Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Osm členů spolku Dukla Jihlava - mládež asi vyloučí. Za podanou žalobu

  8:35aktualizováno  8:35
Hokejový spolek Dukla Jihlava - mládež má za sebou další vyhrocenou valnou hromadu. Ta loňská se dostala až k soudu a na letošní teď padl návrh na vyloučení hned osmi stávajících členů. Právě těch, kteří jsou pod žalobou podepsaní.

Žaloba na loňskou valnou hromadu Dukly Jihlava – mládež je jedním z důvodů, proč se nyní spolek chystá vyloučit ze svých řad hned osm členů. Na snímku je předseda spolku Petr Koláček a Pavel Falta, jednatel mládeže Dukly. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

„Myslím, že to není jen kvůli tomu. Jde o celkový přístup skupiny,“ říká předseda spolku Petr Koláček. „Jeden ze členů vznesl požadavek, aby se hlasovalo o vyloučení pánů Buzka, Brože, Kotrby, Kalivody, Číhala, Havla, Zdarsy a slečny nebo paní Hromádkové,“ dodává.

Jestli jim vadí, že nejsem slepá ovce, ať mě vyhodí

Jeho jméno figuruje mezi těmi, kteří by měli být v nejbližší době vyloučeni ze členství ve spolku Dukla Jihlava - mládež.
Hokejový mistr světa z roku 2000 Petr Buzek, který působil také v NHL, se prý až moc ptal...
„Ano, to mi bylo řečeno, že se furt ptám. Ale to je snad normální, že chce mít člověk přehled o financování spolku, o registraci svých dětí a nakládání s jejich právy. Nebo ne?“ brání se zanedlouho osmatřicetiletý rodák z Jihlavy.

Podle předsedy Dukly Jihlava - mládež Petra Koláčka poškozujete vy a dalších sedm členů dobré jméno spolku. Vnímáte to tak?

Já vůbec nevím, co jsem měl udělat špatně. Nikdo nám nic neřekl. Ani v žádné písemné formě to nemám, takže netuším, čím jsem ho poškodil. A tudíž ani nevím, proč bych měl být vyloučený.

Údajně existují nějaké facebookové stránky, které spolek poškozují. A navíc prý trvale vyjadřujete nespokojenost s tréninky v Dukle Jihlava - mládež...

O žádných facebookových stránkách nic nevím. A co se týká toho druhého, tak si myslím, že spolku přece může jenom pomoct, pokud všichni nebudou spokojeni. Pak se může někam posunovat.

Říkáte, že nevíte, proč máte být vyloučený ze spolku, ale určitě nějaký důvod hledáte. Co například podaná žaloba na loňskou valnou hromadu?

Jo, to tam bylo řečeno - ať všechny, kteří jsou podepsaní pod žalobou, vyloučí. Ale já to nechápu. Žijeme přece v demokratické společnosti. Nebo musí být ve spolku všichni jako slepé ovce, jít ve stádu a nemít názor na věc? Tak jestli jim vadí, že to takhle nedělám, tak jo, ať mě teda vyhodí.

Podle něj poškozuje všech osm členů dobré jméno spolku. „Když se vám v něm nelíbí, kritizujete celý jeho chod, včetně tréninkových jednotek a rozhlašujete to veřejně v televizi a v novinách, tak ho samozřejmě poškozujete,“ argumentuje Koláček.

S tím ale druhá strana nesouhlasí. „Nevím, co je špatného na tom, když se zajímáme například o to, že je uzavřená smlouva s HC Dukla Jihlava s.r.o., která spolek absolutně okleštila. Že se tady bez vědomí rodičů převádějí práva hráčů ze spolku do Dukly, která je pak zpeněží. A když se na tohle zeptáte, tak odpověď nedostanete, naopak vás vyhodí,“ krčí rameny Miroslav Brož.

Už v polovině února bylo v Dukle Jihlava - mládež pořádně živo. Vedení tehdy zrušilo registraci desetiletému Maxi Kotrbovi, synovi jednoho z „poškozovatelů“ spolku. „My ale Maxe nevyloučili, jenom jsme mu dali možnost sportovat jinde,“ tvrdí Koláček. „A jak už jsem řekl, podnět na vyloučení teď nedal výbor, ale jeden ze členů. Většina pak byla pro,“ dodal.

Navrhovatelem má být podle bývalého jihlavského obránce Petra Buzka exnáměstek primátora Radek Vovsík. „Já už ale nechci být nikde v novinách,“ reagoval včera na telefonát MF DNES Vovsík. „Politiku už nedělám a nebudu se k ničemu vyjadřovat,“ zakončil hovor.

Poslední slovo v celé kauze bude mít samotný výbor spolku. Ten na svém jednání buď návrh potvrdí, nebo ho zamítne. „Ještě jsme se nesešli, takže vám zatím neodpovím,“ uvedl Koláček.

Fakta Žaloba na spolek Dukla Jihlava - mládež Ve středu 28. ledna letošního roku se u Okresního soudu v Jihlavě konalo první jednání sporu, v němž skupina rodičů napadla platnost valné hromady spolku Dukla Jihlava - mládež z dubna 2014. Podle žaloby tehdy mělo dojít ke zmanipulování hlasování. Předsedkyně senátu Eva Bastlová odročila jednání na neurčito.Nejčtenější

Úředníci nejspíš neoprávněně rozdávali pokuty. Používali nezákonný důkaz

Jedna z křižovatek, kde případný průjezd na červenou hlídá kamerový systém, je...

Kamery na křižovatkách fungují v Jihlavě jako bič na řidiče, kteří ignorují na semaforech červenou, už dvanáct let....

Oprava D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem je po dvou letech hotová

Oprava dálnice D1 u Velkého Meziříčí. (březen 2014)

Na Vysočině se po dálnici D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem začne od pondělí opět jezdit bez omezení. Oprava...Jihlava, Budějovice a Ústí ve druhé lize dál jen vítězí. Brno vrávorá

Pavel Pilík z Táborska (vpravo) a jihlavský Ondřej Machuča bojují o míč.

Fotbalisté Jihlavy dál mašírují druhou ligou bez ztráty bodu, tým z Vysočiny si ve čtvrtém kole poradil s Táborskem...

Kdybych neuměl anglicky, byl bych za blba, říká hokejový talent Kaut

Martin Kaut se podepisuje během autogramiády k osmdesátinám žďárského hokeje.

Neustále se s ním chtěl někdo fotit, podepsal mraky kartiček a fotek. Všechno však zvládal v pohodě a s úsměvem. Talent...

Policie hledá svědky tragické nehody, při níž zemřel dělník na D1

Havarované auto srazilo dělníka na D1

Pelhřimovští kriminalisté hledají řidiče, kteří minulý týden viděli tragickou nehodu na dálnici D1 na Vysočině. Zemřel...

Další z rubriky

Z hvězdárny v akci Z zbyla věž čaroděje Merlina, jíž se Třebíčané vyhýbají

Úpatí třebíčského kopce Strážná hora je oblíbeným místem vycházek. Už tři...

Úpatí kopce Strážná hora v Třebíči dominuje už tři desetiletí torzo nedostavěné cihlové věže. Někteří lidé jí říkají...

Bránit se proti starým pokutám nemá smysl, lhůta na přezkoumání vypršela

Jedna z křižovatek, kde provoz hlídá kamerový systém, je v Jihlavě u...

Jihlavou v těchto dnech hýbe kauza řidiče, který nesouhlasil s pokutou za jízdu na červenou a následný soudní spor...

Zákazníci budou mít na výběr. Vlevo půjdou za nábytkem, vpravo za módou

Se svými rakouskými partnery budoval Ota Kohoutek již několik nákupních center...

Po letních prázdninách se to na poli u výpadovky z Jihlavy na Pelhřimov bude hemžit bagry. Začnou tam rozsáhlé zemní...

Najdete na iDNES.cz