč.

Fotbalisté Jihlavy dál mašírují druhou ligou bez ztráty bodu, tým z Vysočiny si ve čtvrtém kole poradil s Táborskem...

Kdybych neuměl anglicky, byl bych za blba, říká hokejový talent Kaut

Martin Kaut se podepisuje během autogramiády k osmdesátinám žďárského hokeje.

Neustále se s ním chtěl někdo fotit, podepsal mraky kartiček a fotek. Všechno však zvládal v pohodě a s úsměvem. Talent...

Policie hledá svědky tragické nehody, při níž zemřel dělník na D1

Havarované auto srazilo dělníka na D1

Pelhřimovští kriminalisté hledají řidiče, kteří minulý týden viděli tragickou nehodu na dálnici D1 na Vysočině. Zemřel...

Další z rubriky

Spojilo je divadlo. Kabaret Smějte se s námi hrál v terezínském ghettu

Fotografie je z obálky americké knihy o divadle v Terezíně. Tanečnice...

Před domem v Mahlerově ulici v Jihlavě stál hlouček postav. Všechny hleděly k zemi na chodník před schody u vchodu. Na...

Zákazníci budou mít na výběr. Vlevo půjdou za nábytkem, vpravo za módou

Se svými rakouskými partnery budoval Ota Kohoutek již několik nákupních center...

Po letních prázdninách se to na poli u výpadovky z Jihlavy na Pelhřimov bude hemžit bagry. Začnou tam rozsáhlé zemní...

Díky Hauptovi mají v Jihlavě havířský průvod. A vědí, že tu stála tabačka

Johann Haupt ve dveřích domu v Hluboké ulici, kde měl ateliér.

Před 90 lety zemřel jeden z velkých jihlavských patriotů. Johann Haupt patřil mezi zakladatele oblíbeného havířského...

Najdete na iDNES.cz