Jihlavský Axis Cup, závod Českého poháru v plavání

Jihlavský Axis Cup, závod Českého poháru v plavání | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Jihlavští plavci vybojovali na žákovském mistrovství jedenáct medailí

• 0
Jedenáct medailí - z toho dva mistrovské tituly - vybojovalo sedmnáct mladých plavců JPK Axis na republikových šampionátech, které o víkendu hostily Prostějov, Trutnov a Litvínov.

V nejmladší kategorii dvanáctiletých na šampionátu v Prostějově reprezentovalo osm jihlavských závodníků: Viktorie Čejková, Vendula Dubová, Natálie Kráčmarová, Kateřina Prosecká, Adam Sauber, Veronika Šebestová, Gabriela Váňová a Ondřej Vytlačil.

Nejlépe si vedl Sauber, který v disciplíně 200 m motýl obsadil třetí místo. Hned dva bronzy navíc vybojovala štafeta žaček ve složení Váňová, Šebestová, Čejková, Kráčmarová, Dubová, která uspěla v disciplíně 4x 50 m volný způsob a 4x 50 m polohový závod. "Do desátého místa se ještě dokázala v početné konkurenci prosadit Kráčmarová," uvedl trenér Lukáš Javorek.

Pětice třináctiletých závodníků Tereza Jirků, Hana Kučerová, Markéta Tužinská, Hana Vlčková a Filip Vondra se účastnila mistrovství republiky v Trutnově.

Zde nejlépe zaplavala Kučerová, která se stala mistryní republiky na 800 m volný způsob. "K titulu navíc přidala stříbro na poloviční distanci 400 m volný způsob," doplnil Javorek.

Nejstarší kategorie žáků a žaček odjela bojovat do Litvínova. Z JPK Axis se nominovala silná čtyřka Adam Sauber, Romana Bublová, Michaela Dvořáková, Tereza Horáková. Z tohoto mistrovství díky Dvořákové a Horákové dovezli Jihlaváci šest cenných kovů.

"Michaela se stala mistryní republiky v disciplíně 200 m motýl, dále přidala druhá místa v disciplíně 100 m motýl a na 100 m volný způsob a třetí místo na 50 m volný způsob," připojuje výsledky nejúspěšnější závodnice Javorek.

Horáková se dokázala prosadit na prsařských tratích: na stovce skončila druhá, na dvojnásobné trati třetí.