Momentka z duelu Třebíč - Olomouc (červená).

Momentka z duelu Třebíč - Olomouc (červená). | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Předposlední hokejisté Třebíče vzali bod v Hradci Králové

• 0
Hokejisté Hradce Králové porazili v dalším utkání 1. ligy Třebíč 3:2 po prodloužení, rozhodující gól vstřelil v jeho závěru Patrik Moskal. K dalšímu zápasu Hradečtí nastoupí už v pondělí v Písku.

Výhoda domácího stadionu naštěstí pro hokejisty Hradce Králové zafungovala. I díky němu se v 1. lize po dvou těsných prohrách na hřištích soupeřů konečně dočkali vítězství.

Nic na jejich radosti asi tentokrát nekazí to, že přes dvoubrankové vedení před poslední třetinou nechali soupeře vyrovnat na 2:2 a přišli tím o jeden bod. Druhý ale získali , když zápas rozhodli gólem na konci prodloužení.

"Je to pro nás i tak cenné, protože po dvou prohrách byla na našem týmu znát nervozita. Chtěli jsme zápas zvládnout, a i když jsme si to zkomplikovali sami, tak se nám to nakonec podařilo," uvedl trenér Hradce Jiří Mička.

V tabulce předposlední Třebíč sice na první pohled vypadala jako soupeř vhodný k napravení psychiky, jenomže zdání mohlo tentokrát klamat. V posledních čtyřech zápasech totiž vždy bodovala a to mezi soupeři byli i favorité soutěže Ústí nad Labem a Chomutov. "Nebylo to pro nás jednoduché, každý čekal naše vítězství," řekl kouč.

Po dvou třetinách to také tak pro domácí tým vypadalo. Krátce před polovinou zápasu dal první gól Kadlec, necelou minutu před druhou přestávkou se prosadil jeho kolega z prvního útoku Kubeš.

V poslední části hry ale Hradec svůj náskok neudržel, soupeře do hry dostal při dvojnásobném oslabení, když oba Hradečtí hráči museli na trestnou lavici za vyhození puku mimo kluziště. "Připisuji to jejich nervozitě, věděli jsme, že potřebujeme bodovat, aby nám vlak týmů v tabulce před námi neujel," vysvětloval Mička.

Hradečtí se ale nepříjemným vyrovnáním nenechali rozhodit a v prodloužení byli lepším týmem. Po řadě šancí si ale na rozhodující gól museli počkat až do poslední minuty. "Zaplaťpánbůh, že nám to tam snad po šesti šancích padlo," oddechl si hradecký kouč.

Ani druhý bod Hradci neudržel v prvoligové tabulce 6. místo, předstihl je Beroun. Hradečtí však mají na týmy před sebou stále minimální ztrátu, snížit ji mohou už dnes, kdy je na programu další prvoligové kolo.

Hradec se v něm představí v Písku, na ledě dalšího týmu z dolní části tabulky. "Musíme hrát podobně jako proti Třebíči, dobře v obraně a čekat na chyby," poznamenal Mička.