Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Třebíč se valí vlna uzavírek. Město se v nich bude letos topit

  14:36aktualizováno  14:36
Na letošní rok se v Třebíči a jejím nejbližším okolí chystají opravy několika frekventovaných silnic a ulic. Rekonstrukce se významně dotknou i hlavního tahu celým regionem, silnice 23 procházející Třebíčí, Náměští a mířící na Brno. Cesta po ní bude komplikovaná, v Náměšti dokonce nemožná.

Řidiče letos čeká na Třebíčsku spousta dopravních omezení. Většina začne v květnu. Podobná situace ale už od počátku dubna panuje i v Havlíčkově Brodě, kde se opravuje hned několik stěžejních ulic a tvoří se dlouhé kolony. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

To, co se chystá letos v Třebíči, řidiči snad ještě nezažili. Našlo se dost státních, krajských i městských peněz, aby se konečně opravilo hodně ulic. Šoféři ale budou permanentně řešit rébus, kudy prokličkovat.

Některé naplánované akce se určitě časově potkají, termíny oprav úředníci zatím ladí.

Přímo v Třebíči se chystá například rekonstrukce ramp u nemocnice a ulice Sportovní, dále ulic Pražské, Hrotovické, částečně Bráfovy a křižovatky u Kuchyňky. V Řípově se budou kopat kanály.

Připočtěme k tomu, že se bude opravovat v blízkosti Třebíče úsek hlavního tahu na Brno I/23 od odbočky na Hostákov po Vladislav a most přes Klatovský potok.

Dále stejná silnice od Veverky po Třebíč a ve Štěměchách průtah. Navíc do toho od května "vpadne" uzavírka průtahu nedaleké Náměště nad Oslavou a sousedních Kralic. Vychází z toho jediné: cesty bude nutné důkladněji plánovat a ponechávat si velkou časovou rezervu.

Velké komplikace začnou řidičům v Třebíči v květnu

Hlavní dopravní komplikace v Třebíči vypuknou 5. května. "Zavře se Pražská ulice, uzavírka je vyjednaná do 31. května. Objízdná trasa povede částečně po místních komunikacích a přes Stařeč do Červené Hospody, kde bude výjezd zpět na hlavní tah," uvedl třebíčský dopravní inženýr Pavel Roudenský.

Už má na stole i vyjednanou úplnou uzavírku úseku mezi Třebíčí a Vladislaví na hlavní silnici I/23. Zde se také začne 5. května a práce mají trvat do 6. července. "Objížďka povede přes Číměř," doplnil Roudenský.

Monika Vavřínková z Krajské správy a údržby silnic avizuje, že těsně před prázdninami - tedy v průběhu června - se bude zavírat Hrotovická ulice, která je ve špatném stavu. Opravy v tomto případě potrvají do října.

Část Hrotovické se opravovala před rokem a působilo to kolaps v polovině města. Příjezdy od Dukovan a Jaroměřic bývaly úplně "zabetonované".

Počátkem července se začne zcela předělávat celá křižovatka u rybníka Kuchyňka, ze které se sjíždí do Poušova. I tady stavba potrvá do října. "Bez dobré spolupráce s dopravními policisty, kteří budou řídit křižovatky ve špičkách, se neobejdeme," naznačila Vavřínková.

Komplexní opravu Bráfovy ulice raději město nechalo odložit

Třebíčský šéf odboru dopravy Aleš Kratina doplnil, že kvůli množství očekávaných uzavírek se město v prosinci minulého roku dohodlo s Ředitelstvím silnic a dálnic, že se odsune komplexní oprava Bráfovy ulice od nemocnice po gymnázium. V tomto roce se do této nejfrekventovanější ulice zasáhne při výstavbě křižovatky u nemocnice, která bude součástí nově budovaného dopravního terminálu před vlakovým nádražím.

Hlavní tah na Brno, silnice I/23, je už teď před Náměští nad Oslavou obsazený stavebními stroji. Silničáři tam opravují most nad tratí a harmonogram prací mají rozvržený do srpna. Provoz řídí semafory.

Celkem pět různých stavebních akcí se potká na průtahu Náměště. Bude se tam dělat kruhový objezd a řada dalších prací. Proto padlo rozhodnutí tuto část hlavní silnice úplně zavřít. Uzavírka začne i zde 5. května a potrvá do podzimu, zřejmě až do listopadu.

Kudy budou řidiči jezdit, se zatím ještě vyjasňuje. Možností moc není. Definitivní rozhodnutí padne do konce příštího týdne.

"Zatím to vypadá tak, že se nám podaří malá auta do 3,5 tuny plus autobusy protáhnout po místních komunikacích. Tranzit zřejmě bude muset jezdit směr Dukovany," naznačil náměšťský starosta Vladimír Měrka s tím, že úplně přesné informace se veřejnost dozví na konci dubna.

"Uzavřený úsek v Kralicích nad Oslavou je navrženo objet přes Jinošov po silnicích II/392 a II/399. Vozidla přijedou do Náměště kolem zámku," sdělila jednu z úvah krajská mluvčí Eva Neuwirthová.Nejčtenější

Chlapec z vláčku předčasně vystoupil, popisuje tragédii majitel Šiklandu

V zábavním areálu Šiklův mlýn spadl 5letý chlapec pod kola vláčku (14. 7. 2018).

Chlapec, který v sobotu zemřel v zábavním areálu Šiklův mlýn pod koly turistického vláčku, z něj podle majitele parku...

Při festivalu na Vysočině zemřel pětiletý chlapec, spadl pod kola vláčku

Pětileté dítě vypadlo z vláčku.

Rodinný festival v zábavním areálu Šiklův mlýn u Bystřice nad Pernštejnem poznamenala tragická událost. Pětiletý...Malování na poníky dětem dovolily brigádnice, Šikland jim dal výpovědi

Při rodinném festivalu Blue Style Prima Fest v Šiklandu ve Zvoli u Penštejna...

Víkendové malování na poníky v areálu Šiklova mlýna, které pobouřilo veřejnost, nebylo oficiální součástí programu....

Kvůli falešnému svědectví hledá Šikland lidi, kteří tragickou nehodu viděli

V zábavním areálu Šiklův mlýn spadl 5letý chlapec pod kola vláčku (14. 7. 2018).

Zábavní areál Šikland hledá skutečné svědky, kteří byli u sobotní tragické nehody. Pod koly výletního vláčku tam zemřel...

Oprava dálnice D1 u Humpolce má skluz, stát zvažuje ukončení smlouvy

Oprava dálnice D1 u Velkého Meziříčí. (březen 2014)

Oprava dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem má skluz. Práce za 1,7 miliardy korun dělá česko-italsko-kazažské...

Další z rubriky

Krčála spolustraníci drží. Bude-li chtít, šéfem ČSSD na Vysočině zůstane

Končící ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál z ČSSD

Končící ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál, jehož demisi kvůli problému s opsanou bakalářskou prací přijal ve...

V Šiklandu mohly děti malovat na živého poníka. Nápad pobouřil veřejnost

Při rodinném festivalu Blue Style Prima Fest v Šiklandu ve Zvoli u Penštejna...

Tato atrakce vyvolala bouřlivou reakci na sociálních sítích. Na víkendovém rodinném festivalu v areálu Šiklův mlýn u...

Jdete si zaběhat? Tak zaplaťte. Vstup na nové ovály stojí i stokoruny

Úterní odpoledne je vyhrazeno na hřišti u ZŠ Osvobození v Pelhřimově těm, kteří...

Jsou vybudovaná z veřejných peněz, stála i mnoho milionů korun, ale veřejnost má dost často smůlu. Na nově vybudovaná...

Najdete na iDNES.cz