V Havlíčkově Brodě natáčejí Všiváky, na náměstí se vdala Kerestešová

  12:52aktualizováno  12:52
Ve středu patřilo havlíčkobrodské náměstí filmařům. Režisér a scénárista Roman Kašparovský tam natáčel film Všiváci. Náměstí zaplnil početný kompars v dobovém oblečení a přijel i šedý wartburg s myrtovými věnečky. Před Starou radnicí se odehrály scény z filmové svatby.

Na náměstí K. H. Borovského v Havlíčkově Brodě se natáčel film Všiváci. Na snímku herec Richard Hruška, herečka Andrea Kerestešová a za nimi Sabina Remundová při filmové svatbě | foto: Jaroslav Šnajdr, MF DNES

Podstatná část filmu mapující hlavně dětství a dospívání dvou filmových hrdinů - bratrů Rohanů v podání Ondřeje Vetchého a Jiřího Langmajera - vznikne v Havlíčkově Brodě od 6. do 20. června. Zatímco v minulých dnech štáb opanoval mimo jiné jez u řeky Sázavy nebo brodské parky a ulice kolem centra, ve středu se tým přesunul nejprve brzy ráno na vlakové nádraží a poté přímo na Havlíčkovo náměstí.

Všiváci v Brodě

Havlíčkovo náměstí se na pár hodin proměnilo v dějiště fiktivní svatby z konce 80. let, která bude součástí celovečerního filmu Všiváci. Tragikomedii natáčí v Havlíčkově Brodě podle vlastního scénáře režisér Roman Kašparovský.

Film líčí vztahy a osudy dvou hlavníh postav - bratrů Rohanů. Mimo jiné se ve snímku objeví Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Andrea Kerestešová, Sabina Remundová a další.

"Ráno jsme na nádraží natáčeli příjezd jednoho z bratrů Mikuláše z vojny, jak ho bratr Richard veze domů a potom na náměstí svatbu Richarda s těhotnou nevěstou, s níž ale čeká dítě Mikuláš. To vše se odehrává ve filmu jako vzpomínka Mikuláše Rohana na jeden z prvních rozkolů mezi oběma bratry," nastínil zápletku režisér Roman Kašparovský.

Režisér a scenárista v jedné osobě přiznává, že Havlíčkův Brod jako dějiště podstatné části filmu nebyl zvolen náhodně. "Vůbec nezakrývám, že jde o Havlíčkův Brod, o čemž svědčí i velký nápis na nádraží, který ve filmu bude. Není to ale zase reklama na město," usmívá se Kašparovský. Ten s natáčením na konkrétních místech v Brodě počítal už při psaní scénáře.

"Vyrůstal jsem tady a to prostředí samozřejmě znám a sedělo mi do scénáře. Byl jsem líný a nechtělo se mi hledat něco jiného. Mám to tu rád a rád se sem vracím," vysvětluje režisér, pro nějž budou Všiváci jeho filmovým debutem.

Kerestešová ve svatebním, Vetchý v uniformě

V Havlíčkově Brodě ve středu natáčela také slovenská herečka Andrea Kerestešová, která přijala režisérovu nabídku na roli slovenské dívky, která zasáhne do života a vztahů obou bratrů.

"Ta role mě fascinuje. Postava, kterou hraju, je spojována s takovým andělem, podivínem, který jakoby není z tohoto světa a nikdo mu nerozumí. Tím, že se tady ocitne, způsobí jenom problémy. Navíc když se řekne anděl, tak je to u mě spojeno s mystikou a něčím mimo realitu, kterou já nemám ráda," říká herečka.

Fotogalerie

Vedle ní se ve středu v jedné z vedlejších rolí jako svědkyně svatebního obřadu objevila mimo jiné také herečka Sabina Remundová, jejíž matka Iva Janžurová by se v Havlíčkově Brodě na natáčení měla ještě také objevit.

Filmový štáb se za týden přesune zpět do Prahy a v červenci pak bude ve spolupráci s armádou natáčet scény z působení jednoho z bratrů - Richarda alias Ondřeje Vetchého - v afghánské válečné misi. Film bude mít v kinech premiéru pravděpodobně v lednu příštího roku.Nejčtenější

Komunisty dráždil jako konzul neexistujícího státu. I tak musel utéct

Sedmdesátiletý Vladimír Kříž si za komunismu prožil drsné chvíle. Vyhodili ho z...

Před 70 lety se narodil. Před půlstoletím zažil okupaci Československa jako voják v Havlíčkově Brodě. Pak byl konzulem...

Budějovičtí hokejisté zdrtili Porubu, Kladno si snadno poradilo s Třebíčí

Pavel Novák (vpravo) z Českých Budějovic v duelu s Ústím

České Budějovice ve 14. kole první hokejové ligy drtivou výhrou 8:1 nad Porubou potvrdily pozici lídra, v čele mají...Unikátní láhve Pilsner Urquell zdobí data a přípitky. Pomohou vozíčkářům

Po obvodu každé z láhví pro charitativní aukci na iDNES.cz je vybroušeno sto...

Skláři z Vysočiny vytvořili deset unikátních designových láhví pro Plzeňský Prazdroj. V prosinci půjdou do tradiční...

Když koně táhnou dřevo z lesů, chvěje se půda pod nohama, líčí kočí

Kůň za šestihodinovou směnu přiblíží kolem 25 kubíků dřeva. Na snímku kočí Jan...

Tradičními pomocníky při likvidování kalamitního dřeva jsou v lesích na Žďársku i koně. Díky nim se dostává pokácená a...

Nemocnice na Vysočině hlásí případy tuberkulózy, přinesli ji cizinci

Tuberkulóza, zejména multirezistentní, se vlády nad pacientovým tělem nevzdává...

Na Vysočině se v uplynulých dnech objevily hned dva případy vysoce nebezpečné otevřené tuberkulózy. Do Jihlavy a do...

Další z rubriky

Komunisty dráždil jako konzul neexistujícího státu. I tak musel utéct

Sedmdesátiletý Vladimír Kříž si za komunismu prožil drsné chvíle. Vyhodili ho z...

Před 70 lety se narodil. Před půlstoletím zažil okupaci Československa jako voják v Havlíčkově Brodě. Pak byl konzulem...

Občanští demokraté v Brodě udělali nečekaný veletoč, dohodli se s ANO

Starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl by hlasoval pro poskytnutí finanční podpory...

Po volbách vypadalo sestavení vládnoucí koalice v Havlíčkově Brodě jednoduše, ale teď se začíná notně komplikovat....

Unikátní láhve Pilsner Urquell zdobí data a přípitky. Pomohou vozíčkářům

Po obvodu každé z láhví pro charitativní aukci na iDNES.cz je vybroušeno sto...

Skláři z Vysočiny vytvořili deset unikátních designových láhví pro Plzeňský Prazdroj. V prosinci půjdou do tradiční...

Najdete na iDNES.cz