Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Podvodnice z Třebíče způsobila škodu za 32 milionů, hrozí jí deset let

  • 3
Policisté na Vysočině dokončili vyšetřování rozsáhlého případu zpronevěry a podvodu, kterého se podle nich dopustila šestapadesátiletá realitní makléřka z Třebíče. Podle policie způsobila škodu 32 milionů korun a hrozí jí až deset let za mřížemi. Žena je stíhána na svobodě.

Policisté se případem zabývají od května roku 2012. Svým rozsahem a způsobenou škodou patří mezi nejrozsáhlejší kauzy zpronevěry a podvodu, které policie na Vysočině vyšetřovala a které má na svědomí jediný člověk.

Tím je šestapadesátiletá žena z Třebíče, kterou policisté nyní obvinili ze zpronevěry. Podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním jde o Alexandru Škorcovou, majitelku stejnojmenné realitní kanceláře. Kriminalisté podle informací iDNES.cz zajistili sedm nemovitostí v hodnotě pěti milionů korun jako výnos z trestné činnosti.

Případ se rozrůstal do obřích rozměrů

Celý případ se postupně nabaloval a rozrůstal. V průběhu vyšetřování se kriminalistům přihlásili další lidé, kteří se cítili být obviněnou poškozeni.

"Kriminalisté se všemi těmito poznatky důkladně zabývali a podařilo se jim prokázat, že obviněná žena se dopouštěla zpronevěry opakovaně, a proto se začala způsobená škoda výrazně zvyšovat," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policistům se podařilo ženě prokázat devatenáct případů zpronevěry s celkovou škodou ve výši 7 milionů a 650 tisíc korun. To však nebyl konečný účet.

"Při prověřování dalších poznatků vycházely na povrch další skutečnosti, které jednoznačně svědčily o tom, že se stejná žena dopustila také zvlášť závažného zločinu podvodu, při němž vznikla poškozeným osobám škoda ve výši převyšující 24 milionů korun," uvedl vrchní komisař kriminalistů na Vysočině David Musílek.

Miliony získala díky půjčkám na směnky

Policisté proto loni v říjnu ženu také obvinili z podvodu, kterého se dopustila sedmadvacetkrát," dodal Musílek.

Obviněná žena se podvodů dopouštěla už od roku 2008. Nejvíce si jich však připsala mezi roky 2010 až 2012, kdy uzavírala smlouvy o půjčkách a potvrzovala krycí směnky k půjčkám.

Kriminalistům se podařilo prokázat, že obviněná od samého počátku měla úmysl klienty podvést a nikdy nezamýšlela peníze vrátit.

Svým jednáním, konkrétně v devatenácti případech zpronevěrou a sedmadvaceti případech podvodem, způsobila klientům škodu ve výši téměř 32,4 milionů korun.

Žena je stíhána na svobodě. Dostupná telefonní spojení na Škorcovou však hlásí, že jsou mimo provoz.

,