Radost hokejistů Jihlavy

Radost hokejistů Jihlavy | foto: Karel Pešek, MF DNES

Hokejové derby Vysočiny je tu. Vedoucí Havlíčkův Brod hostí Jihlava

• 0
U fanoušků tolik oblíbené hokejové derby Vysočiny je tady. Shodou náhod se los podobá tomu z minulého ročníku. Jen s tím rozdílem, že domácím celkem byl lonu v osmém kole namísto Dukly Jihlava dnes hostující Rebel Havlíčkův Brod. Se svěšenými hlavami z něj tenkrát 1. října 2011 odešli po prohře 2:4 Jihlavští.

O tom, jak se bude osmé utkání teď už nové sezony 2012/13 vyvíjet, napoví až samotný zápas. Jisté ale je, že jsou před samotným začátkem střetnutí, které je na programu od 17.30, favoritem Rebelové z Havlíčkova Brodu.

To proto, že od začátku letošního ročníku svěřence trenéra Karla Dvořáka jako jediný prvoligový tým ani jeden soupeř neobral o plný počet tří bodů, a tak jsou aktuálně s osmnácti body po zásluze lídry tabulky.

"To zní dobře, že jsme favoritem zápasu," pousmál se havlíčkobrodský útočník Miroslav Třetina, který v sobotním sedmém kole proti Kadani (5:2) přispěl ke třem bodům trefou v 36. minutě.

To naopak domácí Dukla jistě v uplynulých sedmi kolech nezískala tolik bodů, kolik by si její fanoušci představovali.

Osmý tým první ligy má totiž dost nevyrovnané výkony. Potvrzuje to fakt, že Dukla třikrát vyhrála a zbylé čtyři duely skončily pro tým Jihlavy nepříznivě. Tedy pro upřesnění, z posledního zápasu v Berouně si nejúspěšnější tým československé historie odvezl po samostatných nájezdech jeden bod.

V součtu má tedy Jihlava bodů celkem osm. "Dukla má o motivaci postaráno. Kromě toho, že je načase prolomit smůlu v derby zápasech, je třeba bodovat i kvůli zatím nepříliš lichotivému postavení v tabulce," informoval v pozvánce na zápas na webových stránkách jihlavského klubu Zdeněk Drla.

Prestižní bude jistě dnešní duel pro Miroslava Třetinu, jednu z největších posil Brodu. Útočník před více než deseti lety nosil dres Dukly Jihlava. A zrovna v krajském městě ho před dnešním derby provokovali jeho kamarádi.

"Potkal jsem je v Jihlavě na fotbale a říkali mi, ať si schovám góly na někdy jindy," citoval hokejista slova jihlavských přátel. "Říkal jsem jim, že stejně žádné góly nedávám, takže je to jedno," smál se Třetina. "Ne, beze srandy, prostě chceme získat tři body," řekl na rovinu forvard Havlíčkova Brodu.

Osmé kolo první hokejové ligy pochopitelně nemine ani Horáckou Slavii Třebíč. Tým kolem trenéra Kamila Pokorného měl skvělý vstup do sezony, když si po výhrách 2:1 nad Kadaní a Jihlavou a vítězstvím 3:2 proti Hradci Králové užíval prvního místa.

Pak ale přišla série tří porážek, kterou teď Horáci přerušili vítězstvím 1:0 na samostatné nájezdy v Písku. Jak se poperou dnes od 17.30 s Berounem?