Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Třebíč se valí vlna uzavírek. Město se v nich bude letos topit

  14:36aktualizováno  14:36
Na letošní rok se v Třebíči a jejím nejbližším okolí chystají opravy několika frekventovaných silnic a ulic. Rekonstrukce se významně dotknou i hlavního tahu celým regionem, silnice 23 procházející Třebíčí, Náměští a mířící na Brno. Cesta po ní bude komplikovaná, v Náměšti dokonce nemožná.

Řidiče letos čeká na Třebíčsku spousta dopravních omezení. Většina začne v květnu. Podobná situace ale už od počátku dubna panuje i v Havlíčkově Brodě, kde se opravuje hned několik stěžejních ulic a tvoří se dlouhé kolony. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

To, co se chystá letos v Třebíči, řidiči snad ještě nezažili. Našlo se dost státních, krajských i městských peněz, aby se konečně opravilo hodně ulic. Šoféři ale budou permanentně řešit rébus, kudy prokličkovat.

Některé naplánované akce se určitě časově potkají, termíny oprav úředníci zatím ladí.

Přímo v Třebíči se chystá například rekonstrukce ramp u nemocnice a ulice Sportovní, dále ulic Pražské, Hrotovické, částečně Bráfovy a křižovatky u Kuchyňky. V Řípově se budou kopat kanály.

Připočtěme k tomu, že se bude opravovat v blízkosti Třebíče úsek hlavního tahu na Brno I/23 od odbočky na Hostákov po Vladislav a most přes Klatovský potok.

Dále stejná silnice od Veverky po Třebíč a ve Štěměchách průtah. Navíc do toho od května "vpadne" uzavírka průtahu nedaleké Náměště nad Oslavou a sousedních Kralic. Vychází z toho jediné: cesty bude nutné důkladněji plánovat a ponechávat si velkou časovou rezervu.

Velké komplikace začnou řidičům v Třebíči v květnu

Hlavní dopravní komplikace v Třebíči vypuknou 5. května. "Zavře se Pražská ulice, uzavírka je vyjednaná do 31. května. Objízdná trasa povede částečně po místních komunikacích a přes Stařeč do Červené Hospody, kde bude výjezd zpět na hlavní tah," uvedl třebíčský dopravní inženýr Pavel Roudenský.

Už má na stole i vyjednanou úplnou uzavírku úseku mezi Třebíčí a Vladislaví na hlavní silnici I/23. Zde se také začne 5. května a práce mají trvat do 6. července. "Objížďka povede přes Číměř," doplnil Roudenský.

Monika Vavřínková z Krajské správy a údržby silnic avizuje, že těsně před prázdninami - tedy v průběhu června - se bude zavírat Hrotovická ulice, která je ve špatném stavu. Opravy v tomto případě potrvají do října.

Část Hrotovické se opravovala před rokem a působilo to kolaps v polovině města. Příjezdy od Dukovan a Jaroměřic bývaly úplně "zabetonované".

Počátkem července se začne zcela předělávat celá křižovatka u rybníka Kuchyňka, ze které se sjíždí do Poušova. I tady stavba potrvá do října. "Bez dobré spolupráce s dopravními policisty, kteří budou řídit křižovatky ve špičkách, se neobejdeme," naznačila Vavřínková.

Komplexní opravu Bráfovy ulice raději město nechalo odložit

Třebíčský šéf odboru dopravy Aleš Kratina doplnil, že kvůli množství očekávaných uzavírek se město v prosinci minulého roku dohodlo s Ředitelstvím silnic a dálnic, že se odsune komplexní oprava Bráfovy ulice od nemocnice po gymnázium. V tomto roce se do této nejfrekventovanější ulice zasáhne při výstavbě křižovatky u nemocnice, která bude součástí nově budovaného dopravního terminálu před vlakovým nádražím.

Hlavní tah na Brno, silnice I/23, je už teď před Náměští nad Oslavou obsazený stavebními stroji. Silničáři tam opravují most nad tratí a harmonogram prací mají rozvržený do srpna. Provoz řídí semafory.

Celkem pět různých stavebních akcí se potká na průtahu Náměště. Bude se tam dělat kruhový objezd a řada dalších prací. Proto padlo rozhodnutí tuto část hlavní silnice úplně zavřít. Uzavírka začne i zde 5. května a potrvá do podzimu, zřejmě až do listopadu.

Kudy budou řidiči jezdit, se zatím ještě vyjasňuje. Možností moc není. Definitivní rozhodnutí padne do konce příštího týdne.

"Zatím to vypadá tak, že se nám podaří malá auta do 3,5 tuny plus autobusy protáhnout po místních komunikacích. Tranzit zřejmě bude muset jezdit směr Dukovany," naznačil náměšťský starosta Vladimír Měrka s tím, že úplně přesné informace se veřejnost dozví na konci dubna.

"Uzavřený úsek v Kralicích nad Oslavou je navrženo objet přes Jinošov po silnicích II/392 a II/399. Vozidla přijedou do Náměště kolem zámku," sdělila jednu z úvah krajská mluvčí Eva Neuwirthová.
Nejčtenější

Dukla - Jihlava 1:3, postrach ligy řádí, u všech gólů hostů byl Ikaunieks

Jakub Podaný z Dukly (vlevo) a Jakub Fulnek z Jihlavy bojují o míč.

Vysočina Jihlava je v jarní části postrachem fotbalové ligy. 1:0, 1:0, 3:1, 3:1. Čtyři zápasy, čtyři vítězství a z...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...Kamion převážející auta rozpáral bok autobusu, D1 u Humpolce stála

Noční nehoda kamionu s autobusem uzavřela dálnici D1

Téměř na tři hodiny byla v noci na středu zavřená dálnice D1 nedaleko Humpolce. Kolem deváté hodiny večer se na 95....

Lotyšský hit fotbalové ligy. Ikaunieks pálí a Jihlava válí

Jihlavský útočník Davis Ikaunieks si bedlivě hlídá míč.

Táhne Jihlavu. Na dvanácti jarních bodech fotbalové Jihlavy má lví podíl útočník Davis Ikaunieks. Za rok a půl si...

Jihlava vyhrála a živí naději. V čele play out je už Mladá Boleslav

Jihlavský útočník Wacey Rabbit překonává jihlavského brankáře Štěpána Lukeše.

Hokejisté Jihlavy dál živí naději na to, že se vyhnou baráži. V druhém kole play out totiž porazili Chomutov 3:1. Na...

Další z rubriky

Nemocnice hledá množství lékařů. Pro jistotu, v případě odchodů, tvrdí

Nemocnice Havlíčkův Brod (5.3.2014)

Desítky zaměstnanců chybí v současné době nemocnici v Havlíčkově Brodě. Přes úřad práce momentálně hledá 14 lékařů a...

Na jemnickou trať se vrátí nejen výletníci. Poprvé už na Velký pátek

Na železniční trať mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi se po osmi letech...

Před sedmi lety by tomu věřil málokdo. Na železniční trať z Jemnice do Moravských Budějovic se vrátí vlaky. Trať, které...

Na střeše školy vznikne přírodovědné centrum se zahradou i observatoří

Součástí přírodovědného centra na střeše Základní školy Nuselská v Havlíčkově...

V havlíčkobrodské Základní škole Nuselská vznikne nové přírodovědné centrum. Unikátní vzdělávací středisko bude vůbec...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.cz