Momentka ze zápasu druhé fotbalové ligy Jihlava - Znojmo.

Momentka ze zápasu druhé fotbalové ligy Jihlava - Znojmo. | foto: Tomáš Kučera, MF DNES

Jihlavští fotbalisté zabrali, i bez kapitána porazili Znojmo

• 0
Tak až na třetí pokus... Jihlavští fotbalisté po dvou drtivých domácích porážkách, s Bohemians Praha 0:3 a s Ústí nad Labem 2:5, před vlastními fanoušky zabrali a porazili Znojmo 2:0.

"Jsem rád, že jsme měli konečně trošku štěstí, v prvním poločase přežili šance soupeře, a psychicky náročné domácí utkání dokázali vyhrát," oddechl si jihlavský trenér Roman Pivarník.

Domácí přitom nastoupili do utkání bez zraněného kapitána Dorta, o jehož dalším osudu v jihlavském klubu se teprve rozhodne.

Na hřiště tak vyběhla stejná základní sestava jako při středečním poháru proti Olomouci. Narozdíl od střetnutí třetího kola Ondrášovka Cupu však měla Jihlava v úvodním poločasu se soupeřem hodně starostí. Zatímco prvoligovou Sigmu dokázala přehrávat a vedla 1:0, loňský nováček druhé nejvyšší soutěže ze Znojma byl blízko vedoucí branky.

Ve 25. minutě kopal hostující kapitán Yonov penaltu, kterou sudí Kovařík nařídil po faulu brankáře Uvarenka. Domácí gólman však své zaváhání bleskově napravil, když střelu soupeře lapil.O šest minut později pak exligový útočník v sestavě hostů Pacanda vyděsil domácí fanoušky, když trefil pravou tyč. Brankovou konstrukci trefila také Jihlava - pět minut po návratu z kabin se odhodlal ke střele Karlík.

Po necelé hodině rozehrál roh střídající Krutý, našel ve vápně Sedláčka a ten poslal hlavou míč za záda gólmana Hrubého. A stejný hráč se o osm minut později po další standardní situaci postaral i o druhou branku domácích.