Duel hokejové první ligy mezi Jihlavou a Havířovem přinesl i takovéto tvrdé

Duel hokejové první ligy mezi Jihlavou a Havířovem přinesl i takovéto tvrdé souboje... | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Jihlavští hokejisté ukončili vítěznou sérii Havířova

• 0
Základní část první hokejové ligy vstoupila do své druhé poloviny. Horácký zimní stadion v Jihlavě na svém ledě znovu přivítal tým z Havířova. Přestože sobotní utkání bylo štědré na góly, mužstva po většinu času předváděla nezáživnou hru. Dukla z ospalého duelu vzešla vítězně 4:2.

Náskok si domácí vydobyli hned v zahajovací třetině. Dukla přitom v počátku čelila mnohem aktivnější hře Havířova. "Od začátku jsme měli utkání pod kontrolou. Musím ale říct, že Havířov se oproti tomu prvnímu utkání tady zlepšil," uznal pokrok protihráčů jihlavský kouč Petr Vlk.

Formu nováčka druhé nejvyšší tuzemské soutěže potvrzují i jeho předchozí zápasy. Minulý týden zdolal na domácím ledě Olomouc, která v průběžné tabulce dýchá Dukle na záda.

Odhodlání skórovat předvedl týmu z Moravskoslezského kraje jako první Hubáček. K překonání hostujícího brankáře mu však pomohla velká dávka štěstí. V závěru úvodní třetiny se pak přesným zásahem prosadil Štebih.

Druhé dějství otevřeli jihlavští hokejisté úspěšnou přesilovou akcí, na jejímž konci se prosadil Adam Zeman. Pak ale úroveň hry obou mužstev značně upadla. Jedna nepřesnost střídala druhou a na ledě nebyla k vidění téměř žádná aktivita.

Domácí předvedli jen pár útočných střel, mezi kterými vynikla šance vydobytá kapitánem Čachotským. V přečíslení dvou na jednoho ale branku těsně přestřelil. Stav 4:0 v závěru druhého dějství zařídil až Haluza, když havířovské AZety prostřelil ranou z voleje.

Poslední část hry se Dukle příliš nevydařila. Chybu na modré čáře potrestali hosté svojí první brankou. Upadající jihlavská obrana pak způsobila, že se Rittichovi rozvlnila síťka za zády znovu. Ve vlastní přesilové hře se tak náskok domácích snížil na 4:2.

"Šlo o individuální chyby, které pak dovolily soupeři, aby dal branky. To se samé se nám stalo i s Berounem," vysvětlil na webu Dukly nepovedený závěr trenér Vlk. Střely Sztefka a Říčky ale ke konečnému zvratu nevedly, a Havířovští tak Duklu ani napotřetí nezdolali.

"Kdyby Dukla pokračovala v trendu prvních dvou třetin, nejspíš bychom tu prohráli rozdílem pěti šesti branek. Soupeř ale v závěru trochu polevil a my jsme se pak byli schopni dostat k nějakému zakončení," vyjádřil se k zápasu hostující trenér Jan Daneček.

A do druhé poloviny základní části vstoupila také Třebíč a Havlíčkův Brod. Oba celky hrály venku. Horáci prohráli na ledě Olomouce 1:3 a Rebelové zdolali České Budějovice nejtěsnějším možným výsledkem 2:1.