Momentka z prvoligového duelu mezi hokejisty Třebíče (v bílém) a Mladé

Momentka z prvoligového duelu mezi hokejisty Třebíče (v bílém) a Mladé Boleslavi. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Hokejistům v kraji zatím vládne Třebíč

• 0
Neúspěšnějším hokejovým týmem z Vysočiny v letošní prvoligové sezoně je Horácká Slavia Třebíč. Té nejenže nyní patří nejvyšší místo v aktuální tabulce, navíc nejlépe zvládá i vzájemné duely. Nic na tom nezměnila ani pondělní domácí porážka 2:3 na nájezdy s jihlavskou Duklou.

Pátá Třebíč 73 bodů, šestá Jihlava 67, sedmý Havlíčkův Brod 64. Vysočinské celky z první hokejové ligy se srovnaly v tabulce za sebe.

Nejvíce bodů nasbírala Horácká Slavia Třebíč, která nejlépe zvládá i vzájemné souboje. Ze sedmi letošních krajských derby vydolovala 14 bodů a v jejich minitabulce už nemůže být předstižena ani druhou Duklou Jihlava (11) ani třetími Rebely z Havlíčkova Brodu (5), kteří nyní mají zápas k dobru.

Z pondělního duelu s Jihlavou si přitom svěřenci kouče Kamila Pokorného odnesli pouze bod. Dukla totiž na třebíčském stadionu lépe zvládla samostatné nájezdy a připsala si v nich výhru 3:2.

"Viděli jsme kvalitní utkání, napínavé až do konce, před parádní diváckou kulisou," uvedl Patrik Augusta, asistent jihlavského kouče Vlka. "Bylo to skvělé derby se šťastným koncem pro nás," doplnil.

O vítězi se mohlo za stavu 2:2 rozhodnout už na konci závěrečné třetiny. Ale... "Nejdříve jsme nastřelili tyčku a pak měla Jihlava výhodu přesilovky. Ale vrhali jsme se po hlavách do střel, a tak rozhodovaly nájezdy," uvedl třebíčský kouč Kamil Pokorný, který je za bod rád. "Měli jsme trochu problém s pohybem. Asi nám předchozí dvě utkání vzala víc sil, než je zdrávo," dodal.

Základní hrací doba v pondělí nestačila ani havlíčkobrodským hokejistům. Ti s Hradcem Králové prohrávali sice už 0:2, protože v úvodním dějství opět nedali šance, ale... "Řekli jsme si v kabině, že musíme dát kontaktní gól, což se nám podařilo. A nakonec jsme ve druhé třetině vyrovnali," potvrdil kouč Rebelů Jiří Rech.

Závěr utkání byl hodně hektický. Brod šel do vedení, jenže kvůli zbytečnému vyloučení Lukáše Havla přišlo vyrovnání. Bonusový bod však dokázal v nastaveném čase vystřelit Rytnauer. "Myslím si, že první dvě minuty v prodloužení byli lepší hosté. Nicméně jsme dokázali využít přesilovku a dva body jsou doma," dodal Rech.