Lukáš Vaculík z Jihlavy kontroluje míč, dotírá na něj Lukáš Pleško z Příbrami.

Lukáš Vaculík z Jihlavy kontroluje míč, dotírá na něj Lukáš Pleško z Příbrami. | foto: Pavlíček Luboš, ČTK

Teprve se učíme, jak bojovat o udržení, přiznává jihlavský Vaculík

• 0
V pátečním utkání proti Teplicím fotbalisté FC Vysočina rozhodli o zisku jednoho bodu až dvě minuty před koncem utkání. S tvrzením, že výkon nebyl ideální, souhlasí i zkušený jihlavský obránce Lukáš Vaculík, který se podílel na vyrovnávací brance. Balon od rohového praporku posadil přesně na hlavu Jana Klimenta.

"Byla to standardka, poslal jsem to před branku," nechtěl na sebe hodit lví podíl na gólu, který domácím přinesl cenný bod.

Vyrovnali jste až v 88. minutě. Pro vás je tedy konečná remíza 1:1 asi šťastným bodem, že?
Pro nás je to dobrý výsledek. Tenhle zápas byl strašně těžký – jak psychicky, tak herně. Nám se nedařilo kombinovat, sestavu jsme neměli poskládanou tak, jak jsme zvyklí. Nemohli jsme se dostat do zápasu, nedařilo se nám ani podržet balon. Navíc jsme dostali z brejku gól. Zaplať pánbůh, že se nám podařilo vyrovnat a nenechali jsme si Teplice připustit na tři body. Je to opravdu zlatej bod.

V úvodních zhruba dvaceti minutách to přitom s vámi nevypadalo špatně, ale pak jste odešli a Teplice byli fotbalovější. Čím to?
Sám si to neumím vysvětlit. Je to ale pravda. Nevím, jestli to bylo i nervozitou, že jsme věděli, že zápas je důležitej. Výhra by nás téměř definitivně zachránila v lize, takže možná i to nás svazovalo. Je to první sezona, učíme se bojovat o záchranu a je vidět, že to není jednoduchý. Jsou to těžké zápasy a je to u zkušenostech.

Přitom jste mohli být ti klidnější, protože spíš Teplice by měly být víc nervózní, ty jsou na tom bodově hůř...
Ono to tak někdy je. Teoreticky jsme mohli být klidnější, musíme za tím ještě víc jít. Po tom gólu jsme je sice zmáčkli, ale chtělo to víc od začátku. Tam to bylo málo.

"Mladýmu" – Honzovi Klimentovi – jste to pěkně naservíroval...
Dával jsem to před bránu, jeho to trefilo do hlavy, dal to krásně.

Bude to mít hodně drahé?
Normálně, jako každej, kdo dá první prvoligovej gól. Je tam stejná sazba pro všechny.

Utkání Jihlava versus Teplice ve videoreportáži

Před vámi je hodně těžký týden. V úterý jedete do Ostravy a v pátek na Spartu...
Náročné to bude určitě, ale lepší než čekat až do pátku. Já osobně se do Ostravy těším, protože doufám, že přijde hodně diváků. Pro nás to bude stejně těžký zápas jako s Teplicemi. Uvidíme, jestli to, že hrajeme venku, bude horší, nebo lehčí. Každopádně chceme zase bodovat a udržet si odstup.

A co se týče Sparty?
Na Letné si to chceme hlavně užít, protože Sparta je momentálně v laufu. Čekáme velkou návštěvu a chceme domácím znepříjemnit boj o titul.