Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kladiváři nyní ničí trávník. Město atletům stadion Na Stoupách opraví

  13:24aktualizováno  13:24
Jihlavští radní schválili studii ohledně lokality Malý Heulos v údolí říčky Jihlávky poblíž centra. Zahrnuje i stavbu dalšího úseku cyklostezky, můstku přes řeku, ale i vrhačských sektorů a provozní budovy lehkoatletického stadionu. Nyní se hází na trávníku a díry po hodu kladivem nedělají radost fotbalistům.

Tribuna pro Stoupy v areálu pod sídlištěm Březinky. Stavět se možná začne v roce 2012. | foto: Vizualizace: město Jihlava

U sportovního areálu Na Stoupách se nyní špatně parkuje. Šaten je málo. Podobné nedostatky jsou i se zázemím pro diváky. "Když začne pršet, nemají se kam schovat," řekl šéf jihlavského atletického klubu.

Atleti v minulosti sportovali na stadionu v Jiráskově ulici. To však museli opustit, když se stadion začal měnit ve fotbalovou arénu.

Město tak musí splnit slib atletům a dalším sportovcům, že zázemí Na Stoupách bude lepší.

Za totality byl plán vybudovat na stadionu velkou tribunu. Zůstalo však jen u konstrukce, která byla po letech odstraněna. Nyní je navržena tribuna menší. "Pokud bude studie naplněna, bude přestavba stadionu Na Stoupách hotová," sdělil Urban.

Vrhačský sektor umožní hody či vrhy až na vzdálenost 90 metrů. Nyní se hází na trávníku a díry, které zanechá například kladivo, nedělají radost fotbalistům.

Úpravami prochází i další údolí Jihlávky na území krajského města - bývalá rekreační lokalita Stará plovárna. Tam mají být vykáceny náletové dřeviny. Komplexní krajinná úprava se teprve připravuje.

"Stavby by mohly začít sloužit lidem nejpozději počátkem roku 2014," řekl primátor Jaroslav Vymazal.

Most, parkování a tribuna

Travnatou plochu vedle dětského hřiště, využívanou pro cirkusová vystoupení, čeká rekultivace. Na jejím okraji vzniknou s využitím zatravňovacích dlaždic nová parkovací místa.

Cyklostezka povede přes nový můstek a vyústí u haly sportovního klubu. "Tím vznikne samostatný koridor pro pěší a cyklisty, který napojí na cyklostezku celé sídliště Březinky," uvedl Vymazal. Atletům bude sloužit nový sektor pro hod diskem a kladivem.

Studie zahrnuje i tři desítky nových parkovacích míst v sousedství stadionu. Stěžejní tam bude vybudování nové třípodlažní budovy se šatnami, sociálním zařízením a dalšími provozními prostorami.

Nová zastřešená tribuna z lehké ocelové konstrukce pojme kolem 300 diváků. "Při stavbě budovy bude využito stavebních modulů podobně jako při výstavbě jedné z mateřských škol," podotkl primátor Vymazal.

Náklady na druhou etapu revitalizace Malého Heulosu dosáhnou podle šéfa jihlavské radnice přibližně 55 milionů korun. Město počítá s využitím dotace z fondů Evropské unie. První etapa revitalizace údolí v sousedství zoo skončila loni. Zahrnovala mimo jiné odkrytí a úpravu řečiště Jihlávky, vybudování můstku a dětského hřiště.

"Ta investice na Heulose nepomůže jenom nám atletům, ale i fotbalistům a dalším sportovcům a divákům," uvedl předseda klubu Atletika Jihlava Ladislav Urban. "Varianta investice je úsporná, budova bude montovaná (podobně jako mateřská škola u ZŠ Demlova – pozn. redakce)," řekl Urban.
Nejčtenější

Barážová hádanka, blíží se rozuzlení. Jágrovo Kladno cítí křivdu

Kladenští trenéři Pavel Patera (vlevo) a Miloslav Hořava přihlížejí společně s...

Do konce baráže o hokejovou extraligu zbývají už jen tři kola, ale situace je stále zamotaná. Jak tohle dopadne? Hodně...

Karlovy Vary jsou blízko extralize. Litvínov ožil a drží druhé místo

Litvínovský Jakub Černý slaví gól se spoluhráčem Markem Baránkem

Hokejisté Karlových Varů jsou blízko návratu do extraligy. Západočeši se k postupu mezi elitu přiblížili dvě kola před...Kladnu uteklo vedení v baráži o 16 vteřin, Jihlava přetlačila Litvínov

Momentka z utkání Jihlava - Litvínov.

V baráži o hokejovou extraligu už zbývají odehrát tři zápasy. Karlovy Vary si čtvrtým vítězstvím v řadě pojistily...

Výtvory musí z chodeb pryč, zaveleli hasiči ve školkách. Jsou hořlavé

Takto nyní vypadají stěny vstupní chodby MŠ Pastelka v Riegrově ulici....

Z chodeb mateřských škol v Jihlavě musely zmizet obrázky i další výrobky dětí. S ohledem na riziko požáru to požadují...

Karlovy Vary slaví návrat do extraligy, Kladno ztratilo šanci na postup

Hráči Karlových Varů slaví návrat do extraligy.

Baráž o hokejovou extraligu se přiblížila svému rozuzlení předposledním 11. kolem. Vedoucí Karlovy Vary získaly...

Další z rubriky

Jihlava - Zlín 1:1, drama o záchranu, v poslední minutě srovnal Ikaunieks

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal čelí jihlavské šanci, v níž se ocitli Martin Nový...

Zlínští fotbalisté byli vteřiny od důležitého vítězství, které by je posunulo blízko k záchraně v první lize. V páteční...

Jiránek dostal během baráže druhý distanc. Smoleňák platit nemusí

Tomáš Jiránek z Jihlavy otevírá skóre barážového utkání proti Litvínovu.

Disciplinární komise hokejové extraligy zrušila hradeckému útočníkovi Radku Smoleňákovi trest za simulování. Za údajně...

Nízké startovní číslo v cross-country rallye si Prokop užije jen chvíli

Martin Prokop

Jihlavský jezdec Martin Prokop překvapivě vede Světový pohár v cross-country rallye. Příští týden ho čeká závod v...

Najdete na iDNES.cz