Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Soutěže o vajíčka či výtvarné dílny. I to jsou Velikonoce na Vysočině

  6:09aktualizováno  6:09
Tvůrčí dílny, divadlo nebo jarmark. To je jen malý výčet akcí, které bude možné v nadcházejících dnech na Vysočině navštívit v rámci oslav Velikonoc. Přinášíme velikonoční tipy na nejzajímavější z nich.

Výstava, divadlo nebo dílny pro tvořivé. To je jen malý výčet akcí, které bude možné v nadcházejících dnech na Vysočině navštívit v rámci oslav Velikonoc. (Ilustrační snímek) | foto: ČCCR - CzechTourism

Velikonoční program  o víkendu naváže na akce, které svátky jara předznamenaly už v uplynulém týdnu. Například ve středisku volného času Active v Dolní ulici ve Žďáru nad Sázavou byly už ve čtvrtek Velikonoční dílny – výroba svátečních dekorací či střelecká soutěž o velikonočního zajíce.

A už v pátek oslavilo Velikonoce Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě. Na programu bylo předvádění tradičních lidových řemesel. Návštěvníci si mohli sami vyrobit kraslici.

Také o víkendu bude velikonoční nabídka rozmanitá.

1.V Jihlavě bude akce Veselé Velikonoce s Ježkem

V jihlavském Dětském karnevalovém divadle Ježek v Jarní ulici se v sobotu od deseti hodin ráno koná akce s názvem Veselé Velikonoce. Chybět nebudou písničky a soutěže o velikonoční vajíčka.

2.Více o mrskačce se dozvíte v pohádkovém Podlesíčku

Pohádkové Velikonoce zažijí návštěvníci pohádkové vesničky Podlesíčko u Sněžného a Svratky. Akce se koná v sobotu od šestnácti hodin a je určená zejména pro rodiče s dětmi. Půjde o to, že zde budou děti provádět bájné pohádkové bytosti mezi speciálně vyzdobenými domky a nebudou chybět ani zajímavé příběhy.

"Pohádkové bytosti jsou v plné přípravě na Velikonoční pondělí a baví se o tom, jak vlastně takové Velikonoce vypadají a co všechno je potřeba na mrskačku nachystat," nastiňují pořadatelé. Své místo je zde třeba zarezervovat předem. Více informací: www.pohadkova-vesnicka.cz nebo na telefonu: 566 664 477.

3.Jihlavská zoo připravila netradiční program

I letos se můžete těšit na zajímavý program, který si pro své příznivce připravila jihlavská zoologická zahrada. Tady se budou slavit dvě slavnosti v jednom víkendu – Den země a Velikonoce v zoo. Sobotní program nazvaný Jarní slavnost na počest zelené planety odstartuje v 10:00.

"V centru PodpoVRCH chystáme výtvarnou dílnu, kdo bude mít zájem, může si pomalovat tašky z textilu. Pro návštěvníky máme připraveno i chytání ryb z vody do síťky a komentované krmení. Pojištěnci České podnikatelské pojišťovny budou mít v tento den vstup zdarma," uvedla mluvčí zoo Kateřina Kosová.

A v neděli už se koná velikonoční program Vajíčkové dovádění. "V centru se budou vyrábět zvířátka z cukrové hmoty. Přijede i zkušený střihač ovcí a návštěvníci tak uvidí jeho práci. U pavilonu Austrálie se bude konat trefování umělými vajíčky do cíle, koulení vajíček a vajíčkový kvíz. Nebudou chybět ani ukázky letu dravců a sov od jedenácti hodin," řekla Kosová. Vstupné bude klasické, dospělého vyjde vstupenka na 90 korun. Děti, studenti a důchodci zaplatí padesátikorunu.

4.V Žirovnici připraví slepičí pohádku o malování i divadlo

Také žirovnický zámek nezůstane pozadu. V neděli od čtrnácti hodin se tu konají Velikonoce s pohádkami a divadlem. Těšit se tu můžete na divadlo Jak pan slepička s paní kohoutkovou malovali vajíčka. O dvě hodiny později čeká návštěvníky Vodnická pohádka.

"Připravena bude rovněž volná prohlídka velikonočně vyzdobených expozic zámku a špýcharu a velikonoční jarmark s hudebním doprovodem Strakonické dudácké muziky," vysvětlila zámecká průvodkyně Tereza Fialová. Kromě toho nebudou chybět dětské dílny s Perleťánkem v zámeckém pivovaru a občerstvení. "Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na charitu nadaci Kuře," dodala Fialová. Akci pořádá žirovnický kulturní odbor.

5.V Pelhřimově se koná výstava Velikonoční inspirace

Ve výčtu velikonočních akcí pak nesmí chybět ani výstava. Jedna speciální nazvaná Velikonoční inspirace je k vidění v pelhřimovské knihovně do konce dubna. Jde o ukázky z tvorby Štěpánky Bártové.

6.V Telči bude v pondělí obchůzka s Podjavořičanem

Ani letos nesmí chybět pondělní tradiční Velikonoční obchůzka s folklorním souborem Podjavořičan. "Budeme vyrážet kolem sedmé hodiny ráno od obchodního domu ve Svatoanenské ulici. Všichni členové budou v krojích," pravil člen Podjavořičanu Aleš Šebesta.
Nejčtenější

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...Kamion převážející auta rozpáral bok autobusu, D1 u Humpolce stála

Noční nehoda kamionu s autobusem uzavřela dálnici D1

Téměř na tři hodiny byla v noci na středu zavřená dálnice D1 nedaleko Humpolce. Kolem deváté hodiny večer se na 95....

Lotyšský hit fotbalové ligy. Ikaunieks pálí a Jihlava válí

Jihlavský útočník Davis Ikaunieks si bedlivě hlídá míč.

Táhne Jihlavu. Na dvanácti jarních bodech fotbalové Jihlavy má lví podíl útočník Davis Ikaunieks. Za rok a půl si...

Opravy dálnice D1 se protáhnou až do roku 2021, kvůli výtkám Dětí Země

Rekonstrukce dálnice D1 v srpnu 2017

Rekonstrukce klíčové dopravní tepny mezi Čechy a Moravou, dálnice D1, skončí o rok později, tedy až v roce 2021....

Další z rubriky

Atletika, alpské lyžování, skikros. Vzorem sportovní naděje je Ledecká

Dvanáctiletá naděje českého lyžování Dana Harvey. Vedle skikrosu zvládá rovněž...

Být nejrychlejší a pověsit si na krk olympijskou medaili. Dvanáctiletá skikrosařka Dana Harvey má o svých cílech jasno....

Na jemnickou trať se vrátí nejen výletníci. Poprvé už na Velký pátek

Na železniční trať mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi se po osmi letech...

Před sedmi lety by tomu věřil málokdo. Na železniční trať z Jemnice do Moravských Budějovic se vrátí vlaky. Trať, které...

U Automotive Lighting se střílelo z plynové pistole, jeden lehce zraněný

Přímo před vrátnicí jihlavské společnosti Automotive Lightning se dnes...

Přímo před vrátnicí jihlavské společnosti Automotive Lightning se odpoledne střílelo. Podle informací policie výstřel...

Najdete na iDNES.cz