V Havlíčkově Brodě natáčejí Všiváky, na náměstí se vdala Kerestešová

  12:52aktualizováno  12:52
Ve středu patřilo havlíčkobrodské náměstí filmařům. Režisér a scénárista Roman Kašparovský tam natáčel film Všiváci. Náměstí zaplnil početný kompars v dobovém oblečení a přijel i šedý wartburg s myrtovými věnečky. Před Starou radnicí se odehrály scény z filmové svatby.

Na náměstí K. H. Borovského v Havlíčkově Brodě se natáčel film Všiváci. Na snímku herec Richard Hruška, herečka Andrea Kerestešová a za nimi Sabina Remundová při filmové svatbě | foto: Jaroslav Šnajdr, MF DNES

Podstatná část filmu mapující hlavně dětství a dospívání dvou filmových hrdinů - bratrů Rohanů v podání Ondřeje Vetchého a Jiřího Langmajera - vznikne v Havlíčkově Brodě od 6. do 20. června. Zatímco v minulých dnech štáb opanoval mimo jiné jez u řeky Sázavy nebo brodské parky a ulice kolem centra, ve středu se tým přesunul nejprve brzy ráno na vlakové nádraží a poté přímo na Havlíčkovo náměstí.

Všiváci v Brodě

Havlíčkovo náměstí se na pár hodin proměnilo v dějiště fiktivní svatby z konce 80. let, která bude součástí celovečerního filmu Všiváci. Tragikomedii natáčí v Havlíčkově Brodě podle vlastního scénáře režisér Roman Kašparovský.

Film líčí vztahy a osudy dvou hlavníh postav - bratrů Rohanů. Mimo jiné se ve snímku objeví Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Andrea Kerestešová, Sabina Remundová a další.

"Ráno jsme na nádraží natáčeli příjezd jednoho z bratrů Mikuláše z vojny, jak ho bratr Richard veze domů a potom na náměstí svatbu Richarda s těhotnou nevěstou, s níž ale čeká dítě Mikuláš. To vše se odehrává ve filmu jako vzpomínka Mikuláše Rohana na jeden z prvních rozkolů mezi oběma bratry," nastínil zápletku režisér Roman Kašparovský.

Režisér a scenárista v jedné osobě přiznává, že Havlíčkův Brod jako dějiště podstatné části filmu nebyl zvolen náhodně. "Vůbec nezakrývám, že jde o Havlíčkův Brod, o čemž svědčí i velký nápis na nádraží, který ve filmu bude. Není to ale zase reklama na město," usmívá se Kašparovský. Ten s natáčením na konkrétních místech v Brodě počítal už při psaní scénáře.

"Vyrůstal jsem tady a to prostředí samozřejmě znám a sedělo mi do scénáře. Byl jsem líný a nechtělo se mi hledat něco jiného. Mám to tu rád a rád se sem vracím," vysvětluje režisér, pro nějž budou Všiváci jeho filmovým debutem.

Kerestešová ve svatebním, Vetchý v uniformě

V Havlíčkově Brodě ve středu natáčela také slovenská herečka Andrea Kerestešová, která přijala režisérovu nabídku na roli slovenské dívky, která zasáhne do života a vztahů obou bratrů.

"Ta role mě fascinuje. Postava, kterou hraju, je spojována s takovým andělem, podivínem, který jakoby není z tohoto světa a nikdo mu nerozumí. Tím, že se tady ocitne, způsobí jenom problémy. Navíc když se řekne anděl, tak je to u mě spojeno s mystikou a něčím mimo realitu, kterou já nemám ráda," říká herečka.

Fotogalerie

Vedle ní se ve středu v jedné z vedlejších rolí jako svědkyně svatebního obřadu objevila mimo jiné také herečka Sabina Remundová, jejíž matka Iva Janžurová by se v Havlíčkově Brodě na natáčení měla ještě také objevit.

Filmový štáb se za týden přesune zpět do Prahy a v červenci pak bude ve spolupráci s armádou natáčet scény z působení jednoho z bratrů - Richarda alias Ondřeje Vetchého - v afghánské válečné misi. Film bude mít v kinech premiéru pravděpodobně v lednu příštího roku.

Nejčtenější

Na Vysočině dvakrát zkolabovala D1. Kolony se rozjely po osmi hodinách

Dálnice D1 v 16 hodin (12. prosince 2018)

Přibližně hodinu před půlnocí se podařilo silničářům a policii obnovit provoz na dálnici D1 v kritickém úseku na...

Dopravu v Česku na řadě míst komplikuje sníh, na D1 na Vysočině ležel strom

Sníh na dálnici D1 u Měšína (Vysočina) - 11.12.2018

Dopravu v Česku komplikuje sněhová pokrývka. Na Vysočině jsou silnice sjízdné jen se zvýšenou opatrností, v kraji...

Stavbaři z problémového úseku D1 odstoupili od smlouvy s ŘSD

Silničáři a stavbaři se snaží zprovoznit všechny pruhy v kritickém úsek dálnice...

Firmy, které opravují nejdelší modernizovaný úsek dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, podle očekávání...

Problémový úsek D1 se rozšíří o jeden pruh, dokončí ho jiná firma

Kolony D1

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kvůli zpoždění prací na opravovaném úseku D1 mezi Humpolcem na 90. kilometru a...

Za kalamitu na D1 mohou oni, ukazují na sebe dopravci a správci dálnic

Čerstvý sníh způsobil kolaps dopravy na 90. kilometru dálnice D1 u Humpolce....

Kolapsový stav na dálnici D1 jen vyostřil dlouhodobý spor mezi kamionovými dopravci a Ředitelstvím silnic a dálnic....

Další z rubriky

Kritik poměrů vyhrál volby v Třebíči, přesto nevládne ani nedohlíží

Největší kritik vedení radnice a vítěz voleb Jaromír Barák.

Jaromír Barák je jednoznačně největším kritikem poměrů na třebíčské radnici. A i když získal v říjnových volbách...

Voda pro Jihlavu už se čerpá i z řeky, před úpravou ji filtrují rybníky

Na Vysočině jsou tisíce vodních ploch. Tato je u Valdíkova nedaleko Třebíče. A...

I když je Jihlavsko pokryté sněhem, odborníci stále řeší problém s nedostatkem vody. Vedení radnice děkuje předkům, že...

Nůž pod krk pokladní dal a peníze si odnesl Rumun, na soud čeká ve vazbě

Vazební věznice Hradec Králové

Trest až deseti let vězení může u soudu dostat dvaačtyřicetiletý Rumun, který koncem srpna přepadl s nožem v ruce...

Najdete na iDNES.cz