Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Srázná ulice v Jihlavě dostane asfalt i kruháč, který lidé nechtějí

  6:47aktualizováno  6:47
Jihlavská radnice má v plánu opravit zanedbanou Sráznou ulici. Kromě nového asfaltu místo staré zvlněné dlažby a nových chodníků se počítá i s výměnou kanalizace. A také vybudováním kruhového objezdu, který se ale příliš nelíbí místním.

Srázná ulice v centru Jihlavy dělá čest svému jménu. Co svažité ulici ale čest nedělá, je její povrch. A jihlavská radnice by ještě letos chtěla začít s padesátimilionovou rekonstrukcí ulice. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Srázná ulice v centru Jihlavy dělá čest svému jménu. Co svažité ulici ale čest nedělá, je její povrch. A jihlavská radnice by ještě letos chtěla začít s padesátimilionovou rekonstrukcí.

"Jihlavský magistrát připravuje revitalizaci prostoru od náměstí Svobody až dolů k Úvozu," potvrdil mluvčí radnice Radek Tulis.

Takto je kruhový objezd na křižovatce naprojektován. Střed kruháče bude lehce...

Takto je kruhový objezd na křižovatce naprojektován. Ulice Srázná na výkresu vede od spodu. Střed kruháče bude lehce vyvýšený, aby tudy případně projelo i nějaké větší vozidlo. (rozkliknutím lze obrázek zvětšit)

"Bude udělána kompletně nová kanalizace, položeny nové povrchy, nový chodník, nové osvětlení, zrevitalizována zeleň a doplněn mobiliář," dodal mluvčí radnice.

"Dlažební kostky nahradí asfalt a vydlážděná budou jen parkovací místa. Je to i z důvodu toho, že v ulici jsou problémy s hlukem," dodal náměstek jihlavského primátora pro oblast dopravy Josef Kodet.

V dolní části Srázné ulice, na současném nepřehledném plácku, kde ústí i ulice Úvoz a Na Stoupách, je plánována okružní křižovatka. Tento záměr se však nelíbí některým lidem z okolí.

Nikdo se nás neptal, nelíbí se sousedovi kruhového objezdu

"Nikdo s námi dopředu o tom nejednal, přišlo se s hotovou věcí. Sníží se tu počet parkovacích míst a možnost parkování pro lidi, co k nám chodí nakupovat, komplikovanější bude i zásobování obchodu," řekl majitel obchodu s elektrem Pavel Krpálek.

Obchod tam podle svých slov provozuje dvacet let. A větší nehody na křižovatce nepamatuje. "Když nehoda, tak jen ťukanec při parkování, na který kruháč nemá vliv," dodal.

S dalšími nespokojenými sousedy podali proti záměru stížnost proti vydání územního rozhodnutí, kterou se bude zabývat krajský úřad.

"Ve zmíněném místě je kruhový objezd ideálním řešením, nyní je v místě nepřehledná a nebezpečná situace - sbíhá se zde pět silnic, chybí zde bezpečné a bezbariérové přechody, je zde chaotické parkování. Jsme přesvědčeni, že připravená úprava situaci promění k lepšímu jak v plynulosti a bezpečnosti provozu, tak pro obyvatele a prodejny v tomto místě," uvedl Tulis.

"Kruhový objezd projektovala odborná firma tak, aby byl funkční," dodal náměstek Kodet.

Před prodejnami vznikne pět míst s časově omezeným parkováním. K záměru vydaly souhlasná razítka i další dotčené úřady. Až 85 procent nákladů radnici navíc může proplatit Evropská unie.

"Je tady docela dost provoz, ale kruhový objezd bych řekl, že sem nepatří, ulice, které tu ústí, jsou jednosměrné, přijde mi zbytečný," řekl Pavel Soukup z Jihlavy.

"Kruhový objezd tu nebude dobrý. Těžko z něj pak vyjíždět do kopce," dodal Tomáš Pštross, další z řidičů parkujících nedaleko.
Nejčtenější

Dukla - Jihlava 1:3, postrach ligy řádí, u všech gólů hostů byl Ikaunieks

Jakub Podaný z Dukly (vlevo) a Jakub Fulnek z Jihlavy bojují o míč.

Vysočina Jihlava je v jarní části postrachem fotbalové ligy. 1:0, 1:0, 3:1, 3:1. Čtyři zápasy, čtyři vítězství a z...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...Kamion převážející auta rozpáral bok autobusu, D1 u Humpolce stála

Noční nehoda kamionu s autobusem uzavřela dálnici D1

Téměř na tři hodiny byla v noci na středu zavřená dálnice D1 nedaleko Humpolce. Kolem deváté hodiny večer se na 95....

Lotyšský hit fotbalové ligy. Ikaunieks pálí a Jihlava válí

Jihlavský útočník Davis Ikaunieks si bedlivě hlídá míč.

Táhne Jihlavu. Na dvanácti jarních bodech fotbalové Jihlavy má lví podíl útočník Davis Ikaunieks. Za rok a půl si...

Jihlava vyhrála a živí naději. V čele play out je už Mladá Boleslav

Jihlavský útočník Wacey Rabbit překonává jihlavského brankáře Štěpána Lukeše.

Hokejisté Jihlavy dál živí naději na to, že se vyhnou baráži. V druhém kole play out totiž porazili Chomutov 3:1. Na...

Další z rubriky

Gibonům v zoo se narodilo mládě, pohlaví zatím zná jen samice Zlatuše

V jihlavské zoo se narodilo mládě gibona. Prvního půl roku je zcela odkázané na...

Skupina gibonů zlatolících, kteří jsou erbovním zvířetem jihlavské zoologické zahrady, se rozrostla. Starostlivé matce...

Atletika, alpské lyžování, skikros. Vzorem sportovní naděje je Ledecká

Dvanáctiletá naděje českého lyžování Dana Harvey. Vedle skikrosu zvládá rovněž...

Být nejrychlejší a pověsit si na krk olympijskou medaili. Dvanáctiletá skikrosařka Dana Harvey má o svých cílech jasno....

U Automotive Lighting se střílelo z plynové pistole, jeden lehce zraněný

Přímo před vrátnicí jihlavské společnosti Automotive Lightning se dnes...

Přímo před vrátnicí jihlavské společnosti Automotive Lightning se odpoledne střílelo. Podle informací policie výstřel...

Najdete na iDNES.cz