Momentka z duelu Jihlava (žlutá) - Sparta B.

Momentka z duelu Jihlava (žlutá) - Sparta B. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Ofenzivní zážitek. A jihlavští mladíčci zničili Spartu B

• 0
Druholigoví jihlavští fotbalisté v ofenzivním utkání na domácím hřišti deklasovali rezervu týmu z Letné 5:1. Tecl si připsal hattrick, další dva zásahy Jihlavy přidal Mešanovič.

Něco podobného jihlavští fotbalisté a zejména jejich fanoušci už dlouho potřebovali. Ligové utkání, ve kterém postupovými plány svázaná Vysočina nebude muset pouze dobývat pozorně postavenou defenzivní zeď soupeře a bude moci bezstarostně útočit.

Rezerva pražské Sparty dorazila na jihlavský stadion v Jiráskově ulici s ofenzivními choutkami a okénka v její mladé obraně dokázali domácí dokonale trestat. "Po hrubých chybách padají branky a Jihlava těžila z našich chyb," uvedl trenér Sparty B Zdeněk Svoboda.

Ve 13. minutě vyslal úvodní varování hostujícímu týmu Gába, který však v ideální palebné pozici zamířil vedle. A když se Sparta nepoučila, hned z dalšího útoku poprvé inkasovala. Odražený míč poslal do branky bosenský Mešanovič. Ve 24. minutě pak domácí vedli už 2:0, když po Dortem zahrávané standardce vyskočil ve vápně nejvýše Tecl.

V úvodním poločase se však dostatečně zahřál i jihlavský gólman, kterého nejvíce potrápil Lačný. V osmé minutě jeho střelu zastavila tyč, po půl hodině hry a hrubce jihlavské obrany pak jeho únik musel hasit právě Uvarenko. Jeho pozornost ve 34. minutě navíc prověřil i nepochopitelně prudkou malou domů" domácí kapitán Dort.

Branky se tak hosté dočkali až po přestávce. Po dlouhé pasáži plné nakopávaných balonů z obou stran se do útoku pustila dvojice Krob - Krajánek a první jmenovaný po několika vzájemných přihrávkách poslal míč do jihlavské sítě.

V 62. minutě udeřili domácí. Při bleskovém brejku utekl po křídle Tecl, ve vápně našel Mešanoviče a tak zvýšil opět na rozdíl dvou branek.

"Zápas rozhodl náš třetí gól protože uhrát to na 2:1 by nebylo jednoduché," připustil jihlavský kouč Josef Vrzáček. Definitivní podobu výsledku dal dalšími dvěmi zásahy v 74. a 83. minutě Tecl.