Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jihlava dala hokeji sedm milionů. Přes malou Duklu tak pomůže té velké

  10:57aktualizováno  10:57
Jihlavští zastupitelé schválili dotaci 6,7 milionu korun pro malé hokejisty Dukly Jihlava. Tyto peníze však mohou i pomoci sanovat záporné jmění celého klubu. Mládež tyto peníze pošle dál ve formě nájemného za ledovou plochu profesionálnímu klubu, který je zároveň správcem stadionu.

Mladým hokejistům jihlavské Dukly dala radnice miliony na pronájem ledové plochy na Horáckém zimním stadionu. Peníze ale zaplatí „velkému“ klubu, který je správcem stadionu a pomůže mu vyrovnat záporný kapitál ve výši čtyř milionů korun. Ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Pro rodiče malých hokejistů hrajících pod hlavičkou Dukly Jihlava je to dobrá zpráva. Díky téměř sedmi milionům korun, které jihlavští zastupitelé poslali do spolku Dukla Jihlava - mládež, nebudou muset platit plnou cenu ledu pro trénink svých dětí z vlastní kapsy.

Zastupitelstvo tak reagovalo na výhrady, že jsou malí hráči Dukly zvýhodňováni v přístupu k ledu, když za jeho pronájem nemusí platit. Že by se dosavadní praxe takto dala posuzovat, to naznala i kontrola z ministerstva financí.

Suma 6,717 milionu korun ovšem velmi pravděpodobně výrazně pomůže i samotnému klubu. Ten má totiž finanční problémy - se záporným kapitálem, který činí více než čtyři miliony korun.

Spolek Dukla Jihlava - mládež je samostatným subjektem. Hodiny na ledě Horáckého zimního stadionu si nově bude kupovat od Dukly Jihlava s. r. o., která je správcem stadionu a v jejímž majetku jsou třeba i hráči prvního týmu mužů.

Jinými slovy: peníze, které zastupitelé schválili pro mládež, se formou nájemného nakonec dostanou do pokladny „velké“ Dukly.

Oběhnou peníze kolečko zpět do městské kasy? To nelze

„Zajímalo by mě, co s těmi penězi, až do Dukly přijdou, bude? Nechá si je, nebo je vrátí zpátky městu? Popravdě ani nevím, jak si Dukla finančně stojí. Žádné zprávy od dozorčí rady nedostáváme,“ postěžoval si opoziční zastupitel Pavel Šlechtický (KSČM). 

Jeho stranický kolega Stanislav Doležal proto požadoval, aby v usnesení bylo zakotveno, aby tyto peníze potom Dukla do městského rozpočtu vrátila. „O tom ale nelze hlasovat, jakmile peníze spadnou do obchodní společnosti, jsou její,“ oponoval primátor Rudolf Chloupek (ČSSD).

„Navíc nesmíme zapomenout, že z této částky Dukla odvede ještě daň z přidané hodnoty ve výši zhruba 900 tisíc korun,“ připomněla další aspekt Stanislava Prokešová (ČSSD), která je zároveň předsedkyní dozorčí rady Dukly.

Není to přelévání peněz, všem muselo dát město stejnou cenu

Že se další peníze budou klubu při sanování nedobrého hospodaření hodit, včera potvrdil i vedoucí ekonomického odboru magistrátu Jan Jaroš. „Dukla o tuto částku zvýší svůj zisk. Díky tomu může pokrýt ztrátu z minulých let a potažmo i napravit své záporné jmění,“ potvrdil Jaroš.

Přesto však primátor odmítá, že by šlo pouze o přelévání peněz přes mládež do Dukly. „Problém rovné ceny ledu jsme museli řešit pouze tak, že dáme i mládeži Dukly stejnou cenu, jakou mají všichni ostatní. V jiném případě by pak mohl přijít prakticky kdokoliv, že chce bruslit zadarmo,“ vysvětloval Chloupek.

Celý spor ohledně ceny ledu vznikl na začátku letošního roku. Tehdy si na nerovné podmínky začal stěžovat spolek Sport Hokej Vysočina.

Kromě zmíněných téměř sedmi milionů poslali zastupitelé do Dukly ještě dotaci ve výši 2,3 milionu z finančních prostředků ze sázkové činnosti. Ta by měla jít přímo na odměny hráčů.Nejčtenější

Tvrdošíjný řidič odhalil, že úředníci nejspíš neoprávněně rozdávali pokuty

Jedna z křižovatek, kde případný průjezd na červenou hlídá kamerový systém, je...

Kamery na křižovatkách fungují v Jihlavě jako bič na řidiče, kteří ignorují na semaforech červenou, už dvanáct let....

U Velkého Beranova havarovaly tři náklaďáky a dodávka. D1 na Brno stála

Srážka tří kamionů a dodávky na D1

Na 115. kilometru dálnice D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem havarovala tři nákladní auta a dodávka. Na místě...Šéf třebíčské policie boural na přejezdu, do služebního auta narazil vlak

Srážka rychlíku a nákladního vozu na železničním přejezdu v Lukách nad Jihlavou.

Vedoucí policie z územního odboru Třebíč Petr Tomášek havaroval na železničním přejezdu. Do služebního vozu, který...

Oprava D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem je po dvou letech hotová

Oprava dálnice D1 u Velkého Meziříčí. (březen 2014)

Na Vysočině se po dálnici D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem začne od pondělí opět jezdit bez omezení. Oprava...

Šest nových roubenek, kterými si majitelé splnili sen o životě v horách

V Orlických horách, na Šumavě, v Českém ráji i v Beskydech stojí nové roubené...

V Orlických horách, na Šumavě i v Beskydech stojí nové roubené chalupy. Jejich majitelé milují přírodu, rádi sportují a...

Další z rubriky

Zámek v Červené Řečici má dotaci na obnovu, o zakázku se ale nikdo nehlásí

Obnova zámku se zastavila. Pokračovat bude, až se do výběrového řízení na...

Kompletní rekonstrukce renesančního zámku v Červené Řečici měla původně začít během několika příštích týdnů. Jenže...

Třebíčská nemocnice bude už brzy otevírat další opravený pavilon

V úterý 21. listopadu byl slavnostně otevřen nový pavilon třebíčské nemocnice....

Nemocnice Třebíč pozvolna mění svou tvář. Těsně před dokončením je další opravený pavilon chirurgických oborů –...

Řidič pod vlivem drog ztrácel na D1 krabicová vína, dostal rok a půl vězení

Z poškozeného návěsu se vysypal náklad, krabicové víno zatarasilo dálnici.

Krajský soud v Brně vynesl pravomocný rozsudek nad řidičem, který loni v létě pod vlivem drog vysypal z kamionu náklad...

Najdete na iDNES.cz