Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Soutěže o vajíčka či výtvarné dílny. I to jsou Velikonoce na Vysočině

  6:09aktualizováno  6:09
Tvůrčí dílny, divadlo nebo jarmark. To je jen malý výčet akcí, které bude možné v nadcházejících dnech na Vysočině navštívit v rámci oslav Velikonoc. Přinášíme velikonoční tipy na nejzajímavější z nich.

Výstava, divadlo nebo dílny pro tvořivé. To je jen malý výčet akcí, které bude možné v nadcházejících dnech na Vysočině navštívit v rámci oslav Velikonoc. (Ilustrační snímek) | foto: ČCCR - CzechTourism

Velikonoční program  o víkendu naváže na akce, které svátky jara předznamenaly už v uplynulém týdnu. Například ve středisku volného času Active v Dolní ulici ve Žďáru nad Sázavou byly už ve čtvrtek Velikonoční dílny – výroba svátečních dekorací či střelecká soutěž o velikonočního zajíce.

A už v pátek oslavilo Velikonoce Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě. Na programu bylo předvádění tradičních lidových řemesel. Návštěvníci si mohli sami vyrobit kraslici.

Také o víkendu bude velikonoční nabídka rozmanitá.

1.V Jihlavě bude akce Veselé Velikonoce s Ježkem

V jihlavském Dětském karnevalovém divadle Ježek v Jarní ulici se v sobotu od deseti hodin ráno koná akce s názvem Veselé Velikonoce. Chybět nebudou písničky a soutěže o velikonoční vajíčka.

2.Více o mrskačce se dozvíte v pohádkovém Podlesíčku

Pohádkové Velikonoce zažijí návštěvníci pohádkové vesničky Podlesíčko u Sněžného a Svratky. Akce se koná v sobotu od šestnácti hodin a je určená zejména pro rodiče s dětmi. Půjde o to, že zde budou děti provádět bájné pohádkové bytosti mezi speciálně vyzdobenými domky a nebudou chybět ani zajímavé příběhy.

"Pohádkové bytosti jsou v plné přípravě na Velikonoční pondělí a baví se o tom, jak vlastně takové Velikonoce vypadají a co všechno je potřeba na mrskačku nachystat," nastiňují pořadatelé. Své místo je zde třeba zarezervovat předem. Více informací: www.pohadkova-vesnicka.cz nebo na telefonu: 566 664 477.

3.Jihlavská zoo připravila netradiční program

I letos se můžete těšit na zajímavý program, který si pro své příznivce připravila jihlavská zoologická zahrada. Tady se budou slavit dvě slavnosti v jednom víkendu – Den země a Velikonoce v zoo. Sobotní program nazvaný Jarní slavnost na počest zelené planety odstartuje v 10:00.

"V centru PodpoVRCH chystáme výtvarnou dílnu, kdo bude mít zájem, může si pomalovat tašky z textilu. Pro návštěvníky máme připraveno i chytání ryb z vody do síťky a komentované krmení. Pojištěnci České podnikatelské pojišťovny budou mít v tento den vstup zdarma," uvedla mluvčí zoo Kateřina Kosová.

A v neděli už se koná velikonoční program Vajíčkové dovádění. "V centru se budou vyrábět zvířátka z cukrové hmoty. Přijede i zkušený střihač ovcí a návštěvníci tak uvidí jeho práci. U pavilonu Austrálie se bude konat trefování umělými vajíčky do cíle, koulení vajíček a vajíčkový kvíz. Nebudou chybět ani ukázky letu dravců a sov od jedenácti hodin," řekla Kosová. Vstupné bude klasické, dospělého vyjde vstupenka na 90 korun. Děti, studenti a důchodci zaplatí padesátikorunu.

4.V Žirovnici připraví slepičí pohádku o malování i divadlo

Také žirovnický zámek nezůstane pozadu. V neděli od čtrnácti hodin se tu konají Velikonoce s pohádkami a divadlem. Těšit se tu můžete na divadlo Jak pan slepička s paní kohoutkovou malovali vajíčka. O dvě hodiny později čeká návštěvníky Vodnická pohádka.

"Připravena bude rovněž volná prohlídka velikonočně vyzdobených expozic zámku a špýcharu a velikonoční jarmark s hudebním doprovodem Strakonické dudácké muziky," vysvětlila zámecká průvodkyně Tereza Fialová. Kromě toho nebudou chybět dětské dílny s Perleťánkem v zámeckém pivovaru a občerstvení. "Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na charitu nadaci Kuře," dodala Fialová. Akci pořádá žirovnický kulturní odbor.

5.V Pelhřimově se koná výstava Velikonoční inspirace

Ve výčtu velikonočních akcí pak nesmí chybět ani výstava. Jedna speciální nazvaná Velikonoční inspirace je k vidění v pelhřimovské knihovně do konce dubna. Jde o ukázky z tvorby Štěpánky Bártové.

6.V Telči bude v pondělí obchůzka s Podjavořičanem

Ani letos nesmí chybět pondělní tradiční Velikonoční obchůzka s folklorním souborem Podjavořičan. "Budeme vyrážet kolem sedmé hodiny ráno od obchodního domu ve Svatoanenské ulici. Všichni členové budou v krojích," pravil člen Podjavořičanu Aleš Šebesta.Nejčtenější

Úředníci nejspíš neoprávněně rozdávali pokuty. Používali nezákonný důkaz

Jedna z křižovatek, kde případný průjezd na červenou hlídá kamerový systém, je...

Kamery na křižovatkách fungují v Jihlavě jako bič na řidiče, kteří ignorují na semaforech červenou, už dvanáct let....

Oprava D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem je po dvou letech hotová

Oprava dálnice D1 u Velkého Meziříčí. (březen 2014)

Na Vysočině se po dálnici D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem začne od pondělí opět jezdit bez omezení. Oprava...Jihlava, Budějovice a Ústí ve druhé lize dál jen vítězí. Brno vrávorá

Pavel Pilík z Táborska (vpravo) a jihlavský Ondřej Machuča bojují o míč.

Fotbalisté Jihlavy dál mašírují druhou ligou bez ztráty bodu, tým z Vysočiny si ve čtvrtém kole poradil s Táborskem...

Kdybych neuměl anglicky, byl bych za blba, říká hokejový talent Kaut

Martin Kaut se podepisuje během autogramiády k osmdesátinám žďárského hokeje.

Neustále se s ním chtěl někdo fotit, podepsal mraky kartiček a fotek. Všechno však zvládal v pohodě a s úsměvem. Talent...

Policie hledá svědky tragické nehody, při níž zemřel dělník na D1

Havarované auto srazilo dělníka na D1

Pelhřimovští kriminalisté hledají řidiče, kteří minulý týden viděli tragickou nehodu na dálnici D1 na Vysočině. Zemřel...

Další z rubriky

Z hvězdárny v akci Z zbyla věž čaroděje Merlina, jíž se Třebíčané vyhýbají

Úpatí třebíčského kopce Strážná hora je oblíbeným místem vycházek. Už tři...

Úpatí kopce Strážná hora v Třebíči dominuje už tři desetiletí torzo nedostavěné cihlové věže. Někteří lidé jí říkají...

Zákazníci budou mít na výběr. Vlevo půjdou za nábytkem, vpravo za módou

Se svými rakouskými partnery budoval Ota Kohoutek již několik nákupních center...

Po letních prázdninách se to na poli u výpadovky z Jihlavy na Pelhřimov bude hemžit bagry. Začnou tam rozsáhlé zemní...

Opilý cizinec se v Jihlavě pokusil znásilnit ženu, hlídka jej dopadla

Ilustrační snímek

Nedaleko jednoho z jihlavských sídlišť přepadl opilý cizinec ženu a podle místních se ji pokusil znásilnit. Přivolaná...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz