Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ODS na Vysočině povede další dva roky europoslanec Strejček

  18:29aktualizováno  18:29
Regionální sněm ODS si v sobotu zvolil nové vedení. Stranu na Vysočině povede další dva roky europoslanec Ivo Strejček. Občanští demokraté zatím ale neví, koho vyšlou jako lídra do krajských voleb.

Ivo Strejček | foto: www.istrejcek.cz

Pro stávajícího předsedu Ivo Strejčka na regionálním sněmu v Jihlavě hlasovalo 53 členů ze 66.

Do funkce místopředsedů si regionální ODS zvolila místostarostu Pelhřimova a předsedu ODS v Pelhřimově Tomáše Dufka,  předsedu ODS na Havlíčkobrodsku Ondřeje Kozuba a krajského zastupitele a předsedu ODS na Třebíčsku Stanislava Cejpka.

ODS utíkají členové

ODS na Vysočině ubylo členů. Zatímco v roce 2009 měla ODS na Vysočině 1 114 členů, letos jich čítá 978. "Pokles si můžeme vysvětlovat různě, je jistá část členské základny, která již pro svůj věk neobnovuje své členství. Také se nedá vyloučit, že se některým členům zdá být současná ODS příliš levicovou, anebo příliš pravicovou. V úbytku členů můžou hrát roli i nejrůznější osobní důvody," míní předseda ODS na Vysočině Ivo Strejček.

O konkrétních jménech lídrů pro volby do zastupitelstev krajů, které budou příští rok, ale zatím strana mlčí.

"Krajské volby byly jedním z témat sněmu, ale ne dominantním. V žádném případě toto téma není tak daleko, abychom se bavili o možných kandidátech na hejtmana," sdělil předseda ODS na Vysočině Ivo Strejček.

Strejček odmítá spekulace, že strana bude ve svých řadách - s ohledem na celostátní průzkumy obliby - hledat jen obtížně osobnost, která přijme roli kandidáta na hejtmana.

"ODS má kvalitní množinu lidí, kteří mohou na krajské úrovni naše principy obhajovat. Jsem přesvědčen, že budeme úspěšní," odmítl spekulaci Strejček. "Mohl bych vám namátkou vyjmenovat patnáct členů ODS, kteří by se o tento post mohli ucházet, ale neřeknu je. To náleží jim a jejich sdružením," dodal.

Kandidaturu v nadcházejících krajských volbách vyloučil krajský zastupitel, místopředseda ODS na Vysočině a předseda ODS na Třebíčsku Stanislav Cejpek. Odmítá ji z rodinných důvodů.

Ambicemi kandidovat za ODS příští rok v krajských volbách se naopak netají devětadvacetiletý Michal Zígl z Jihlavy, předseda ODS na Jihlavsku a v sobotu zvolený místopředseda ODS na Vysočině.

Podle Strejčka se ODS bude hledáním tváří pro krajské volby zabývat na regionální radě, která byla svolána na začátek prosince. Na ní budou tématem číslo jedna právě krajské volby a nominace tváří ODS do voleb. Strejček předpokládá, že ODS své kandidáty do krajských voleb bude znát nejpozději do března příštího roku po primárním sněmu.

To ČSSD už má na Vysočině o lídrovi pro krajské volby jasno. Sociální demokracie, která od posledních vítězných krajských voleb drží u kormidla hejtmana Jiřího Běhounka, už oznámila obhajobu hejtmanského křesla právě Běhounkem.
Nejčtenější

Barážová hádanka, blíží se rozuzlení. Jágrovo Kladno cítí křivdu

Kladenští trenéři Pavel Patera (vlevo) a Miloslav Hořava přihlížejí společně s...

Do konce baráže o hokejovou extraligu zbývají už jen tři kola, ale situace je stále zamotaná. Jak tohle dopadne? Hodně...

Karlovy Vary jsou blízko extralize. Litvínov ožil a drží druhé místo

Litvínovský Jakub Černý slaví gól se spoluhráčem Markem Baránkem

Hokejisté Karlových Varů jsou blízko návratu do extraligy. Západočeši se k postupu mezi elitu přiblížili dvě kola před...Kladnu uteklo vedení v baráži o 16 vteřin, Jihlava přetlačila Litvínov

Momentka z utkání Jihlava - Litvínov.

V baráži o hokejovou extraligu už zbývají odehrát tři zápasy. Karlovy Vary si čtvrtým vítězstvím v řadě pojistily...

Výtvory musí z chodeb pryč, zaveleli hasiči ve školkách. Jsou hořlavé

Takto nyní vypadají stěny vstupní chodby MŠ Pastelka v Riegrově ulici....

Z chodeb mateřských škol v Jihlavě musely zmizet obrázky i další výrobky dětí. S ohledem na riziko požáru to požadují...

Karlovy Vary uspěly po nájezdech, Litvínov se raduje na Kladně

Zleva Adam Kubík z Kladna a Peter Jánský z Litvínova.

Karlovy Vary zažily v osmém kole baráže o hokejovou extraligu drama. Ztratily slibné vedení 4:1 a zápas musely otáčet...

Další z rubriky

Výtvory musí z chodeb pryč, zaveleli hasiči ve školkách. Jsou hořlavé

Takto nyní vypadají stěny vstupní chodby MŠ Pastelka v Riegrově ulici....

Z chodeb mateřských škol v Jihlavě musely zmizet obrázky i další výrobky dětí. S ohledem na riziko požáru to požadují...

Pavlovská stanice se stará o stále víc zvířat, mnohá nosí lidé zbytečně

Mláďata norka evropského v pavlovské stanici. Narodila se 20. května a byla...

Záchranná stanice zvířat v Pavlově u Ledče nad Sázavou loni přijala více než trojnásobně větší počet zraněných jedinců...

Jihlava přijala zvláštní vyhlášku proti jedinému pouličnímu hudebníkovi

Jiří Šperlík alias George Silverman je zpravidla jediný, kdo v jihlavských...

Jihlava se rozhodla vydat vyhlášku, která omezuje pouliční vystupování. Nařízení vzniklo prakticky kvůli jedinému...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.cz