Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Osm členů spolku Dukla Jihlava - mládež asi vyloučí. Za podanou žalobu

  8:35aktualizováno  8:35
Hokejový spolek Dukla Jihlava - mládež má za sebou další vyhrocenou valnou hromadu. Ta loňská se dostala až k soudu a na letošní teď padl návrh na vyloučení hned osmi stávajících členů. Právě těch, kteří jsou pod žalobou podepsaní.

Žaloba na loňskou valnou hromadu Dukly Jihlava – mládež je jedním z důvodů, proč se nyní spolek chystá vyloučit ze svých řad hned osm členů. Na snímku je předseda spolku Petr Koláček a Pavel Falta, jednatel mládeže Dukly. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

„Myslím, že to není jen kvůli tomu. Jde o celkový přístup skupiny,“ říká předseda spolku Petr Koláček. „Jeden ze členů vznesl požadavek, aby se hlasovalo o vyloučení pánů Buzka, Brože, Kotrby, Kalivody, Číhala, Havla, Zdarsy a slečny nebo paní Hromádkové,“ dodává.

Jestli jim vadí, že nejsem slepá ovce, ať mě vyhodí

Jeho jméno figuruje mezi těmi, kteří by měli být v nejbližší době vyloučeni ze členství ve spolku Dukla Jihlava - mládež.
Hokejový mistr světa z roku 2000 Petr Buzek, který působil také v NHL, se prý až moc ptal...
„Ano, to mi bylo řečeno, že se furt ptám. Ale to je snad normální, že chce mít člověk přehled o financování spolku, o registraci svých dětí a nakládání s jejich právy. Nebo ne?“ brání se zanedlouho osmatřicetiletý rodák z Jihlavy.

Podle předsedy Dukly Jihlava - mládež Petra Koláčka poškozujete vy a dalších sedm členů dobré jméno spolku. Vnímáte to tak?

Já vůbec nevím, co jsem měl udělat špatně. Nikdo nám nic neřekl. Ani v žádné písemné formě to nemám, takže netuším, čím jsem ho poškodil. A tudíž ani nevím, proč bych měl být vyloučený.

Údajně existují nějaké facebookové stránky, které spolek poškozují. A navíc prý trvale vyjadřujete nespokojenost s tréninky v Dukle Jihlava - mládež...

O žádných facebookových stránkách nic nevím. A co se týká toho druhého, tak si myslím, že spolku přece může jenom pomoct, pokud všichni nebudou spokojeni. Pak se může někam posunovat.

Říkáte, že nevíte, proč máte být vyloučený ze spolku, ale určitě nějaký důvod hledáte. Co například podaná žaloba na loňskou valnou hromadu?

Jo, to tam bylo řečeno - ať všechny, kteří jsou podepsaní pod žalobou, vyloučí. Ale já to nechápu. Žijeme přece v demokratické společnosti. Nebo musí být ve spolku všichni jako slepé ovce, jít ve stádu a nemít názor na věc? Tak jestli jim vadí, že to takhle nedělám, tak jo, ať mě teda vyhodí.

Podle něj poškozuje všech osm členů dobré jméno spolku. „Když se vám v něm nelíbí, kritizujete celý jeho chod, včetně tréninkových jednotek a rozhlašujete to veřejně v televizi a v novinách, tak ho samozřejmě poškozujete,“ argumentuje Koláček.

S tím ale druhá strana nesouhlasí. „Nevím, co je špatného na tom, když se zajímáme například o to, že je uzavřená smlouva s HC Dukla Jihlava s.r.o., která spolek absolutně okleštila. Že se tady bez vědomí rodičů převádějí práva hráčů ze spolku do Dukly, která je pak zpeněží. A když se na tohle zeptáte, tak odpověď nedostanete, naopak vás vyhodí,“ krčí rameny Miroslav Brož.

Už v polovině února bylo v Dukle Jihlava - mládež pořádně živo. Vedení tehdy zrušilo registraci desetiletému Maxi Kotrbovi, synovi jednoho z „poškozovatelů“ spolku. „My ale Maxe nevyloučili, jenom jsme mu dali možnost sportovat jinde,“ tvrdí Koláček. „A jak už jsem řekl, podnět na vyloučení teď nedal výbor, ale jeden ze členů. Většina pak byla pro,“ dodal.

Navrhovatelem má být podle bývalého jihlavského obránce Petra Buzka exnáměstek primátora Radek Vovsík. „Já už ale nechci být nikde v novinách,“ reagoval včera na telefonát MF DNES Vovsík. „Politiku už nedělám a nebudu se k ničemu vyjadřovat,“ zakončil hovor.

Poslední slovo v celé kauze bude mít samotný výbor spolku. Ten na svém jednání buď návrh potvrdí, nebo ho zamítne. „Ještě jsme se nesešli, takže vám zatím neodpovím,“ uvedl Koláček.

Fakta Žaloba na spolek Dukla Jihlava - mládež Ve středu 28. ledna letošního roku se u Okresního soudu v Jihlavě konalo první jednání sporu, v němž skupina rodičů napadla platnost valné hromady spolku Dukla Jihlava - mládež z dubna 2014. Podle žaloby tehdy mělo dojít ke zmanipulování hlasování. Předsedkyně senátu Eva Bastlová odročila jednání na neurčito.
Nejčtenější

Dukla - Jihlava 1:3, postrach ligy řádí, u všech gólů hostů byl Ikaunieks

Jakub Podaný z Dukly (vlevo) a Jakub Fulnek z Jihlavy bojují o míč.

Vysočina Jihlava je v jarní části postrachem fotbalové ligy. 1:0, 1:0, 3:1, 3:1. Čtyři zápasy, čtyři vítězství a z...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...Kamion převážející auta rozpáral bok autobusu, D1 u Humpolce stála

Noční nehoda kamionu s autobusem uzavřela dálnici D1

Téměř na tři hodiny byla v noci na středu zavřená dálnice D1 nedaleko Humpolce. Kolem deváté hodiny večer se na 95....

Lotyšský hit fotbalové ligy. Ikaunieks pálí a Jihlava válí

Jihlavský útočník Davis Ikaunieks si bedlivě hlídá míč.

Táhne Jihlavu. Na dvanácti jarních bodech fotbalové Jihlavy má lví podíl útočník Davis Ikaunieks. Za rok a půl si...

Jihlava vyhrála a živí naději. V čele play out je už Mladá Boleslav

Jihlavský útočník Wacey Rabbit překonává jihlavského brankáře Štěpána Lukeše.

Hokejisté Jihlavy dál živí naději na to, že se vyhnou baráži. V druhém kole play out totiž porazili Chomutov 3:1. Na...

Další z rubriky

Gibonům v zoo se narodilo mládě, pohlaví zatím zná jen samice Zlatuše

V jihlavské zoo se narodilo mládě gibona. Prvního půl roku je zcela odkázané na...

Skupina gibonů zlatolících, kteří jsou erbovním zvířetem jihlavské zoologické zahrady, se rozrostla. Starostlivé matce...

Střelbu před jihlavskou fabrikou policie vyšetřuje jako výtržnictví

Přímo před vrátnicí jihlavské společnosti Automotive Lightning se dnes...

Páteční střelbu před jihlavským závodem společnosti Automotive Lighting policie vyšetřuje jako výtržnictví. V sobotu...

Na jemnickou trať se vrátí nejen výletníci. Poprvé už na Velký pátek

Na železniční trať mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi se po osmi letech...

Před sedmi lety by tomu věřil málokdo. Na železniční trať z Jemnice do Moravských Budějovic se vrátí vlaky. Trať, které...

Najdete na iDNES.cz