Jihlavští hokejisté rozhodli o výhře nad Mostem v posledních minutách

9:21aktualizováno  9:21
Jihlavští hokejisté v rámci 24. kola první ligy absolvovali pořádnou štreku. Cestovali totiž až na sever Čech, do Mostu. Ta se jim ovšem vyplatila. Přivezli si výhru 2:0. Jenže, kdo čekal cestu růžovou zahradou, tak se mýlil. Až do čtyřicáté minuty dokázali domácí se čtvrtým celkem tabulky držet krok.

Z duelu Jihlava (v červeném) - Ústí. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Stav byl stále bezbrankový. Jenže v poslední minutě druhé třetiny se trefil jihlavský Kolafa, jehož nahození brankář Benda neviděl, a tak kotouč skončil v síti. Jihlava tak otevřela skóre gólem do šatny, který mohl domácí srazit do kolen. "Venku ale jeden gól nic neřeší," uznal jihlavský trenér Petr Vlk.

V posledním dějství se domácí snažili alespoň o vyrovnání, ale Dominik Halmoši držel čisté konto. Nakonec přišla mostecká hra bez brankáře, kdy si dezorientovaný Tauš dal kuriózního "vlastňáka". Z půlky ledové plochy chtěl poslat zpětnou přihrávku na své spoluhráče, ale puk skončil v síti.

Tomáš Čahotský tak přišel k brance, jak slepý k houslím. Byla mu připsána, protože se jako poslední dotkl kotouče.

"Byl to těžký duel, i z toho důvodu, že soupeř z Mostu vyměnil trenéra. Oni dokonce i tady u nás, i když jsme vyhráli o pět branek, hráli velice dobře," prozradil jihlavský kouč. "Jsme ale rádi, že jsme neinkasovali a máme tři body," pochvaloval si Petr Vlk.

Jeho družinu už v pondělí čeká další náročný duel. "V první lize není žádný ideální soupeř, každý může porazit každého," souhlasil jihlavský šéf lavičky. Přijede Hradec Králové, který se v posledních kolech trápí. Z posledních osmi duelů zvítězil pouze ve dvou případech. A to je na celek, který patří ke špičce soutěže málo.

Ovšem v sobotu porazil Beroun 4:2, což by pro královéhradecké hokejisty mohla být vzpruha. "My Hradec chceme porazit, a k tomu by měla pomoci dobrá defenziva," dodal odhodlaně jihlavský lodivod.

Témata: Dukla Jihlava

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Kam až to dotáhne?Jakub Flajsar, opora dorostenců Nového Veselí, by si jednou...
Talentovaný Flajsar: Nemám malé cíle. Chtěl bych se dostat vysoko

Házenkář Nového Veselí Jakub Flajsar chce hrát za reprezentaci a v zahraničí.  celý článek

Třebíčský brankář Lukáš Dostál kontroluje puk v utkání na ledě Karlových Varů.
Třebíč se zatím pořád hledá. Co předvede v Ústí?

Jejich výkony jsou v nové sezoně zatím pořád jako na houpačce. Vždycky, když už to vypadá, že se hra třebíčských prvoligových hokejistů začíná podobat tomu, co...  celý článek

Martin Erat zvedá nad hlavu Masarykův pohár.
Motivujme děti: Buďte nejlepší! vyzývá hokejista Erat

Na krku 36 let, za sebou snovou sezonu, ve které extraligový comeback dostal zlatý punc, a teď klíčové rozhodnutí: Skončit jako vítěz, nebo ještě ne? Martin...  celý článek