Nastavený čas svědčil Jihlavě, Havlíčkův Brod znovu vyšel naprázdno

9:14aktualizováno  9:14
Až nastavený čas musel rozhodnout o vítězích dvou druhých bitev čtvrtfinále play-off první hokejové ligy, do kterých se zapojily celky z kraje. Po šedesáti minutách totiž v Jihlavě, kde domácí Dukla hrála s Hradcem Králové, svítil výsledek 1:1. V Chomutově, kde se představil Havlíčkův Brod, pak trval stav 2:2.

Momentka z utkání Jihlava - Hradec Králové. | foto: MF DNES

Prodloužení však vyšlo pouze jedinému zástupci Vysočiny. V čase 68:45 trefil horní růžek hradecké branky Adam Zeman a poslal Jihlavu do vedení 2:0 v sérii.

Naopak hostující Rebel ve čtvrté minutě nastavení v Chomutově špatně střídal, Piráti se dostali do přečíslení dvou na jednoho, které po přihrávce Gajovského proměnil Grof.

Třebíč úvodní brankou rozdráždila smečku Lvů

Havlíčkův Brod se tak z výletu na sever Čech vrací s prázdnou. Ještě hůře se však v místních končinách dařilo Horácké Slavii Třebíč. Ta na ledě vítěze základní části z Ústí nad Labem v pondělí podlehla 0:5, v úterý dokonce 2:8!

Přitom ve druhém utkání dokázala jít do vedení, když se v osmé minutě prosadil Petruška. Jenže tím jako by hosté rozdráždili místní Lvy. Ti nejprve odskočili do vedení 5:1 a když Třebíč v závěru druhé části Čechem snížila, přidali ve třetí třetině další tři zásahy.

Dvacetiletý gólman Horácké Slavie Šimon Hrubec, který v dlouhodobé části svůj tým táhl, tak v úvodních dvou čtvrtfinálových zápasech inkasoval už třináctkrát.

"Vážíme si toho, že play-off můžeme vůbec hrát, navíc s tak kvalitním soupeřem," uvedl po úvodním zápase třebíčský trenér Kamil Pokorný. "Na úterý se připravíme, začneme opět od 0:0. Stát se může všechno," věřil. "Budeme chtít bojovat a ponaučit se z některých chyb." To se však jeho svěřencům absolutně nepovedlo.

Play-off pokračuje třetími zápasy v pátek, kdy se čtvrtfinálové série přesouvají na led hůře postavených týmů.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Momentka ze softbalového finále Havlíčkův Brod - Ledenice
Letos jsem vítězství nečekal, tvrdí kouč havlíčkobrodských softbalistů

Čtvrté finále české softbalové extraligy nebylo nic pro slabé povahy. Domácí Ledenice se totiž odmítaly vzdát i za na první pohled rozhodnutého stavu 2:10....  celý článek

Třebíčský brankář Lukáš Dostál kontroluje puk v utkání na ledě Karlových Varů.
Třebíč se zatím pořád hledá. Co předvede v Ústí?

Jejich výkony jsou v nové sezoně zatím pořád jako na houpačce. Vždycky, když už to vypadá, že se hra třebíčských prvoligových hokejistů začíná podobat tomu, co...  celý článek

Vukadin Vukadinovič ze Zlína (vlevo) se napřahuje ke střele.
Zlín - Jihlava 2:1, účastník Evropské ligy doma válí, otočil v nastavení

Fotbalisté Zlína vyhráli čtvrtý z dosavadních pěti zápasů před vlastními fanoušky. V desátém ligovém kole zahájili pohárový týden obratem – s Jihlavou...  celý článek