Z duelu Jihlava (v červeném) - Ústí.

Z duelu Jihlava (v červeném) - Ústí. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlavští hokejisté rozhodli o výhře nad Mostem v posledních minutách

• 0
Jihlavští hokejisté v rámci 24. kola první ligy absolvovali pořádnou štreku. Cestovali totiž až na sever Čech, do Mostu. Ta se jim ovšem vyplatila. Přivezli si výhru 2:0. Jenže, kdo čekal cestu růžovou zahradou, tak se mýlil. Až do čtyřicáté minuty dokázali domácí se čtvrtým celkem tabulky držet krok.

Stav byl stále bezbrankový. Jenže v poslední minutě druhé třetiny se trefil jihlavský Kolafa, jehož nahození brankář Benda neviděl, a tak kotouč skončil v síti. Jihlava tak otevřela skóre gólem do šatny, který mohl domácí srazit do kolen. "Venku ale jeden gól nic neřeší," uznal jihlavský trenér Petr Vlk.

V posledním dějství se domácí snažili alespoň o vyrovnání, ale Dominik Halmoši držel čisté konto. Nakonec přišla mostecká hra bez brankáře, kdy si dezorientovaný Tauš dal kuriózního "vlastňáka". Z půlky ledové plochy chtěl poslat zpětnou přihrávku na své spoluhráče, ale puk skončil v síti.

Tomáš Čahotský tak přišel k brance, jak slepý k houslím. Byla mu připsána, protože se jako poslední dotkl kotouče.

"Byl to těžký duel, i z toho důvodu, že soupeř z Mostu vyměnil trenéra. Oni dokonce i tady u nás, i když jsme vyhráli o pět branek, hráli velice dobře," prozradil jihlavský kouč. "Jsme ale rádi, že jsme neinkasovali a máme tři body," pochvaloval si Petr Vlk.

Jeho družinu už v pondělí čeká další náročný duel. "V první lize není žádný ideální soupeř, každý může porazit každého," souhlasil jihlavský šéf lavičky. Přijede Hradec Králové, který se v posledních kolech trápí. Z posledních osmi duelů zvítězil pouze ve dvou případech. A to je na celek, který patří ke špičce soutěže málo.

Ovšem v sobotu porazil Beroun 4:2, což by pro královéhradecké hokejisty mohla být vzpruha. "My Hradec chceme porazit, a k tomu by měla pomoci dobrá defenziva," dodal odhodlaně jihlavský lodivod.

Témata: Dukla Jihlava