Nehráli jsme to, co jsme chtěli, štve třebíčského trenéra Pokorného

12:36aktualizováno  12:36
Třebíčští hokejisté nedokázali navázat na cenný bodový úspěch z Chomutova a na vlastním ledě favoritovi podlehli 2:5. Zbylí dva zástupci Vysočiny zvítězili. Jihlava doma porazila Hradec Králové 3:0, Brod si odvezl výhru 4:2 z Písku.

Ficenc z Jihlavy (vpravo) a Stejskal z Třebíče. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Výkon na sto třicet procent. Pouze ten mohl podle trenéra třebíčských hokejistů Kamila Pokorného přinést Horácké Slavii úspěch v pondělním domácím utkání proti favorizovanému Chomutovu. Jenže domácí se k podobné hře nepřiblížili. "Kvalita soupeře byla obrovská, to už jsme věděli před zápasem. Ale myslel jsem si, že to soupeři znepříjemníme více," smutnil Kamil Pokorný.

Z minulého vzájemného zápasu, který se hrál v nové chomutovské aréně, odjeli Horáci po porážce 2:3 v prodloužení s cenným bodem. Nyní však před vlastními fanoušky Pirátům podlehli 2:5. "Vysoká prohra vyplynula z chyb a malé agresivity. Celkově jsme nehráli to, co jsme chtěli," měl jasno třebíčský kouč.

Mnohem spokojenější mohl být jeho jihlavský kolega Patrik Augusta. Dukla totiž doma přehrála Hradec Králové 3:0. "V první třetině jsme měli trochu problémy, ale pomohl nám první gól," připustil asistent hlavního kouče Vlka.

Vedoucí branku Dukle paradoxně "přihrál" její bývalý hráč, útočník Ladislav Rytnauer. Toho jeho současný zaměstnavatel z Havlíčkova Brodu v den zápasu poslal do Hradce Králové na měsíční hostování. A právě Rytnauerovo vyloučení z 18. minuty potrestal vítězným gólem Ficenc.

"Do souboje s Krupkou jsem neměl jít," litoval svého faulu po utkání Rytnauer. "Navíc jsme brzy po prvním gólu dostali i druhý a bylo po zápase," dodal.

A jediný prvoligový tým z Vysočiny, který v pondělí cestoval ven, byl Havlíčkův Brod. Ten si chtěl po minulé prohře v derby s Třebíčí napravit prohru ze samostatných nájezdů. A reparát zvládl úspěšně, v Písku vyhrál 4:2.

První hokejová liga pokračuje hned ve středu. Do Brodu přijedou Benátky nad Jizerou, Třebíč prověří venku suverénní Ústí nad Labem a Jihlava zavítá do Olomouce.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Žokej Martin Liška pracuje ve stáji Pegas ve Zhoři u Jihlavy.
Žokej Liška: Taxis zvládl excelentně, ale pak už Mauglímu došly síly

Více než polovinu hlavního závodu 127. Velké pardubické si žokej Martin Liška náramně užíval, pak ale cítil, že jeho Mauglí začíná ztrácet síly. Proto ho...  celý článek

Martin Erat zvedá nad hlavu Masarykův pohár.
Motivujme děti: Buďte nejlepší! vyzývá hokejista Erat

Na krku 36 let, za sebou snovou sezonu, ve které extraligový comeback dostal zlatý punc, a teď klíčové rozhodnutí: Skončit jako vítěz, nebo ještě ne? Martin...  celý článek

Kapitán havlíčkobrodských softbalistů Karel Kadečka (nahoře) se svými...