Jihlavský útočník Anatolij Protasenja před brankářem Pavlem Jeklem z Třebíče.

Jihlavský útočník Anatolij Protasenja před brankářem Pavlem Jeklem z Třebíče. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Povedenou sérii jihlavských hokejistů ukončila cesta do Kadaně

• 0
Sobotní výjezd na sever Čech byl z pohledu jihlavských hokejistů úplně zbytečný. Zpátky si totiž vezli těsnou porážku 2:3. Na pondělní večer už ale doma plánují posbírat ve WSM Lize všechny body.

Kadaň patří mezi nejméně oblíbené cíle většiny prvoligových hokejových klubů. Ponurá atmosféra na stadionu, velká zima a hlavně dlouhá cesta. Přesně tak hodnotil víkendovou výpravu i jihlavský útočník Anatolij Protasenja . „Zima tam byla fakt strašná,“ hlásil. „Lidi v Kadani na hokej nechodí, nehraje se nám tam dobře. Podobné je to ale třeba i v Benátkách nebo v Mostě,“ přidal do výčtu další dva neoblíbené stadiony.

Chvíli také Dukle trvalo, než se v Kadani dostala do potřebné provozní teploty. Po úvodní dvacetiminutovce prohrávala 0:1. „Pak jsme ale začali předvádět to, co jsme chtěli,“ zmínil Protasenja, že po druhé části už byl stav nerozhodný 2:2. Obě jihlavské trefy přitom zařídil právě on. „A v poslední třetině už jsme Kadaň jasně přehrávali, jenže bohužel jsme nedokázali přidat další gól,“ povzdechl si.

Na rozdíl od soupeřů, kteří zhruba minutu před vypršením normální hrací doby překonali jihlavského brankáře potřetí. Série čtyř vítězství Dukly v řadě tak skončila v Kadani. „Je to škoda, ale ten zápas už jsme hodili za hlavu. V pondělí nás čeká další,“ připomněl šestadvacetiletý útočník, že WSM Liga má na dnešek naplánované další kolo.

Třetí Jihlava v něm doma přivítá aktuálně jedenáctý tým tabulky – Frýdek-Místek. „Nebude to nic lehkého, protože Frýdek má kvalitní kádr a šikovné hráče,“ varoval Protasenja před případným podceněním. „My ale každopádně budeme chtít získat tři body, které jsme v Kadani ztratili,“ ujišťoval.