Příprava Jihlavských? Vrzáček si zvýraznil debakl 0:4 s Českou Lípou

15:54aktualizováno  15:54
Jen nezkoušet žádné převratné novoty. Přesně tuhle zkušenost během zimní přestávky získali jihlavští fotbalisté. Když totiž v přípravném utkání proti třetiligové České Lípě chtěl kouč Josef Vrzáček testovat nový systém bránění standardních situací, dopadlo to zle. Vysočina od účastníka ČFL během krátké chvíle inkasovala tři branky.

Josef Vrzáček

"Bylo to o třech standardních situacích během čtyř minut," vzpomíná Vrzáček na nepochopitelné selhání jihlavské defenzivy v období od 43. do 46. minuty.
"Zkoušeli jsme jinou obranu standardek a utvrdili jsme se v tom, že to není ten správný krok," hodnotí už s úsměvem jihlavský trenér.

Konečný výsledek 0:4 však měl ve svém seznamu přípravných zápasů zvýrazněn červenou barvou. "Čekal jsem, že se mě na ten zápas někdo zeptá," připouští. "Bylo to takové nepříjemné."

Největší zklamání mu však připravil jiný duel, ve kterém Vysočina v rámci Tipsport ligy podlehla prvoligovému Brnu 0:2. "Sehráli jsme velice kvalitní utkání, Brno jsme přehrávali. Ale nedokázali jsme vstřelit gól a naopak sami nezvládli závěr," mrzí trenéra.

Naopak jako dobrou lekci z fotbalu na nejvyšší domácí úrovni bral dva přípravné duely se Slováckem. "Zejména v tom prvním utkání, ve kterém nastoupila silnější mužstva, nám Slovácko ukázalo, co nám ještě chybí k prvoligové úrovni," připustil.

Ve třinácti duelech Jihlava nastřílela jen sedmnáct branek. "Určitě jsme těch gólů mohli dát víc," uznává Vrzáček. "Na můj vkus jsme ale také často inkasovali," připomíná patnáct zásahů soupeře. "Takže do začátku jarní části chceme defenzivu ještě propracovat. Hlavně musíme zvládnout standardky, to je základ. A samozřejmě musíme dávat góly," dodal.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vukadin Vukadinovič ze Zlína (vlevo) se napřahuje ke střele.
Zlín - Jihlava 2:1, účastník Evropské ligy doma válí, otočil v nastavení

Fotbalisté Zlína vyhráli čtvrtý z dosavadních pěti zápasů před vlastními fanoušky. V desátém ligovém kole zahájili pohárový týden obratem – s Jihlavou...  celý článek

PROTI RIVALOVI. Souboje s pražskou Spartou měly pro Libora Dolanu pokaždé...
Dolana před Spartou: Nevím, jestli dorazím jako první, ale přijdu včas

Jihlavské hokejisty dnes čeká v extralize domácí souboj se Spartou. Těší se na něj i Libor Dolana.   celý článek

Momentka z utkání Jihlava - Sparta.
Hokejisté Sparty v předehrávce prohráli, zaskočil je nováček z Jihlavy

Předehrávka 15. kola hokejové extraligy přinesla překvapení: favorizovaná Sparta prohrála na ledě jihlavského nováčka 2:4, přestože v utkání dvakrát vedla....  celý článek

Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.