Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Obyvatelé Vysočiny se zlepšují ve třídění odpadů

Třídění odpadů neodmyslitelně patří k životnímu stylu obyvatel Kraje Vysočina. Lidé v regionu vytřídili v minulém roce průměrně 55,5 kilogramů papíru, plastu, skla, nápojových kartonů a kovů. V celorepublikovém srovnání se tak kraj umístil na šesté příčce ze 14 regionů a polepšil si tak o jedno místo v porovnání s rokem 2009.

V uplynulém roce připadalo v průměru na jednoho obyvatele kraje téměř 16 kilogramů vytříděného papíru, více než 10 kilogramů plastu, více než 12 kilogramů skla, necelý půlkilogram nápojového kartonu a bezmála 17 kilogramů kovů. Celkové výsledky kraje jsou nad celorepublikovým průměrem, obyvatelé kraje patří mezi nejlepší v zemi ve třídění skla a plastu, rezervy má region zejména v třídění papíru.

Nádob na třídění se v kraji nachází zhruba o osm tisíc kusů více, než tomu bylo před šesti lety. Meziročně pak vzrostl počet nádob na třídění odpadů v průměru o 10% ve srovnání s rokem 2009. Zatímco v roce 2005 jedno průměrné kontejnerové hnízdo sloužilo pro 155 obyvatel, v závěru loňského roku to bylo 97 obyvatel.

Kraj Vysočina tak disponuje nejhustší sítí sběrných míst v celé České republice. Do systému EKO-KOM, který ve spolupráci s obcemi a městy zajišťuje zpětný odběr a využití domovního a obalového odpadu, je v kraji zapojena drtivá většina obcí - celkem 670. Třídění odpadů je tak umožněno téměř všem lidem v kraji.

Domácnosti dostanou tašky na tříděný odpad

V rámci pilotního projektu na podporu třídění odpadů dostane pětistovka domácností v Pelhřimově zdarma speciální sadu žluté, modré a zelené tašky na třídění. Cílem této aktivity je zejména zvýšení množství, kvality a čistoty vytříděných odpadů.

Akce propagující odpovědné nakládání s odpady v domácnostech proběhne v následujících dnech ještě v dalších čtyřech moravských městech - Přerově, Prostějově, Blansku a v Kroměříži. Jedná se o oblasti s vysokým potenciálem růstu v rámci příslušných regionů. Pilotní projekt proběhne v předem vytypovaných obytných zónách.

"Věřím, že naše barevné tašky budou občany motivovat k aktivnějšímu přístupu ke třídění odpadu. Často jsme se setkávali s názorem, že lidem doma chybí nádoby na třídění jednotlivých druhů odpadů, i to byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli takovouto aktivitu realizovat," uvedl Roman Zouhar, regionální manažer z autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., která ve spolupráci s Krajem Vysočina aktivity na podporu třídění odpadů spolufinancuje.

Třídění propaguje také svozová technika

Obyvatelé Třebíče a jeho okolí se od letošního podzimu mohou setkávat mimo jiné se svozovým automobilem s novým tematickým polepem. I jeho cílem je upozornit na skutečnost, že třídit odpad má smysl.

Právě tak totiž zní heslo kampaně podporující třídění odpadu, kterou realizuje autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a. s. ve spolupráci s Krajem Vysočina, a se společností Esko-T, jíž svozové auto patří. Výrazné barevné provedení vozu vychází z typických barev kontejnerů určených k třídění odpadu. Na vozu se střídají oranžová, žlutá, modrá, zelená a bílá pole.

Tyto barvy symbolizují kontejnery na nápojové kartony, plasty, papír, barevné a bílé sklo. Obrázky v jednotlivých barevných polích pak znázorňují, co je ze kterého druhu recyklací odpadu možné znovu vyrobit.

V Kraji Vysočina bylo díky informačním aktivitám na podporu třídění odpadu letos polepeno celkem 5 vozů a velkokapacitních kontejnerů ve čtyřech svozových firmách, kromě Třebíčska ještě na Pelhřimovsku a v Moravských Budějovicích.

"Věříme, že veselejší svozová auta lidem nejen zlepší náladu, ale budou jim také připomínat, že třídění je užitečná, ale také zábavná činnost, přinášející člověku dobrý pocit," dodal Zouhar.

Podrobnější informace o kampani a soutěžích na podporu třídění v Kraji Vysočina naleznete na internetových stránkách www.tridime-vysocina.cz.