Pikantní kolo: o výsledcích týmů z Vysočiny rozhodovala jediná branka

10:47aktualizováno  10:47
Jediná branka. Tak malý rozdíl ve středu určil vítěze všech tří prvoligových týmů z Vysočiny. Havlíčkův Brod porazil Benátky nad Jizerou 4:3, Jihlava si odvezla dva body z Olomouce za výhru 2:1 na nájezdy a Třebíč podlehla v Ústí nad Labem 3:4.

Ústecký Gureň (ve žlutém) se přetlačuje s jihlavským Jeslínkem. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Hokejisty Havlíčkova Brodu ve středu prověřilo největší překvapení první poloviny letošní prvoligové sezony. Do Kotliny totiž přijely Benátky nad Jizerou, kterým v tabulce venkovních zápasů za dvojicí severočeských favoritů Ústí nad Labem - Chomutov a Olomouc patří čtvrté místo.

Úvod zápasu ale zvládli lépe domácí, které už v 5. minutě poslal do jednobrankového vedení Petr Polodna. "První třetinu jsme sehráli dobře, hosty jsme v ní v podstatě k ničemu nepřipustili," řekl na webu trenér Karel Dvořák.

Ve druhé třetině jako by Rebelové přestali hrát. Soupeři dali více šancí, častěji se nechali vylučovat a tím se sami dostali pod tlak. Benátky se však neprosadily ani ve dlouhé dvojnásobné přesilovku. "Říká se, že kdo nepromění přesilovku pět na tři, tak si nezaslouží vyhrát. A to se dneska naplnilo," uvedl Dvořák.

Třináct minut před koncem hosté dokázali vedení Rebelů smazat, ale o šest minut později brodský Švaňhal doslova basebalovým úderem rozhodl. "Hosté v poslední části srovnali, ovšem potom už jsme to odehráli dobře," hodnotil zápas Dvořák. "Musím mužstvo pochválit za bojovnost v první a třetí třetině," dodal.

Po nepříjemné prohře doma s Chomutovem čekal další nelehký souboj Horáky z Třebíče. Zajížděli totiž do Ústí nad Labem, které prozatím jasným náskokem vede tabulku první hokejové ligy.

A suverenitu potvrdili hned v samém začátku zápasu, jelikož už v 16. minutě mužstvo z Vysočiny prohrávalo 0:3. "Nebyli jsme horší, vytvořili jsme si šance, soupeř ale dokázal využít dvě přesilovky," přiblížil první třetinu trenér Kamil Pokorný.

Slova horáckého kouče navíc potvrzuje také průběžný poměr střel, kterých v tu chvíli bylo na obou stranách vzácně vyrovnaně: po dvanácti. Ve druhém dějství Třebíč dokázala během dvou minut dvakrát skórovat a byla zpět ve hře. Ústí ale brzy odpovědělo a díky Ludvíkovi vedlo opět o dvě branky.

Ve třetí třetině byli hosté často vyloučeni, a tak sedm minut před koncem si vzal kouč Pokorný oddechový čas. Třebíčským to zřejmě pomohlo, protože o minutu později snížili na 4:3.

Na vyrovnání však už tým z Vysočiny nedosáhl, a tak si z dramatického zápasu neveze ani bod. "Hráli jsme s Ústím do poslední vteřiny na bod a hráčům nemám co vytknout," hodnotil Pokorný.

Třetí tým z Vysočiny z Jihlavy hrál, stejně jako Třebíč, na venkovním ledě. Z Olomouce si odvezl dva body po vítězství 2:1 na samostatné nájezdy.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Hokej - ilustrační foto
Napadnout ošetřovaného hráče je prostě mazec, zní po bitce ze Světlé

Stal se nechtěně jednou z ústředních postav nedohraného derby krajského přeboru mezi hokejisty Ledče nad Sázavou a Světlé nad Sázavou. Právě do útočníka...  celý článek

Radovan Puliš
Pulišův návrat na led se blíží: Trénuji na osmdesát procent

Slovenský hokejový útočník Radovan Puliš věří, že se už brzy zapojí do zápasů jihlavské Dukly. Před několika dny na vlastním facebookovém profilu zveřejnil...  celý článek

Momentka ze softbalového finále Havlíčkův Brod - Ledenice
Letos jsem vítězství nečekal, tvrdí kouč havlíčkobrodských softbalistů

Čtvrté finále české softbalové extraligy nebylo nic pro slabé povahy. Domácí Ledenice se totiž odmítaly vzdát i za na první pohled rozhodnutého stavu 2:10....  celý článek