Olomoucký Petr Haluza  (vpravo) a třebíčský Lukáš Sláma.

Olomoucký Petr Haluza (vpravo) a třebíčský Lukáš Sláma. | foto: MF DNES

Hokejová Třebíč potřetí podlehla. Zabere proti Berounu?

• 0
Všechna tři mužstva z Vysočiny odehrála v pondělí další kolo první hokejové ligy, radovat se však mohla pouze Dukla Jihlava.

Cestu za vítězstvím 3:0 ale neměla lehkou. První gól v Jihlavě zvedl fanoušky z nových sedaček až ve 45. minutě. Do té doby ale k vidění příliš pohledný hokej nebyl.

"Šancí jsme si pár vytvořili, ale žádnou z nich hráči neproměnili. První dvě třetiny z naší strany byly těžké," přiznal trenér domácí Dukly Petr Vlk.

(vše 18.00)

Do závěrečné části naopak domácí vstoupili jako znovuzrození. Od první minuty byli aktivní a několikrát za sebou ohrozili branku zkušeného gólmana Jariny. Jako první se do sítě Kadaně trefil Hodek, následně branku vstřelil Hubáček a skóre uzavřel Domin.

"Dobře jsme zahráli až ve třetí třetině. Za vítězství jsem rád," připustil Petr Vlk před dnešním duelem v Litoměřicích.

Zbylé dva týmy z kraje moc pozitivně na třetí kolo vzpomínat nebudou, oba totiž venku prohrály vysoko 1:5.

Hokejisté Havlíčkova Brodu byli navíc rozhořčeni, že jim v Ústí nad Labem nebyla uznána regulérní branka. "Ve 27. minutě jsme vstřelili jasný gól," zlobil se ve vyjádření pro na klubový web kouč Rebelů Petr Novák. Po té 27. minutě přišel rychlý obrat a Rebelové během deseti minut inkasovali čtyři branky. "Nezvládli jsme pasáž v závěru druhé části, ta zápas rozhodla," uznal Novák. O jedinou trefu hostů se ve 35. minutě postaral Polodna, který snižoval na 2:1.

Horší začátek sezony mají v Třebíči. Horácká Slavia dosud nezvítězila a v pondělí dostala lekci na Hané. Pět gólů za záda brankáře Štefla nastřílela Olomouc. "První třetinu jsme odehráli vyrovnaně," připomněl asistent trenéra Radek Novák průběžný stav z úvodu druhé části, kdy ve 21. minutě vyrovnal Dolníček.

"Jenže poté jsme udělali dvě obrovské chyby na útočné modré a ty nás stály body. Po čtyřiceti minutách to bylo 4:1, ve třetí třetině nás pak domácí k ničemu nepustili," dodal Novák.

Šanci na reparát mají poražení už dnes: Brod doma hostí Most, Třebíč Beroun.