Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prvňáčci měli dostat dárek. Na některých školách se záhadně ztratil

  11:39aktualizováno  11:39
Všichni prvňáci na Vysočině měli dostat při svém nástupu do školy volnou vstupenku do rodinného zábavního parku v Jihlavě. Jenže když se firma pochlubila na Facebooku, že potěšila bezmála 30 tisíc prvňáčků, spoustu rodičů to překvapilo. Začali se ozývat, že jejich děti žádnou vstupenku nedostaly.

Rodinné zábavní centrum Robinson v Jihlavě. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

„My jsme žádné vstupenky nedostali a máme prvňáčky dva,“ ozvala se například Alena Jeřábková. A nebyla jediná.

Volné lístky do centra Robinson

Volná vstupenka měla podobu rozvrhu hodin. Robinson jich rozeslal zhruba 30 tisíc kusů do všech základních škol na Vysočině, ale také do části Pardubického, Královéhradeckého a Jihočeského kraje.

Redakci MF DNES se podařilo sehnat výpovědi i dalších rodičů, kteří tvrdí, že jejich prvňáček si lístek do centra Robinson na začátku září domů nedonesl. V kufříku s pozornostmi, jež děti našly 1. září na lavicích, nebyl.

„V naší rodině jsme letos měli dva prvňáčky, ale ani syn ani neteř žádný rozvrh se vstupenkou domů nedonesli. Co mám ale informace, tak třeba v Humpolci děti vstupenky dostávaly a tady v Brodě na základní škole Štáflova taky,“ uvedl Martin z Havlíčkova Brodu, jehož dítě začalo letos chodit do tamní Základní školy V Sadech.

Její ředitelka Milena Honsová potvrdila, že zásilka vstupenek do Robinsona dorazila v pořádku a podle jejích slov se všechny rozdělily mezi děti. Že by se na nějaké nedostalo, byla pro ni nová informace.

„Musím to prověřit. Ale mohlo se to stát, nastoupilo nám více dětí, než bylo původně přihlášeno,“ vysvětlovala.

Řekli mi, že si je asi rozebraly učitelky, tvrdí matka

V Jihlavě zase marně hledali dárek od zábavního parku někteří školáci na ZŠ Rošického. Matka jednoho z nich, jejíž jméno redakce MF DNES zná, ale která si nepřála být jmenována, právě na Facebooku Robinsona zjistila, že její dítě si mělo ze školy vstupenku přinést. Když prohlédla věci, které její prvňáček první den dostal, nic takového nenašla.

Fotogalerie

„Volala jsem proto do školy a zástupkyně ředitele mi řekla: ‚No, nějaké lístky tady byly, ale ony se na pobočku v Jarní ulici asi ani nedostaly. Ono jich bylo málo, tak jsem je dala do sborovny a ony si je asi paní učitelky rozebraly‘,“ líčí rozhovor žena.

Jihlavská ZŠ Rošického má dvě budovy. Kromě hlavní provozuje ještě jednu v ulici Jarní. Právě tam mají své třídy prvňáci a druháci.

„Lístky nám do školy dorazily. Sekretářka je dala nejspíš do sborovny, kde si je třídní učitelky s největší pravděpodobností rozebraly. Zřejmě nedorazily na Jarní včas, jak měly,“ předkládá svou verzi příběhu ředitel František Svoboda.

Na přímý dotaz, zda lístky k dětem doputovaly alespoň se zpožděním, odpověděl: „No jasně. Nám sem chodí podobných reklamních předmětů spousta... Tak se to dává do sborovny a učitelky si to rozeberou. Mají k tomu pokyny, co s těmito věcmi dělat.“

Třeba školy začnou pátrat, doufají v Robinsonu

Že rodiče volný lístek u svých prvňáčků nenalezli, podle ředitelů škol ještě neznamená, že by je chtěla škola nebo učitelka ošidit. Jedním z možných scénářů je podle nich i ten, že v kvantu předmětů, které malí školáci dostali, rodiče lístek na archu s barevným rozvrhem hodin jen přehlédli.

„Samozřejmě, možné to je. Ale já si to nemyslím. Podle mě to bylo dost výrazné. Rozvrh je zelenomodrý a ta vstupenka červená,“ říká k tomu Pavlína Pitrová z rodinného zábavního parku Robinson.

Podle ní se pracovníci parku dopředu snažili pořídit seznamy letošních prvňáků, aby mohli vyrobit přesný počet kusů.

Poté, co dorazily první ohlasy od nespokojených rodičů, začala Pitrová obvolávat jednotlivé školy, zda k nim zásilka z Robinsonu dorazila. Stejně tak prověřovala u České pošty, zda všechny balíčky doručila.

„Ve většině případů máme odpovědi kladné, že je školy dostaly. Ale je zvláštní, že rodiče se nám pak ozývají, že jejich dítko nic takového nepřineslo. Uvidíme, jestli teď, když se o tom začíná mluvit, nebudou na školách pátrat sami, kam se rozvrhy se vstupenkami dostaly. Byli bychom rádi, kdybychom se dozvěděli, kde všechny rozvrhy skončily,“ řekla Pitrová.

Dodala, že bude ráda za jakoukoli reakci rodičů. Ať už kladnou nebo zápornou.
Nejčtenější

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Od největší nehody v Česku uplynulo 10 let. Změnila D1 i práci záchranářů

V hustém sněžení havarovalo na D1 přes sto aut - Provoz na spojnici Prahy a...

Vraky aut poházené na hromadě jako angličáky, mezi nimiž se nedalo projít a lidé je museli přelézat. Tak před deseti...Tragická nehoda sexuologa Weisse je bez trestu, odvolací soud případ vrátil

Petr Weiss (uprostřed) u pelhřimovského okresního soudu. Viněn je ze způsobení...

Za způsobení tragické nehody, při níž zemřeli dva lidé, zatím známý český sexuolog Petr Weiss potrestán nebude....

VIDEO: Vstávat a hybaj jinam. Policie pokutovala špatné parkování u D1

Mladý řidič slovenské dodávky nocoval na nepřehledném místě v zatáčce na vjezdu...

Rozespalého šoféra probudí bouchání na dveře. „Dobrý den, pane řidiči, Policie České republiky. Kontrola parkovišť,“...

Exgumárník Němec přikoupil další lyžařskou firmu - rakouský Kästle

Kästle LX 82

Miliardář a bývalý gumárník Tomáš Němec po roce přikoupil další sportovní firmu. Po lyžích Sporten se stává majoritním...

Další z rubriky

Kauza sypačů se po více než roce vrátí před soud, posudek je hotov

Bývalý náměstek vysočinského hejtmana Libor Joukl (vpravo) a šéf krajských...

Před více než rokem jihlavský soudce Zdeněk Chalupa odročil projednávání kauzy údajně předražených sypačů pro...

Osudové osmičky v Jihlavě připomíná výstava, ukáže i bandasku milicionáře

Na výstavě zabývající se stoletou historií republiky nemůže chybět ani...

Jak vypadala Jihlava během osudových let s osmičkou na konci? Jak se velké republikové události promítly do života...

Odolal silnému vichru i mrazu. Lidé uvidí čtvrtkilometrový stožár zblízka

Technik Vlastimil Hanuš například musel úplně nahoře na špičce stožáru vyměnit...

Na Vysočině není vyšší stavba. Stožáru atmosférické stanice u Košetic na Pelhřimovsku, který dosahuje 254 metrů, nemůže...

Najdete na iDNES.cz