florbal, ilustrační foto

Napínavé čtvrtfinále skončilo: florbalisté Brodu padli 2:3 na zápasy

• 0
Velké zklamání. Tak by se dala charakterizovat nálada mezi prvoligovými florbalisty Havlíčkova Brodu, kteří v pátém, rozhodujícím zápase čtvrtfinálové série proti Litvínovu padli.

"Křečovitost, nervozita, neproměňování šancí. Dostali jsme lekci z produktivity. Dá se říct, že oni, na co sáhli, tak jim tam spadlo," vyjmenoval trenér domácího týmu Tomáš Sýkora důvody, proč se jeho svěřencům nepodařilo dotáhnout čtvrteční zápas do vítězného konce.

Prohráli 5:9. Ovšem žádný hladký průběh duel neměl. Domácí Dragoni sice prohrávali ještě na konci druhé třetiny 0:4, ale minutu a půl před druhou přestávkou dokázali během několika vteřin snížit na rozdíl dvou branek.

Jenže ve třetí třetině narazili na svou Achillovu patu. Neproměňování šancí. Kdežto soupeři se branky dařilo střílet. A vždy, když se mu domácí přiblížili na dostřel, tak on dokázal odpovědět dalším odskočením. Zřejmě rozhodujícím momentem byla velká šance za stavu 5:7, která ovšem síťku nerozvlnila.

A naopak Bivojové opět úřadovali, 5:8. "Gól nás hodně srazil, ale nevzdali jsme se. Věřili jsme, že to ještě otočíme," potvrdil odhodlanost svého týmu Sýkora, který po zápase rozhodně neskrýval obrovské rozladění. "Jsem strašně zklamaný.
Všichni jsme tomu věřili. Bohužel to je sport," pokrčil smutně rameny.

Série skončila 3:2 na zápasy ve prospěch týmu ze severu Čech. Ovšem Dragoni se rozhodně nemají za co stydět. Ukázali bojovný výkon a fanouškům předvedli drama až do poslední vteřiny.

Jenže litvínovský tým má jednu individualitu, která jim rozhoduje zápasy. "Daniel Hulič. Bohužel jedna osoba rozhodla sérii. Byla u osmdesáti devadesáti procent všech jejich branek," uznal kvality hráče Sýkora.

S ním musel souhlasit také kapitán Brodu Martin Peš. "Rozhodlo to, co rozhoduje pořád. Daniel Hulič z Litvínova." Jenže Peš viděl i další nedostatky v týmu. "Nepokrýváme předbrankové prostory, ztrácíme míčky uprostřed hřiště. To je největší bolest tohoto týmu," prozradil.

Ovšem Dragoni mají i své přednosti. Tou hlavní je bojovnost. "To je síla tohoto týmu. Jakmile se dá nějaký gól, tak se semkne a začne se šlapat. Máme kluky, kteří dokáží dát gól. Proto se to dotáhlo až do pátého zápasu," dodal brodský šéf kabiny, kterého prý budou strašně bolet nohy.

Na rozhodující zápas si do brodské sportovní haly našlo cestu hodně fanoušků. Hala byla téměř vyprodaná. A diváci opravdu připravili skvělou atmosféru. "Byla výborná. Když přijde plná hala, tak se hraje úplně jinak. Možná i díky tomu jsme se zvedli a šli jsme za vyrovnáním," uznal Peš.

Už dříve skončila sezona dalším prvoligovým florbalistům z Vysočiny, Žďáru nad Sázavou. Ti čtvrtfinále podlehli Otrokovicím 0:3 na zápasy.