Jihlavský Axis Cup, závod Českého poháru v plavání

Jihlavský Axis Cup, závod Českého poháru v plavání | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Plavci v Jihlavě osmkrát přepisovali nejrychlejší časy mítinku

• 0
Předpovědi se potvrdily. Dvanáctý ročník AXIS Cupu, mezinárodních plaveckých závodů v Jihlavě, nabídl při svém letošním návratu do Českého poháru kvalitní obsazení, které přineslo i osm nových rekordů podniku.

"Jsme spokojeni, protože hlavně v ženských kategoriích tady byla téměř kompletní česká špička a velice silné reprezentantky z Rakouska a Slovinska," říká ředitel závodu Petr Ryška.

Nejvíce se dařilo Rakušance Brigit Koschischekové, která dokázala posunout rekord závodu hned třikrát - na 100 a 200 metrů volný způsob a 200 metrů motýlek. "V této konkurenci jsou velmi pěkná i dvě čtvrtá místa Jany Bukovanové," pochvaluje si Ryška vystoupení závodnice domácího oddílu JPK AXIS.

Ještě lépe si však mezi muži vedla trojice Michal Spurný, Ondřej Smetana a Luboš Vlčan, která dosáhla na medailová umístění. "Zatímco mezi ženami to bylo opravdu tvrdé, díky zahraničním závodnicím občas i těžší než na mistrovství republiky, mezi muži to bylo tak půl na půl. Startovní listina v některých disciplínách byla slabší, " uznal Ryška.

Toho nejlépe využil Spurný, jenž bral hned tři cenné kovy. Vyhrál 100 m motýlek a druhý byl na stovce volným způsobem a na dvoustovce prsa.

Medailová vystoupení jihlavského klubu podtrhla závěrečná smíšená štafeta na 4 x 50 m volný způsob, ve které JPK AXIS skončil druhý. "I když je dobré, že jsme se umístili mezi nejlepšími, je štafeta více méně doplněk. Některé oddíly na ní nepostavily nejsilnější sestavu, nebo se jí vůbec nezúčastnily," dodal Ryška.

Vystoupení plavců na jihlavském závodě snímaly kamery České televize. Třicetiminutový sestřih toho nejzajímavějšího z AXIS Cupu bude ČT4 vysílat v premiéře ve středu v 15.10, v repríze pak ve čtvrtek v 8.20.