Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Průjezd Třebíčí se řidičům brzy zkomplikuje, v plánu je vícero oprav

  12:23aktualizováno  12:23
Zatímco v Jihlavě a Havlíčkově Brodě se řidiči s uzavírkami už potýkají, v Třebíči na šoféry ty největší problémy teprve čekají. Omezení budou v několika ulicích.

V Třebíči na šoféry ty největší problémy teprve čekají. Omezení budou v několika ulicích. Ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Správci silnic už před prázdninami varovali, že ještě letos do zimy je potřeba opravit některé velmi frekventované ulice, ale zatím je druhé největší město Vysočiny - na rozdíl třeba od Jihlavy a Havlíčkova Brodu - volně průjezdné bez výrazných omezení.

Co se kde spravuje nebo bude opravovat

V Třebíči: ulice Hrotovická – srpen až říjen, Sportovní – srpen až říjen, Račerovická – srpen až prosinec, Nádražní – od 1. září.

V okolí: I/23 průtah Náměští – do října, I/23 průtah Kralicemi – do října, I/23 průtah Štěměchami – asi až příští rok

Teď už je jasněji.

V srpnu mají odstartovat práce na křižovatce v ulici Račerovické u rybníku Kuchyňka a také v Hrotovické a Sportovní ulici.

"A s největší pravděpodobností 1. září začne překopávání Nádražní ulice u viaduktu kvůli stavbě dopravního terminálu," doplnil vedoucí třebíčského odboru dopravy Aleš Kratina.

Oprava Hrotovické ulice od nadjezdu u nemocnice až po křižovatku se Žďárského ulicí bude zahájena mezi 16. až 20. srpnem. Práce zde mají být hotové do konce letošního října.

Místo bude částečně průjezdné po polovině vozovky. V první fázi bude doprava ve směru od centra města do části Horka-Domky vedena přes Nádražní a Znojemskou ulici.

 "V opačném směru bude Hrotovická ulice průjezdná," přiblížil Kratina. A autobusy městské autobusové dopravy budou kvůli další uzavírce v Nádražní ulici využívat jako náhradu ulici Sokolskou. Příjezd do areálů firem v okolí Hrotovické ulice zůstane zachován.

Dukovanští by měli raději jet přes Vladislav

Řidičům, kteří si budou plánovat jízdu po "dukovanské" silnici II/351, Aleš Kratina doporučuje využívat trasu přes Číměř a Vladislav po opravené silnici I/23. Budou se tak méně tvořit kolony ve Spojovací ulici u benzinky Shell a nákupních center.

V Račerovické ulici se začne pracovat na rekonstrukci křižovatky zřejmě v týdnu od 18. srpna. Uvedl to Jan Pálka, stavbyvedoucí společnosti Kapucín, která veřejnou zakázku na práce vyhrála. Křižovatka se má předělávat do půlky prosince. "Sháníme razítka, přebíráme staveniště, začne se tam kácením některých topolů. Místo bude podle předpokladu většinu času průjezdné pro směr Nová Ves a Račerovice, přesné podmínky ladíme," sdělil Pálka.

Vojtěch Novák z třebíčského odboru dopravy doplnil, že dojde k uzavření vjezdu do čtvrti Poušov, ale přesný termín dosud nezná. "Přístup pro obyvatele a majitele zahrádek bude umožněn," zmínil.

Komplikace i ve Sportovní ulici

Až na druhou polovinu srpna je naplánovaný začátek oprav vytížené Sportovní ulice, součásti státní silnice I/23. Termín se zde posouval kvůli dodělávkám projektu a soutěžení zhotovitele. Rozkopané to tam bude do října a oprava se týká i ramp u nemocnice.

"Sportovní ulici půjde rekonstruovat tak, že dopravu povedeme po polovinách silnice. Tam je kudy, vyjma ramp, kde bude muset být na krátkou dobu úplná uzavírka, než se udělá nový povrch. To se dá zvládnout za víkend," řekla Františka Revúcká, zástupkyně ředitelky jihlavského pracoviště Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Podle Revúcké se bude na I/23 poblíž Třebíče letos dodělávat průtah Náměště, teď tam začínají stavět kruhový objezd u Benziny. Termín ukončení prací je stanoven na 30. říjen. V Kralicích nad Oslavou mají být na stejné silnici stavební stroje taky do konce října.

Otazník stále visí nad vsí Štěměchy, kde je I/23 v dezolátním stavu. Tam se plánovala v tomto roce oprava průtahu. "Jenže tam stavba kanalizace předbíhá opravu silnice a není hotová. Zatím to vypadá, že se udělají dílčí vysprávky vozovky a celková oprava se odsune na příští rok," dodala Revúcká.
Nejčtenější

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...Kamion převážející auta rozpáral bok autobusu, D1 u Humpolce stála

Noční nehoda kamionu s autobusem uzavřela dálnici D1

Téměř na tři hodiny byla v noci na středu zavřená dálnice D1 nedaleko Humpolce. Kolem deváté hodiny večer se na 95....

Lotyšský hit fotbalové ligy. Ikaunieks pálí a Jihlava válí

Jihlavský útočník Davis Ikaunieks si bedlivě hlídá míč.

Táhne Jihlavu. Na dvanácti jarních bodech fotbalové Jihlavy má lví podíl útočník Davis Ikaunieks. Za rok a půl si...

Druhá Ester Ledecká? Hokejistka sbírá zlaté medaile i v rychlobruslení

Nikol Nepokojová hraje hokej za mladší dorost v HC Chotěboř. Trenéři o ní...

Poprvé na bruslích stála už ve dvou letech. Nikol Nepokojová chodila fandit na hokej svému bratrovi. Jenže koukat ji...

Další z rubriky

Na jemnickou trať se vrátí nejen výletníci. Poprvé už na Velký pátek

Na železniční trať mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi se po osmi letech...

Před sedmi lety by tomu věřil málokdo. Na železniční trať z Jemnice do Moravských Budějovic se vrátí vlaky. Trať, které...

Gibonům v zoo se narodilo mládě, pohlaví zatím zná jen samice Zlatuše

V jihlavské zoo se narodilo mládě gibona. Prvního půl roku je zcela odkázané na...

Skupina gibonů zlatolících, kteří jsou erbovním zvířetem jihlavské zoologické zahrady, se rozrostla. Starostlivé matce...

Atletika, alpské lyžování, skikros. Vzorem sportovní naděje je Ledecká

Dvanáctiletá naděje českého lyžování Dana Harvey. Vedle skikrosu zvládá rovněž...

Být nejrychlejší a pověsit si na krk olympijskou medaili. Dvanáctiletá skikrosařka Dana Harvey má o svých cílech jasno....

Najdete na iDNES.cz